اعلام تشدید خسارت در بیمه ثالث چیست ؟

اعلام تشدید خسارت در بیمه ثالث

اعلام تشدید خسارت در بیمه ثالث چیست ؟

زمانی که شما اقدام به خرید بیمه ثالث می نمایید باید اطلاعات خود را در مورد این بیمه تا حد بسیار زیادی افزایش دهید تا بتوانید از پوشش دهی بیمه در مواقع ضروری استفاده کنید. افرادی که اقدام به خرید بیمه بدنه برای خودروی خود نموده اند می توانند زمانی که خسارتی به ماشین شان وارد شود از پوشش دهی بیمه استفاده کنند، ولی بیمه ثالث تفاوت زیادی با بیمه بدنه دارد. شما می توانید با استفاده از روش خرید آنلاین بیمه هر یک از انواع بیمه هایی که در نظر دارید را خریداری کرده و از پوشش دهی آنها استفاده کنید. برای خرید بیمه ثالث باید با مواردی که خسارت را افزایش می دهد آشنایی داشته باشید تا در صورتی که بیمه تشدید خسارت را اعلام نمود شما آشنایی بیشتری در این مورد داشته باشید.

خرید بیمه ثالث و انواع خسارت ثالث

به طور کلی باید بدانید شما می توانید با خرید بیمه ثالث هر خسارتی که به جان و مال فرد وارد شود را از بیمه دریافت کنید. این خسارت در برخی از مواقع به معنای نقص عضو می باشد ولی در برخی از مواقع بالاتر می رود و به فوت فرد می رسد. خسارت وارد شده انواع مختلفی دارد که بیشتر دو نوع آن را می شناسند، یکی از آنها مادی و دیگری جانی و مالی می باشد. خسارت های مادی مانند شکستن شیشه ماشین و .. می باشد، اما خسارت های جانی مربوط به جان و سلامتی افراد می باشد. مبلغی که بیمه برای خسارت جانی و مالی پرداخت می کند دیه نام دارد و بر اساس میزان خسارت وارد شده متفاوت می باشد. اینکه چه مبلغی را بیمه به شما برای خسارت پرداخت کند بستگی به زیان وارد شده تان دارد و کارشناسان بیمه این مسئله را به خوبی مورد بررسی قرار می دهند.

شما زمان خرید بیمه ثالث باید بدانید که این بیمه به سه بخش تقسیم می شود و هر یک از انواع آن ویژگی های بسیار زیادی دارد. شما باید با هر سه بخش آن آشنایی داشته باشید که عبارت است از :

۱. خسارت جانی که مبلغ آن ۴۴۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان است، در واقع باید بدانید این مبلغ تا سقف بیمه کامل می باشد و در ماه حرام بیمه آن را در صورت خسارت وارد شده به فرد زیان دیده می دهد.

۲. اگر راننده مقصر دچار خسارت جانی شود معادل ۳۳۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان می باشد که این رقم تا سقف دیه کامل می باشد و در ماه های عادی به افراد تعلق می گیرد.

۳. خسارت مالی که تا سقف پوشش دهی مالی خریدار می باشد و این خسارت در بیمه نامه مندرج شده است. بسیاری از شرکت ها این خسارت را مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰۰ اعلام نموده اند، ولی شاید برخی از آنها بیشتر و یا کمتر این خسارت را ارائه دهند.

چرا باید خودرو را در بیمه بدنه به قیمت واقعی بیمه کرد ؟

اعلام تشدید خسارت در بیمه ثالث چیست ؟
(مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه ثالث)

خرید بیمه ثالث و مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه ثالث

اگر شما اقدام به خرید بیمه ثالث کرده باشید می توانید خسارت وارد شده به جان و سلامتی فرد دیگری را که به او آسیب زده اید را دریافت کنید، ولی دقت داشته باشید که برای دریافت خسارت باید مدارکی را تحویل دهید. شرکت بیمه مورد نظر شما بعد از اینکه تمامی این مدارک را مورد بررسی قرار دهد برای پرداخت خسارت گزارش به شرکت ارسال می کند تا خسارت را دریافت کنید. دقت داشته باشید که تمامی این مدارک را برای دریافت خسارت به همراه داشته باشید و مهمترین آنها عبارت است از :

۱ شما زمان خرید بیمه ثالث یک عدد کوپن بیمه نامه دریافت می کنید، باید اصل آن را تحویل دهید تا اگر مقصر هستید بر اساس آن کوپن خسارت را دریافت کنید.

۲. اصل کارت ملی، شناسنامه و گواهینامه رانندگی فردی که مقصر است باید ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

۳. کروکی تصادف از جمله مهمترین مدارکی می باشد که باید به شرکت بیمه آن را ارائه دهید. این کروکی زیر نظر کارشناسی که منتخب شده مراجع قضایی می باشد کشیده می شود و شرکت بیمه به آن اعتماد دارد.

۴. تمامی گزارش ها و صورت جلسه های که پلیس زمان تصادف ارائه داده است را باید دریافت کنید و به شرکت بیمه ارائه دهید.

۵. اوراقی که مربوط به بازجویی زیان دیدگان و مقصر می باشد را باید همراه خود داشته باشید و به کارشناس بیمه برای دریافت خسارت ارائه دهید.

۶. تمامی مدارکی که مربوط به خرید بیمه ثالث ماشین تان می باشد را باید تحویل دهید.

۷. آرای دادگاه هرچه که بوده است را باید به صورت کتبی ارائه دهید.

۸. افرادی که در تصادف مجروح و متوفی شده اند کارت شناسایی شان را باید تحویل بیمه دهید.

۹. در برخی از حوادثی که منجر به فوت گشته باید گواهی انحصار وراثت را هم تحویل دهید.

۱۰. خلاصه پرونده بالینی فردی که در بیمارستان می باشد و دوره درمانی خود را می گذراند را هم باید ارائه دهید.

کدام خسارت ها در بیمه بدنه پردخت نمی شود ؟

خرید بیمه ثالث
(خرید بیمه ثالث)

خرید بیمه ثالث و عوامل موثر بر محاسبه بیمه ثالث

حق بیمه ای که شما زمان خرید بیمه ثالث باید پرداخت کنید متفاوت می باشد، چرا که هر یک از شرکت های بیمه هزینه متفاوتی را برای پوشش دهی خدمات خود دریافت می کند. اگر شما می خواهید پوشش دهی بیشتری برای ارائه خدمات بیمه داشته باشید بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا بتوانید از آنها در صورت نیاز استفاده نمایید. اگر در طول یک سال از بیمه ثالث خود استفاده نکرده باشید و زمان تمدید آن فرا برسد می توانید از تخفیف های بیمه ثالث استفاده کنید. یکی از مهمترین این تخفیف ها این است که دیگر نیازی نیست برای خرید بیمه هزینه زیادی را پرداخت کنید.

مبلغ حق بیمه برای خرید بیمه ثالث توسط سازمان مرکز بیمه کنترل می شود و هر یک از شرکت ها در ازای هر یک از خدمات خود می توانند مبلغی را دریافت نمایند و مشتری از این مبلغ باید آگاهی داشته باشد. در صورتی که خسارت ثالث به خودتان و فرد زیان دیده وارد شود بیمه تمامی موارد این تصادف را مورد بررسی قرار می دهد و خسارت وارد شده را به شما پرداخت می کند.

دیگر مقالات پیشنهادی ما