بیمه مسافرتی ایرها

Iran-Health-Assistance

بیمه مسافرتی ایرها یا IRHA (Iran Health Assistance) یکی از انواع بیمه مسافرتی است که متناسب با کاربرد آن بسیاری از افراد از وجود آن بی‌اطلاع هستند. بیمه مسافرتی ایرها که در گروه بهترین بیمه مسافرتی قرار می‌گیرد، برای افرادی که از خارج از کشور قصد ورود به خاک ایران را دارند، کاربردی می‌باشد. بیمه مسافرتی ایرها همانند سایر انواع بیمه مسافرتی به ارائه خدمات مختلف می‌پردازد.

بیمه‌شو قصد دارد تا در تکمیل مقالات مرتبط با انواع بیمه مسافرتی به شرح و تفصیل بیمه مسافرتی ایرها بپردازد، زیرا افراد محدودی هستند که از این بیمه‌نامه اطلاع دارند که همین مسئله می‌تواند مشکلاتی را بر سر راه افراد قرار دهد.

اصطلاحات بیمه مسافرتی ایرها

برای درک بهتر بیمه مسافرتی ایرها به‌عنوان بهترین بیمه مسافرتی برای افرادی که قصد سفر به ایران را دارند، بهتر است که اندکی بابب اصطلاحات اصلی آن آشنا گردید. اصلی‌ترین اصطلاحات بیمه مسافرتی ایرها به‌شرح زیر است:

 • بیمه‌شده: کلیه جهانگردان و گردشگران خارجی که تحت حمایت بیمه ایران به‌صورت انفرادی یا گروهی برای تفریح، زیارت یا انجام امور مختلف قصد ورود به ایران را دارند.
 • صدمات بدنی: صدماتی جسمی که پس از ورود به ایران در پی وقوع حوادثی غیرقابل پیش‌بینی رخ داده باشد.
 • بیماری: عارضه یا ناراحتی که عامل اصلی آن پس از ورود به ایران رخ داده باشد؛ به‌طوری‌که بیمه‌گذار یا همان فرد بیمه‌شده درخواست امداد یا کمک نماید.

مزایا و پوشش‌های بیمه مسافرتی ایرها

این مورد از انواع بیمه مسافرتی دارای پوشش‌ها و مزایایی است که اطلاع از آن پیش از خرید و هنگام آن باعث می‌گردد تا شما متوجه گردید که بهترین بیمه مسافرتی را خریداری نموده‌اید. تعهدات بیمه مسافرتی ایرها همانند سایر بیمه‌نامه‌های مسافرتی گسترده و کارآمد است که شما باید پیش از خرید بیمه‌نامه از آن مطلع گردید. اصلی‌ترین پوشش‌ها و مزایای بهترین بیمه مسافرتی ایرها به‌شرح زیر است:

health-Service
خدمات درمانی

 

پرداخت هزینه‌های پزشکی

این بیمه‌نامه متعهد می‌شود که هزینه‌های پزشکی بیمه‌گذار اعم از ویزیت اولیه، تصویربرداری، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های دارو، جراحی‌های سرپایی، فیزیوتراپی، انتقال بیمار به مراکز درمانی را متناسب با قرارداد به وی پرداخت نماید.

این پوشش دارای سقف تعهدات و فرانشیز است که شما باید پیش از خرید بیمه‌نامه به آن توجه نمایید.

انتقال پزشکی

پرداخت هزینه انتقال فرد بیمه‌گذار به مراکز درمانی درصورت بروز حادثه یا بیماری‌های ناگهانی در طول اعتبار بیمه‌نامه یکی دیگر از پوشش‌های این بیمه‌نامه است که شما می‌توانید از آن بهره‌مند گردید.

دقت داشته باشید که این نقل و انتقالات بیماران به مراکز درمانی ازطریق راه‌های هوایی، زمینی و دریایی امکان‌پذیر است.

پشتیبانی اطلاعاتی

پس از خرید این بیمه‌نامه، شرکت بیمه ایران اطلاعات لازم درباره مراکز درمانی اعم از آدرس، شماره تماس و اطلاعات مرتبط با سایر مراکز تخصصی را که ممکن است برای مسافران درصورت بیماری یا آسیب‌دیدگی کارآمد باشد را در اختیار آن‌ها اقرار می‌دهد. توصیه‌های و اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه نیز توسط شرکت بیمه ایران در اختیار بیمه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

بازگرداندن جسد فرد درصورت فوت وی

چنانچه شخص بیمه‌شده درطی سفر به ایران فوت نماید، شرکت بیمه ایران متعهد می‌شود که نسبت به بازگرداندن وی به کشور مبدأ اقدام نماید. هزینه‌های مربوط به نقل و انتقال و کارهای مرتبط با آن مانند تهیه تابوت، انتقال جسد به نزدیک‌ترین فرودگاه و … را نیز برعهده گرفته و آن را پرداخت می‌نماید.

