اهمیت عقد بیمه

اهمیت عقد بیمه

اهمیت عقد بیمه

امروزه با افزایش تعهد و مسئولیت ها که ریشه اغلب آنها ماشینی شدن تمام امور هست، اغلب اشخاص تلاش می­کنند تا به هر طریقی شده از این مسئولیت و تعهدات شانه خالی کنند تا علاوه بر رهایی از تنش های روحی، زندگی آرامی را تجربه کنند. از سویی دیگر قانون با احترام به این دغدغه آحاد جامعه، برای پیدا کردن راهی برای برون رفت از این مشکلات، قوانین بیمه را در قوانین موضوعه کشور گنجانید. موضوع مهم اینکه با گذر سالها، به این موضوع و دامنه شمول آن افزوده می­شود. اجباری شدن بیمه شخص ثالث و همه گیر شدن بیمه عمر این موضوع را به خوبی نمایان می­سازد. بیمه ایران با سابقه ای به درازای تاسیس بیمه ایرانی، با قراردادهای مختلف در حوزه های متفاوت همیشه در ارائه خدمات به مشتریان پیشگام بوده است.

چرایی حضور بیمه ایران

همانطور که در بالا توضیح دادیم، حضور بیمه می­تواند از دغدغه های بیمه گذار بکاهد و او را از موضوعات مالی حوادث محتمل در آینده تا حد امکان مصون دارد. بعنوان نمونه، یکی از خدمات مهم در بیمه ایران، بیمه عمر ایران است که برای سرمایه گذاری بلند مدت به منظور کاهش ریسک در خصوص برنامه ریزی های آتی، بوجود آمده است. بیمه عمر می­تواند برای جبران خسارات ناشی از کارافتادگی، فوت یا حتی بازنشستگی، میان بیمه گر و بیمه گذار منعقد شود. بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه خودرو، بیمه مسئولیت و …نمونه هایی از قراردادهای بیمه ای هستند که در ادامه بصورت مختصر توضیحی گذرا راجع به آنها به رشته تحریر در خواهد آمد.

تفاوت شرکت های بیمه ای
(تفاوت شرکت های بیمه ای)

تفاوت شرکت های بیمه ای در چیست؟

همانطور که پیشتر توضیح دادیم، برای مرتفع شدن دغدغه های جامعه، بیمه بوجود آمد و از آنجایی که استقبال مردم برای عقد قرارداد های بیمه ای رو به فزونی است، بالطبع موسسات بیمه گر نیز با رشد فزاینده ای در حال ثبت و تاسیس هستند. ولی موضوع مهمی که در ظاهر خود را نشان نمیدهد اما در باطن امر می­تواند بسیار مهم تلقی شود، مشتری مداری و جبران خسارت در کوتاه ترین زمان ممکن است که از دید غالب بیمه گذاران و البته میزان رضایت مندی آنها، بیمه ایران از جمله بیمه گرهای با سابقه درخشان به شمار میرود. گواه این ادعا میزان صدور بیمه نامه های متعدد است که هر ساله رشد چشمگیری نیز دارند. لذا همیشه در خرید آنلاین بیمه سعی کنید بیمه ای را انتخاب کنید که در جبران خسارت وارده، بهترین خدمات را ارائه دهد.

چرا بیمه مسئولیت ایران

از دیرباز مسئولیت چه به شکل کلی، چه به شکل جزیی باعث بروز مشکلات و خسارات اعم از مادی و معنوی می­شده. این موضوع از بیمه، به سبب پیچیدگی های خاص خود، به نوعی از دیگر موضوعات و قراردادهای بیمه ای مستقل است و اگر تنها وجه اشتراک آنرا با دیگر موارد بیمه ای، پرداخت خسارت از جانب بیمه گر عنوان کنیم چندان بیراه نگفته ایم. بیمه ایران تحت عنوان بیمه مسئولیت، اقدام به صدور بیمه نامه کرده است و با سنجش تمام جوانب و اتفاقات سابق، حال و آینده نسبت به صدور بیمه مسئولیت اقدام می­کند لذا کارشناسی، کارشناسان بیمه ایران با اتکا بر سابقه و تجربه بالای موسسه بیمه ای خود، بهتربن خدمات را با کمترین درصد خطا برای مشتریان خود صادر میکنند.

خسارات مادی یا صدمات روحی؟
(خسارات مادی یا صدمات روحی؟)

خسارات مادی یا صدمات روحی؟

اتفاقات و حوادث همیشه ثابت کرده اند با وجود مراقبت های شبانه روزی و مواظبت های مستمر و مداوم، هنوز هم به وقوع می­پیوندند، گرچه با مراقبت و مواظبت می­توان وقوع آنها را تا حد امکان کاهش داد. پس در نهایت این شما هستید که تصمیم می­گیرید در در یک حادثه مثل آتش سوزی، خسارات مالی (که قطعا قابل جبران هستند) را متحمل شوید یا بدون عقد قراردادی تحت عنوان بیمه آتش سوزی ایران، هم خسارات مالی بدون جبران را متحمل شوید، هم به لحاظ روحی برای پرداخت هزینه های سنگین و بعضا غیر قابل جبران اینگونه حوادث، تحت فشار قرار گیرید. فشارهای روحی و روانی که علاوه بر نقص های روحی، مشکلات جسمی و بعضا بنیان خانواده را نیز می­تواند مورد هدف قرار دهد را به دوش بکشید. لذا منطقی ترین راه این است که با مراجعه به نمایندگی های بیمه ایران، با پرداخت مبلغی نازل وسایل و خانه خود را در مقابل آتش سوزی بیمه کنید.

با خیال راحت برانید

رانندگی کردن و مسافرت از جمله علایق مشترک اغلب مردم هست که ترس از بروز حادثه منجر به فوت یا منجر به جرح می­تواند این لذت را تا حدودی کمرنگ سازد. این ترس با رعایت نکات ایمنی که همواره بر اعمال آنها تاکید می­شود یا بازدید های دوره ای فنی از خودرو شما، تا حدودی رنگ می­بازد اما مقداری از آن کماکان پابرجاست. برای رفع این نقیصه، بیمه ایران با صدور بیمه شخص ثالث ایران و بیمه بدنه ایران سعی در کمرنگ کردن دغدغه های رانندگان کرده و پرداخت سریع خسارات ناشی از فوت و جرح و مالی، این مهم را به تصویر کشیده است.

دیگر مقالات پیشنهادی ما