بیمه تکمیلی کوثر

بیمه-درمان-تکمیلی-کوثر

بیمه تکمیلی درواقع به‌عنوان پلی برای تغییر ارائه‌دهنده بیمه پایه درمانی فرد بیمه‌شده به بیمه تکمیلی وی عمل می‌کند. این بیمه‌نامه پوششی است که علاوه‌بر ارائه مزایای اصلی، پوشش اضافی را ارائه می‌دهد. بیمه تکمیلی کوثر یکی از بیمه‌های تکمیلی است که این شرکت آن را در کنار خدمات بیمه‌ای خود، به مردم کشور ایران ارائه می‌دهد.

قبل از اینکه به سراغ ماهیت بیمه تکمیلی مربوط به درمان برویم، خالی از لطف نیست که در این مطلب از مطالب بیمه‌شو، اندکی با تاریخچه شرکت بیمه کوثر آشنا شویم.

شرکت-بیمه-کوثر
شرکت بیمه کوثر

تاریخچه شرکت بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر که یازده سال است در عرصه صنعت بیمه فعالیت می‌کند، در تاریخ ۶ مهر ۱۳۸۹ به ثبت رسیده و در ۲۷ همان ماه و سال، مجوز پروانهٔ تاسیس و فعالیت خود را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده است.

جالب است بدانید، این شرکت که دارای ۸ شعبه و بیش از ۷۰۰ نمایندگی در سراسر کشور می‌باشد، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان اردیبهشت ماه همان سال، حدود ۴ درصد سهم بازار بیمه را به خود اختصاص داده است.

با پیشرفت تکنولوژی شرکت‌های بیمه به‌علت راحتی بیشتر مردم کشور، خدمات غیرحضوری را نیز بر خدمات حضوری خود افزودند و بسترهای مناسبی را برای ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین در جامعه فراهم آوردند.

خدمات-غیرحضوری-شرکت-بیمه-کوثر
خدمات غیرحضوری شرکت بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر نیز از این امر غافل نمانده و تا به امروز فعالیت خود را در این مسیر بیش‌ازپیش و پررنگ‌تر نمایان کرده است. سایت بیمه کوثر به نشانی اینترنتی kins.ir ، پورتالی است که توسط این شرکت در حال فعالیت است و امکانات مختلفی را به مردم و بیمه‌شدگان جامعه ایران ارائه می‌دهد.

حال که اندکی درباره تاریخچه بیمه کوثر دانستید، بهتر است در ادامه این مطلب به این به بررسی پوشش ها و شرایط بیمه تکمیلی کوثر بپردازیم تا بر اطلاعات بیمه‌ای شما مخاطبین عزیز بیفزاییم.

بیمه تکمیلی کوثر

همانطور که پیش‌تر نیز، اندکی بدان اشاره کردیم، از آنجایی که نرخ خدمات درمانی روزبه‌روز در حال افزایش است، شرکت‌های بیمه سعی بر این داشته‌اند تا به جهت کاهش بار هزینه‌های درمان برای مردم کشور، بیمه درمان تکمیلی را در میان خدمات بیمه‌ای خود بگنجانند؛ از این‌رو شرکت بیمه کوثر که پیش‌تر به تاریخچه تاسیس آن اشاره داشتیم، یکی از شرکت‌های فعال در زمینه صنعت بیمه است که این خدمت را به مردم جامعه ایران ارائه می‌دهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع بیمه تکمیلی کوثر آشنا شویم.

پوشش‌های بیمه تکمیلی کوثر

 • جبران هزینه‌های بستری‌، جراحی، شیمی‌درمانی‌، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود و Day Care (Day Care به جراحی‌هایی اطلاق می‌شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت‌‌های بعد از عمل در مراکز درمانی، کمتر از یک روز باشد.)
 • جبران هزینه افراد همراه برای بیماران زیر ۷ سال و بالاتر از ۷۰ سال در بیمارستان‌ها
 • جبران هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌‌های پزشکی مشروط ‌به بستری‌ شدن بیمه‌گذار در مراکز درمانی
 • جبران هزینه نقل‌ و ‌انتقال بیمار به سایر مراکز درمانی طبق دستور پزشک معالج
 • جبران هزینه‌های مربوط به سونوگرافی، سونوغربالگری، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌آر‌آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، انواع آنژیوگرافی (بجز چشم و قلب)
 • پوشش هزینه‌های پزشکی هسته‌ای، سی‌تی‌آنژیوگرافی، پنتاکم، فوندسکوپی، کانفواسکن، انتروپیون، پاکیمتری و تمام تست‌های بینایی سنجی، ICG، IOL master ، HRT، انواع آندوسکوبی با یا بدون بیهوشی
 • جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری)، نوارعضله(EMG) ، نوارعصب (NCV)، نوارمغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام) ، شنوایی سنجی، بینایی سنجی ، آنژیوگرافی چشم، هولترمانیتورینگ قلب، تست خواب دانستیومتری، تمپانومتری، بادی باکس، تیلت پلتیسموگرافی، ارگواسپیرو متری، رینو ماتومتری، برونکوگرافی و تست متاکولین (PFT)
 • جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌ شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • جبران هزینه‌های دندان ‌پزشکی (هزینه‌های دندان‌ پزشکی مربوط به خدمات کشیدن، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، پرکردن، درمان ریشه و روکش)
 • هزینه‌های دندان ‌پزشکی بر اساس تعرفه خدمات دندان ‌پزشکی‌ای محاسبه و پرداخت می‌‌‌شود که سالیانه سندیکای بیمه‌گران ایران با هماهنگی شرکت‌های بیمه، تنظیم و به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند.
 • جبران هزینه‌های مربوط‌ به خرید عینک طبی و لنز تماس طبی
 • جبران هزینه‌های مربوط ‌به خرید سمعک
 • جبران هزینه‌های مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم
 • جبران هزینه جراحی‌های سرپایی مانند شکسته‌‌بندی، گچ ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی

انواع بیمه تکمیلی کوثر

 • بیمه درمان تکمیلی انفرادی کوثر:

لازم به ذکر است که بیمه انفرادی کوثر که از انواع بیمه تکمیلی کوثر می‌باشد، در حال‌حاضر قابل ارائه نیست، اما خبر خوب این است که این بیمه‌نامه به صورت گروهی ارائه می‌شود.

بیمه-تکمیلی-گروهی-کوثر
بیمه تکمیلی گروهی کوثر
 • بیمه درمان تکمیلی گروهی کوثر:

بیمه تکمیلی گروهی کوثر نیز یکی دیگر از انواع بیمه تکمیلی این شرکت است که  همانطور که از نامش پیداست، به صورت گروهی ارائه می‌شود. این بیمه‌نامه بر اساس تعداد نفرات، پوشش‌ها و تعهدات افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد. شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و کارکنان خود را تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند.

لازم به ذکر است که در بیمه تکمیلی گروهی منظور از اعضای خانواده، همسر، فرزندان، پدر، مادر و افراد تحت تکفل بیمه‌ شدگان است.

شرایط سنی بیمه درمان تکمیلی گروهی کوثر

 • پوشش بیمه تکمیلی درمان برای افراد دارای بیش از سن ۶۰ سال، با پرداخت حق بیمه اضافی، قابل اجراست.
 • پوشش بیمه تکمیلی درمان برای افراد دارای سن ۶۰ الی ۷۰ سال، با پرداخت دو برابر حق بیمه مشخص‌شده، قابل اجراست.
 • در شرایطی که سن بیمه‌گذار در شروع تاریخ قرارداد کمتر از  60  سال باشد، پوشش بیمه درمان تکمیلی تا پایان مدت آن قرارداد ادامه خواهد یافت.
 • درصورتی‌که بیمه‌شده اصلی در طول مدت اعتبار قرارداد بیمه فوت کند، پوشش بیمه تکمیلی درمان سایر اعضای خانواده بیمه‌شده متوفی، به‌ شرط پرداخت حق بیمه، ادامه خواهد داشت.

دیگر مقالات پیشنهادی ما