بازگرداندن کودکان درصورت از دست دادن سرپرست

چنانچه والدین و سرپرستان کودکان به دلایلی اعم از بیماری، فوت یا هر مشکل دیگری، توانایی سرپرستی از کودکان (زیر ۱۵ سال) خود را نداشته باشند، شرکت بیمه ایران متعهد می‌شود که اقدامات لازم برای بازگرداندن کودکان به کشور مبدأ را فراهم می‌نماید. شرکت‌های بیمه عموماً کودکان را به همراه شخص دیگری به کشور دیگر راهی خواهند نمود تا درصورت وقوع مشکل از آن‌ها حمایت نمایند.

مشکلات حقوقی

درصورتی که شخص مسافر و بیمه‌گذار در طی سفر خود به ایران دچار مشکلات حقوقی گردد، شرکت بیمه متعهد می‌شود که درصدد رفع این مشکلات از وی حمایت نماید. دقت داشته باشید که مشکلات حقوقی ناشی از تصادفات رانندگی را تا سقف معینی پرداخت می‌نماید که بهتر است شما پیش از خرید بیمه مسافرتی ایرها از آن اطلاع پیدا نمایید.

Missing-documents
مفقودی مدارک

 

مفقودی مدارک

درصورتی که شخص بیمه‌گذار در طی سفر خود به ایران، مدارک شناسایی اعم از پاسپورت، ویزا، بلیط، بیمه‌نامه و … خود را گم نماید یا این مدارک به سرقت بروند، شرکت بیمه ایران متعهد می‌شود که اقدامات لازم برای جایگزین نمودن مدارک را برای وی انجام دهد. درصورت وقوع این حادثه به نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه نمایید تا راهنمایی‌های لازم به شما ارائه گردد.

پرداخت هزینه انتقال همراه از کشور مبدأ (با شرایط ویژه)

اگر شخص بیمه‌گذار در طول سفر دچار بیماری یا حادثه‌ای گردد که حداقل ۱۰ روز بستری شدن در بیمارستان یا سایر مراکز درمانی را برای وی در پی داشته باشد، شرکت بیمه ایران هزینه انتقال یکی از اشخاص درجه یک بیمه‌گذار از کشور محل اقامت شخص به ایران و محل بستری شدن شخص بیمه‌گذار را پرداخت می‌نماید.

استثنائات بیمه مسافرتی ایرها

برای خرید بهترین بیمه مسافرتی علاوه‌بر اطلاع از تعهدات انواع بیمه مسافرتی باید از استثنائات آن نیز آگاهی داشته باشید که مهم‌ترین استثنائات بیمه مسافرتی ایرها به‌شرح زیر است:

 • بیمه مسافرتی تنها ۹۲ روز اعتبار داشته و پس از آن خدمت‌رسانی صورت نمی‌‌پذیرد.
 • هزینه‌های درمانی که پیش از تأیید بیمه ایران پرداخت گردیده باشد.
 • عوارض‌های ناشی از انرژی درمانی
 • عوارض درمان‌هایی که پیش از سفر صورت گرفته باشد.
 • هزینه‌های مرتبط با پیشگیری یا واکسیناسیون
 • آسیب‌ها و عوارض ناشی از فیزیوتراپی، آفتاب درمانی یا انجام عمل‌های زیبایی
 • آسیب‌های ناشی از بیماری‌های مزمن که بیمه‌گذار از آن اطلاع داشته و یا در دوره درمان یا نقاهت می‌باشد.
 • آسیب‌ها و خسارات ناشی از جنگ، آشوب، اقدامات نظامی و …
 • خسارات مربوط به صدمات عمدی یا شرکت در کارهای جنایی
 • شرکت در فعالیت‌های شرط‌بندی یا حرفه‌ای مانند مسابفپقات اسب‌دوانی، مسابقات دوچرخه‌سواری و …
 • آسیب‌های ناشی از شرکت در دعوا به‌استثنا مواردی که در دفاع از خود صورت گرفته باشد.
 • آسیب‌های ناشی از شرکت در تمرینات ورزشی حرفه‌ای برای شرکت در مسابقات رسمی یا نمایشی
 • خسارت‌های ناشی از مواد رایواکتیو یا تشعشعات هسته‌ای
 • عوارض نشأت‌گرفته از بارداری درصورتی که تنها سه ماه به زمان تعیین‌شده برای زایمان باقی مانده باشد.
 • عوارض مرتبط با سقط جنین اختیاری
 • مشکلات ناشی از بیماری‌های روانی و جنون
 • عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکلی،مواد مخدر و ….
 • هزینه ناشی از شرکت در کارهای پرخطر
 • اختلالات مادرزادی و بیماری‌های مرتبط با آن
 • شرکت در فعالیت‌های حرفه‌ای مانند کوه‌نوردی، غواصی و …

دیگر مقالات پیشنهادی ما