ثبت نام بیمه درمان تکمیلی در بیمه شو

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی

هر ساله هزینه‌های درمان افزایش چشم‌گیری خواهند داشت و در صورتی که درآمد افراد نسبت به این هزینه‌ها افزایش پیدا نکند، برای پرداخت هزینه‌های درمانی خود دچار مشکل خواهند شد. از همین رو بیمه تکمیلی به لیست بیمه‌های موجود اضافه شده که با بهره‌مندی از آن می‌توان هزینه‌های درمانی را پوشش داد و از پس هزینه‌ها برآمد. استفاده از بیمه تکمیلی این امکان برای افراد فراهم می‌کند تا با خیال آسوده‌تری نسبت به درمان خود اقدام کنند. با توجه به اهمیتی که بیمه تکمیلی دارد، باید نسبت به ثبت آن به صورت آنلاین اطلاعات کافی داشت تا بتوان به آسانی از آن استفاده کرد. در ادامه این مقاله با روند کلی ثبت نام آنلاین بیمه تکمیلی، مدارک و شرایط آن بیشتر آشنا خواهید شد.

بیمه درمان تکمیلی چیست؟

بیمه درمان تکمیلی بیمه جبران کننده هزینه‌های درمان است و در واقع در زمان بیماری بخش زیادی از هزینه‌های درمان با استفاده از بیمه درمان تکمیلی پرداخت می‌شود. در سال‌های اخیر با توجه به عملکردی که این بیمه دارد، بسیاری از شرکت‌ها نسبت به ثبت نام کارکنان خود برای این بیمه اقدام کرده‌اند.

انواع بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی در گروه بیمه اشخاص جای می‌گیرد و تمامی سازمان‌ها و نهادها به منظور حمایت از کارکنان خود، تمامی اعضای خانواده آن‌ها و همچنین سایر افراد تحت تکفل آن‌ها از این بیمه استفاده می‌کنند. به طور کلی بیمه درمان تکمیلی به سه دسته گروهی، انفرادی و خانواده تقسیم بندی می‌شود که هریک از این دسته‌ها ویژگی‌های خاصی را برای بیمه گذار به همراه خواهند داشت. این سه دسته از بیمه تکمیلی هزینه‌های درمانی از جمله بستری، زایمان، پاراکلینیکی و … را پوشش می‌دهند.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی

نکته مهم درباره بیمه تکمیلی فردی آن است که در این نوع بیمه درمانی، حق بیمه بیشتر در ازای کیفیت خدمات بالاتر دریافت خواهد شد. این بیمه از پوشش کاملی برای درمان بیمه گزار برخوردار است و بیمه گزار با استفاده از آن خیال آسوده‌تری خواهد داشت. برای دریافت این بیمه نیاز به داشتن بیمه پایه نیست و می‌توان بدون داشتن آن نسبت به دریافت و ثبت نام آنلاین بیمه درمان تکمیلی اقدام کرد.

بیمه تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی خانواده نوعی از بیمه درمان است که نسبت به بیمه درمان تکمیلی گروهی پوشش کمتری دارد و به صورت انفرادی صادر می‌شود. در این بیمه نیازی به رد شدن حق بیمه تامین اجتماعی افراد از یک محل کار نیست و همچنین تعداد افراد مجموعه کاری هم اهمیت نخواهند داشت.

بیمه تکمیلی گروهی

در بسیاری از موارد با توجه به امکاناتی که بیمه تکمیلی گروهی در اختیار افراد قرار می‌دهد از این روش استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم بیمه گروهی نحوه پرداخت آن بوده که حق بیمه به صورت ماهانه از حقوق کارکنانی که بیمه شده باشند، کسر می‌شود. اعتبار بیمه درمان تکمیلی گروهی تا زمانی که فرد عضو گروه باشد، ادامه خواهد داشت و در غیر این صورت متوقف خواهد شد. نرخ حق بیمه برای بیمه تکمیلی گروهی بر اساس میانگین سن افراد حاضر در گروه محاسبه می‌شود و لازمه برخورداری از این بیمه رد شدن بیمه تامین اجتماعی از یک محل کار است.

مراحل ثبت نام بیمه درمان تکمیلی
(مراحل ثبت نام بیمه درمان تکمیلی)

مراحل ثبت نام بیمه درمان تکمیلی

اولین و مهمترین مرحله برای ثبت نام آنلاین بیمه درمان تکمیلی آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای این بیمه است. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بیمه تکمیلی شامل کپی صفحات اول و دوم شناسنامه تمامی اعضای خانواده، کپی از پشت و رو کارت ملی اعضای خانواده، کپی صفحه اول دفترچه بیمه پایه اعضای خانواده و پر کردم فرم تقاضای سرپرست خانواده می‌شود.

شرایط و نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی

از مهمترین و اصلی‌ترین شرایط برای ثبت نام بیمه تکمیلی شرایط سنی افراد است و باید گفت که این شرایط در هریک از گروه‌های بیمه تکمیلی متفاوت خواهد بود.

شرایط سنی در بیمه تکمیلی گروه

بیمه تکمیلی گروهی برای جبران هزینه‌های درمانی کارکنان و افراد تحت تکفل آن‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بالای ۵۰ باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و شرایط سنی مورد نیاز در آن عبارتند از:

  1. حداکثر سن بیمه شده برای گروه‌های کمتر از ۱۰۰۰ نفر، ۶۰ است.
  2. پرداخت حق بیمه بیشتر برای افراد بالای ۶۰ سال
  3. نبود محدودیت سنی برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر
  4. حداقل ۱۸ سال سن برای بیمه گزار
  5. انتقال بیمه تکمیلی به اعضای خانواده در صورت فوت شخص

شایط سنی در بیمه تکمیلی فردی

شرایط سنی برای ثبت نام بیمه درمان تکمیلی به صورت انفرادی نیز متفاوت است و شامل موارد زیر می‌شود:

  1. وجود محدودیت برای افراد بالای ۶۰ سال
  2. حداکثر ۷۰ سال سن برای ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی
نحوه خرید بیمه درمان تکمیلی
(نحوه خرید بیمه درمان تکمیلی)

نحوه خرید بیمه درمان تکمیلی

پس از تکمیل تمامی این مدارک کاربران می‌توانند به دو روش سنتی و آنلاین نسبت به خرید بیمه درمان تکمیلی اقدام کنند. در روش سنتی متقاضی باید به یکی از نمایندگی‌های بیمه مراجعه کرده و خرید بیمه را انجام دهد.

در روش آنلاین ولی این امکانی برای کاربران فراهم می‌شود تا در هر زمان و مکانی بتوانند برای خرید بیمه تکمیلی خود اقدام کنند. از جمله مهم‌ترین مزیت‌هایی که خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی برای افراد به همراه می‌آورد آن است که در زمان آن‌ها صرفه جویی می‌شود، امکان مقایسه و انتخاب بین بیمه‌ها را خواهند داشت، صدور و ارسال بیمه نامه به آسانی انجام می‌شود و مراحل ثبت نام با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. با توجه به امکاناتی که خرید آنلاین بیمه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بسیاری از آن استفاده می‌کنند.

دیگر مقالات پیشنهادی ما