اشتباهات رایج در خرید بیمه مسافرتی

اشتباهات-رایج-در-خرید-بیمه-مسافرتی

بیمه مسافرتی یکی از محبوب‌ترین خدمات بیمه‌ای است؛ چراکه درست در زمانی که شما در کشوری غریب و ناآشنا دچار مشکل شده‌اید، از شما حمایت خواهد کرد. بدون شک این مسئله مزیتی بسیار مهم است، زیرا شما با فرهنگ، مناطق، قوانین و … سایر کشورها ناآشنا هستید؛ بنابراین نیاز است تا در زمان بروز مشکل یک حمایتگر قوی و دلسوز داشته باشید. باید این مسئله را خاطر نشان کنیم که اهمیت و مزایای این بیمه‌نامه باعث شده تا اکثریت کشورها ارائه بیمه‌نامه مسافرتی را برای ورود به کشور الزامی کنند.

برای خرید بیمه‌نامه مسافرتی شما باید در ابتدا اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کرده و سپس متناسب با شرایط موجود، نسبت به خرید این بیمه‌نامه از شرکت‌های ارائه‌دهنده اقدام کنید، اما آیا به همین سادگی می‌توان بهترین بیمه مسافرتی را خریداری کرد؟

فرآیند خرید این بیمه‌نامه دارای پیچیدگی خاصی نیست، اما عموماً تعدادی اشتباه در خرید بیمه مسافرتی توسط بیمه‌گذاران رخ می‌دهد که درنهایت، دریافت خسارت و حمایت توسط آن‌ها را دچار مشکل خواهد کرد. بیمه‌شو پیش‌تر در مقالات مختلف شرایط مربوط به تهیه بیمه مسافرتی از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف را بیان نموده است؛ اکنون نیز تصمیم دارد تا در این مقاله نکات مربوط به اشتباه در خرید بیمه مسافرتی را برای شما عزیزان بیان کند. برای تکمیل اطلاعات خود در این زمینه شما می‌توانید مقالات بیمه مسافرتی ایران و بیمه مسافرتی سامان را نیز مطالعه کنید.

اشتباهاتی که بیمه‌گذاران در خرید بیمه‌نامه مسافرتی مرتکب می‌شوند.

برای خرید بهترین بیمه‌نامه مسافرتی نیاز است تا شما اطلاعات لازم درخصوص این بیمه‌نامه را کسب کرده و ضمن اطلاع از عملکردهای اشتباه در خرید بیمه مسافرتی، این بیمه‌نامه را به بهترین شکل تهیه کنید. متأسفانه اشتباه در خرید بیمه مسافرتی در میان مسافران بسیار مرسوم است که همین مسئله می‌تواند فرآیند دریافت خسارت را با مشکل مواجه کند. در ذیل ما تعدادی از معمول‌ترین اشتباهات را برای شما شرح خواهیم داد.

کردیت-کارت-و-بیمه-مسافرتی
کردیت کارت

افراد این تصور را دارند که کردیت کارت آن‌ها دارای بیمه مسافرتی است!

بعضی از مسافران این تصور را دارند که با دریافت کردیت کارت (Credit Card) بیمه مسافرتی نیز خواهند داشت، اما این باوری کاملاً اشتباه است؛ چراکه اکثریت کردیت کارت‌ها فاقد این بیمه‌نامه می‌باشند. به این نکته توجه داشته باشید که حتی درصورتی که کردیت کارت شما دارای بیمه‌نامه مسافرتی است، بهتر است این بیمه‌نامه را تهیه کنید، چراکه کیفیت خدمات دریافتی در این دو متفاوت می‌باشد.

بسیاری از افراد بیمه‌نامه خود را در زمان درست خریداری نمی‌کنند!

تهیه بیمه مسافرتی در زمان مناسب یکی از موارد مهمی است که بسیاری از افراد در آن دچار اشتباه می‌شوند. بهترین زمان برای خرید بیمه مسافرتی، اندکی پس از رزرو سفر است، زیرا درصورت به تعویق انداختن خرید این بیمه‌نامه ممکن است دچار خسارت شده و در فرآیند دریافت خسارت دچار مشکل شوید.

افراد در خرید این بیمه‌نامه دقت لازم را ندارند!

پیش از خرید این بیمه‌نامه حتماً سیاست‌ها، شرایط و تعهدات شرکت بیمه را مورد بررسی قرار دهید و درصورت مناسب بودن آن نسبت به خرید اقدام کنید. برای مثال بررسی کنید که آیا در زمان تغییر برنامه سفر شما، شرکت بیمه همچنان از شما به بهترین شکل حمایت خواهد کرد؟ اگر پاسخ این سؤال مثبت بود، شما می‌توانید با خیالی آسوده این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

پوشش‌های لازم را برای بیمه مسافرتی خود خریداری نمی‌کنند!

همانطور که می‌دانید شرکت‌های بیمه‌ای بسیاری از پوشش‌های بیمه‌نامه مسافرتی را به صورت تکمیلی ارائه می‌کنند تا فرد درصورت نیاز با پرداخت حق بیمه بیشتر این موارد را خریداری کند، اما متأسفانه بعضاً افراد به دلایلی مانند کاهش هزینه‌ها در خرید پوشش‌های تکمیلی کوتاهی می‌کنند که این مسئله در نهایت به ضرر خود آن‌ها تمام خواهد شد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که باید به پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه خود نیز دقت کنید؛ چراکه ممکن است شرکت‌های بیمه‌ای برای کاهش هزینه، خدمات خود را کاهش دهند.

از استثنائات بیمه مسافرتی خود آگاه نیستند!

بیمه مسافرتی نیز همانند بسیاری از خدمات بیمه‌ای دیگر دارای استثنائاتی است که درصورت وقوع هر یک از آن‌ها شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت خسارت به شما نخواهد داشت؛ برای مثال، به همراه داشتن وسایل الکترونیکی، طلا، جواهرات، وسایل عتیقه و … تحت پوشش بیمه نبوده و شرکت بیمه تعهدی دربرابر شما نخواهد داشت.

خرید-بهترین-بیمه-مسافرتی
خرید بهترین بیمه مسافرتی

بهترین بیمه مسافرتی را برای خود خریداری کنید!

برای خرید بهترین بیمه مسافرتی نیاز است تا شما اطلاعات لازم درخصوص بیمه‌نامه مذکور را کسب کرده، از شرایط و سیاست شرکت بیمه مطلع شوید و با مقایسه آن‌ها با شرایط خود اقدامی درست در این زمینه انجام دهید.

برای خرید این بیمه‌نامه شما می‌توانید به نمایندگی‌های رسمی بیمه مراجعه کرده و ضمن مشورت با کارشناس مربوطه، بهترین بیمه‌نامه را برای خود خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید خدمات بیمه‌ای موردنیاز خود مانند بیمه مسافرتی را به صورت آنلاین و ازطریق پلتفرم‌های فروش آنلاین بیمه تهیه کنید.

بیمه‌شو ازجمله پلتفرم‌های فروش آنلاین بیمه است که شما می‌توانید خدمات بیمه‌ای خود با صرف زمان و هزینه کمتر و تنها از طریق مراجعه به سایت مذکور به آدرس https://bimesho.com/ تهیه کنید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما