بیمه تکمیلی خانواده سامان

بیمه-تکمیلی-خانواده-سامان

بیمه تکمیلی خانواده یکی از انواع بیمه تکمیلی سامان است که مزایای گسترده‌ای را برای بیمه‌گذاران ارائه نموده و هزینه‌های درمانی آن‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. هدف اصلی از ارائه بیمه درمان تکمیلی اعم از بیمه تکمیلی خانواده یا انفرادی، تکمیل نمودن خدمات بیمه‌های درمانی پایه و حمایت بیشتر از بیمه‌گذار در حوزه‌های درمانی است. بدون شک انسان همواره در معرض وقوع خطرات مختلف است که هزینه‌های ناشی از آن‌ها گاهاً خارج از توان عموم افراد می‌باشد؛ بنابراین ارائه بیمه درمان تکمیلی اعم از بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی از ضرورت بالایی برخوردار گشته است. بیمه تکمیلی سامان ازجمله مواردی است که با تهیه آن شما می‌توانید حمایت‌های لازم در حوزه درمانی را با بهترین شرایط دریافت نمایید.

بیمه‌شو برای راهنمایی و کمک بیشتر به شما عزیزان قصد دارد که در این مقاله به شرح کامل بیمه تکمیلی خانواده و شرایط آن بپردازد؛ بنابراین اگر شما نیز قصد دارید که نسبت به خرید بیمه تکمیلی سامان اقدام نمایید، بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه نمایید. مطالعه مقالات بیمه درمان تکمیلی دانا و بیمه تکمیلی ایران به شما برای خرید بهتر این بیمه‌نامه کمک می‌نماید.

بیمه-تکمیلی-خانواده
بیمه تکمیلی خانواده

آشنایی با بیمه تکمیلی خانواده

شرکت بیمه سامان با ارائه بیمه تکمیلی خانواده سعی نموده است تا از افرادی که به هر نحوی امکان دریافت بیمه تکمیلی از سمت یک سازمان یا ارگان را ندارد، از این مزیت بیمه‌ای بی‌بهره نبوده و شرایط درمانی خوبی را دریافت نمایند.

در بیمه تکمیلی خانواده بیمه‌گر متعهد می‌گردد که بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی و بیمارستانی اعم از هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را متناسب با بیمه‌نامه پرداخت نماید.

مزایای بیمه تکمیلی خانواده سامان

این طرح از بیمه تکمیلی سامان دارای مزایایی است که اصلی‌ترین آن‌ها به‌شرح زیر است:

  • عدم اعمال مالیات به بیمه تکمیلی
  • ارائه طرح‌های کاربردی و متناسب با شرایط، نیازها و توانایی‌های مالی افراد
  • پرداخت هزینه‌های ناشی از بستری شدن در بیمارستان
  • پرداخت هزینه‌های ناشی از عمل‌های جراحی خاص
  • پرداخت هزینه‌های تشخیصی، پاراکلینیکی و هزینه‌های ناشی از جراحی‌های سرپایی
  • جبران هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری
  • پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی
  • پرداخت هزینه درمان عیوب انکساری چشم

خرید بیمه تکمیلی خانواده سامان بدون نیاز به بیمه پایه

اکثریت شرکت‌های بیمه‌ای برای ارائه بیمه درمان تکمیلی داشتن بیمه درمانی پایه اعم از تأمین اجتماعی، حوادث درمانی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و سلامت ایرانیان را الزامی اعلام می‌نمایند، اما به تازگی بعضی از شرکت‌های بیمه‌ای مانند بیمه سامان برای ارتقا سطح خدمت‌رسانی خود به بیمه‌گذاران شرط دارا بودن بیمه پایه را حذف نموده‌اند. در صورتی که بیمه‌گذار فاقد بیمه درمانی پایه باشد، تنها 18% به حق بیمه  فرد افزوده خواهد شد و تغییر دیگری در بیمه‌نامه اعمال نخواهد شد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی خانواده سامان

یکی از مسائلی که هنگام خرید بیمه تکمیلی باید به آن توجه نمایید، مقوله دوره انتظار می‌باشد. دوره انتظار به مدت زمانی گفته می‌شود که پس از گذشت آن دوره بیمه‌گذار مجاز به استفاده از پوشش‌های بیمه‌نامه می‌باشد. بیمه تکمیلی خانواده سامان دارای دوره انتظار 3 ماهه برای جراحی و دوره انتظار 9 ماهه برای زایمان است؛ این مسئله بدین معناست که برای استفاده از پوشش بستری و جراحی بیمه‌نامه تکمیلی باید 3 ماه از زمان خرید این بیمه‌نامه گذشته باشد و برای پوشش زایمان نیز باید از 9 ماه قبل (پیش از بارداری) نسبت به خرید بیمه اقدام نمایید.

فرانشیز بیمه‌نامه تکمیلی سامان

فرانشیز بیمه درحقیقت به سهم بیمه‌گذار در پرداخت هزینه‌ها اطلاق می‌گردد. مقدار فرانشیز برای بیمه ‌نامه تکمیلی سامان برابر 10% است. این مسئله بدان معنی است که تنها 10% از هزینه‌های درمانی برعهده بیمه‌گذار بوده و مابقی این هزینه‌ها تا سقف معینی توسط بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.

دریافت-هزینه-های-درمانی
پرداخت هزینه های درمانی

فرآیند دریافت هزینه‌‎های پزشکی از بیمه تکمیلی خانواده سامان

دو روش برای دریافت خسارت بیمه‌نامه تکمیلی وجود دارد که شما متناسب با شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید:

  • مراجعه بیمه‌گذاران به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان

شرکت بیمه سامان امکان صدور معرفی‌نامه به صورت آنلاین را دارد؛ بنابراین درصورت مراجعه بیمه‌گذار به مراکز طرف قرارداد بیمه سامان نیازی به پرداخت هزینه کامل درمانی نیست و فرد باید تنها سهم فرانشیز خود را به مرکز پرداخت نماید.

دقت داشته باشید که درصورتی که مرکز مربوطه فاقد سیستم دریافت معرفی‌نامه آنلاین باشد، شما باید پیش از مراجعه به آن به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نموده و این معرفی‌نامه را دریافت نمایید. دقت داشته باشید در این حالت نیز بیمه‌گذار تنها باید سهم فرانشیز خود را به مرکز درمانی پرداخت نماید.

  • مراجعه بیمه‌گذاران به مراکزی غیر از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان

درصورتی که شما به مرکزی که طرف قرارداد شرکت بیمه سامان نباشد، مراجعه نمایید باید در ابتدا تمامی هزینه را پرداخت کرده و سپس با مراجعه به نمایندگی‌های بیمه هزینه پرداختی خود را با کسر فرانشیر دریافت نمایید.

دقت داشته باشید که درصورت داشتن بیمه پایه و استفاده از آن، بیمه‌گذار در ابتدا باید فاکتور هزینه‌ها و مدارک درمانی خود را به شرکت بیمه پایه ارائه نموده و مبلغ مورد تعهد بیمه‌گر اول را دریافت نماید. پس از آن بیمه‌گذار باید یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه نموده و با ارائه مدارم مابفی هزینه‌های خود را با کسر فرانشیز دریافت نماید.

درصورتی که فرد فاقد بیمه پایه بوده یا تمایلی به استفاده از آن نداشته باشد، باید در همان ابتدا به یکی از نمایندگی‌های بیمه سامان مراجعه کرده و هزینه‌های پرداختی خود را تا سقف معینی که در بیمه‌نامه ذکر گشته است از شرکت بیمه سامان دریافت نماید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما