بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت

Individual-Complementary-Health-Insurance

سلامتی و تندرستی یکی از نعمت‌هایی است که خداوند به ما عطا نموده و ما باید برای داشتن آن سپاسگزار باشیم. از دست دادن سلامتی می‌تواند مشکلات زیادی را برای تمامی افراد ایجاد نماید؛ بنابراین تمامی ما باید در حفظ آن کوشا باشیم. یکی از مشکلاتی که از دست دادن سلامتی و انجام مراحل درمانی برای ما در پی خواهد داشت، هزینه‌های مالی است که گاهاً بسیار سنگین می‌باشند. شرکت‌های بیمه‌ای درراستای کمک به کاهش این هزینه‌ها و سهولت بخشیدن در روند درمانی به ارائه بیمه‌نامه‌های درمانی پایه و تکمیلی پرداخته‌اند که امروزه بیمه درمانی پایه کاربرد کمتری دارد. بیمه تکمیلی انفرادی و گروهی در سال‌های اخیر به ارائه خدمات مفید و کاربردی پرداخته است که همین مسئله محبوبیت و میزان تقاضای آن را در میان مردم افزایش داده است.

بیمه ملت یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه تکمیلی انفرادی و گروهی است که شما می‌توانید این خدمات بیمه‌ای را از آن خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت این مقاله از بیمه‌شو تنظیم گشته است؛ بنابراین خالی از لطف نیست اگر ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

Individual-Complementary-Health-Insurance
بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه تکمیلی یکی از خدمات مفید و سودمند صنعت بیمه است که خرید آن به تمامی افراد توصیه می‌گردد. بیمه درمان تکمیلی عموماً به دو دسته انفرادی و گروهی تقسیم‌بندی می‌شود که ارائه بیمه تکمیلی انفرادی بسیار محدود بوده و تنهای شرکت‌های بیمه‌ای معدودی ازجمله بیمه ملت آن را عرضه می‌نمایند.

بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعداد اعضای یک خانواده بیش از دو نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار داده و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که از سوی کارفرما خود بیمه تکمیلی نگشته‌اند.

دقت داشته باشید که در حال حاضر خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت مشروط به خرید بیمه عمر ملت است که به‌نوعی ضعف شرکت بیمه محسوب می‌گردد، اما باید به این مسئله نیز توجه نمایید که خرید بیمه عمر نیز خالی از لطف نموده و می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

بیمه تکمیلی انفرادی متعلق به شرکت بیمه ملت در چهار طرح مختلف با نام‌های طرح ۱، طرح ۲، طرح ۳، طرح VIP (برای افراد فاقد بیمه درمانی پایه) ارائه می‌گردد که متقاضیان می‌توانند متناسب با خرید نیازها و توانایی مالی خود یکی از آن‌ها را خریداری نمایند. پوشش‌های تمامی این طرح‌ها یکسان است، اما تفاوت در سقف و میزان تعهدات آن می‌باشد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت همانند سایر بیمه‌نامه‌ها دارای پوشش‌هایی است که شما باید پیش از خرید باید از آن‌ها اطلاع یابید. پوشش‌های بیمه همان خدماتی است که هنگام وقوع حادثه یا بیماری توسط شرکت بیمه اعم از بیمه ملت، بیمه ایران و … ارائه گشته و از شما حمایت می‌نماید. پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی ملت به دو دسته اصلی فرعی تقسیم‌بندی می‌شود که هرکدام شرایط خاصی را پوشش می‌دهند.

پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی انفرادی

با خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی، شرکت بیمه متعهد می‌شود که در شرایط زیر از شما حمایت نماید:

 • هزینه‌های ناشی از جراحی یا بستری شدن در بیمارستان
 • هزینه‌های مرتبط با زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه درمان و رفع ایوب انکساری چشم و لیزر درمانی
 • هزینه‌های درمانی سرپایی مانند اسکن
 • سونوگرافی،کاردیوگرافی، ام‌آرآی
 • هزینه‌های ناشی از جراحی‌های مهم
 • هزینه‌های مرتبط با تست ورزش، نوار عضله، نوار مغز و عصب

پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی انفرادی

شما می‌توانید متناسب با نیازها و توانایی مالی خود نسبت به خرید پوشش‌های بیشتر و اضافی اقدام نمایید و در انجام این کار کاملاً مختار می‌باشید. تعدادی از مهم‌ترین پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی انفرادی به‌شرح زیر است:

 • هزینه‌های مرتبط با دارو و ویزیت
 • هزینه‌ها ناشی از خدمات آزمایشگاهی
 • مبالغ مرتبط با دوره‌های فیزیوتراپی
 • سمعک، عینک و لنز طبی
 • هزینه‌های مرتبط با خدمات دندانپزشکی به‌استثناء ایمپلنت، ارتودنسی و زیبایی
بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت
دریافت خسارت

 

نحوه دریافت خسارت از بیمه تکمیلی به چه صورت است؟

یکی از سوالات متداول درباره بیمه تکمیلی انفرادی یا گروهی مربوط به نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی از بیمه می‌باشد. مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه یا مراجعه به مراکز دیگر در نحوه پرداخت خسارت تأثیرگذار است که در ذیل بیان گردیده است:

 • مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه ملت:

مراکز درمانی مختلفی اعم از بیمارستان، دندانپزشکی و … طرف قرارداد بیمه ملت هستند که با مراجعه به آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفته و تا هزینه درمانی شما تا سقف تعهدات تعیین‌شده پرداخت می‌گردد و شما تنها ملزم به پردخت فرانشیز می‌باشید.

 • مراجعه به سایر مراکز:

چنانچه فرد به سایر مراکز درمانی که طرف قرارداد بیمه نمی‌باشند، مراجعه نماید باید تمامی هزینه را پرداخت نمایند و پس از تسویه حساب فاکتور، معرفی‌نامه و سایر مدارک لازم را به نمایندگی‌های رسمی بیمه ملت ارائه نمایند. کارشناسان مربوطه در شرکت بیمه با ارزیابی مدارک هزینه قابل پرداخت را تعیین نموده و این مبالغ پس از طی مراحل لازم به حساب فرد واریز می‌گردد.

مدارک لازم برای ارائه متناسب با نوع فعالیت درمانی شما می‌باشد و باید اطلاعات دقیق در آن زمینه را از نمایندگی‌های رسمی بیمه ملت و کارشناسان مربوطه دریافت نمایید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما