Skip to content

فهرست مطالب

بیمه عمر که فقط مخصوص بزرگترها نیست، بلکه برای تمام اعضای خانواده است. حتی برای همان نوزادی که تنها چند دقیقه از به دنیا آمدنش می‌گذرد. اصلا بهتر است بگوییم که بیمه عمر برای آتیه‌ی فرزندان منفعت مالی بیشتری دارد. چون زودتر از بقیه و از همان سال‌های کودکی و نوجوانی برای آنها سرمایه‌ای تشکیل می‌شود که تمام نیازهای مالی آینده‌شان را تامین خواهد کرد. از طرف دیگر با رسیدن به سال‌های جوانی، فرزندتان می‌تواند با افزایش حق بیمه یا اصلاح جزئیات بیمه‌نامه، سرمایه‌ی عمر را به دلخواه خودش تغییر دهد.

از آن‌جایی که تامین نیازهای مالی آینده‌ی فرزندان یکی از دغدغه‌های جدی والدین به شمار می‌رود، در ادامه‌ی این مطلب از بلاگ بیمه‌شو با مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان به‌عنوان یک راهکار مطمئن برای پاسخ به این دغدغه‌ها آشنا می‌شویم. همچنین از جشنواره بیمه آتیه فرزندان و مزایای خرید بیمه عمر در پاییز امسال، می‌گوییم. پس با ما و بلاگ بیمه‌شو همراه باشید.

بیمه عمر آتیه فرزندان چیست؟

نام بیمه‌های عمر و مستمری با سرمایه‌گذاری و دریافت سود گره خورده ‌است. به همین دلیل، بیشتر افراد فکر می‌کنند که خرید بیمه‌نامه‌ی عمر و سرمایه‌گذاری فقط برای افراد بزرگسال امکان‌پذیر است و شرط سنی ویژه‌ای دارد. در صورتی‌که این‌طور نیست.

بیشتر شرکت‌های بیمه شرایطی را فراهم کرده‌اند تا شما بتوانید بیمه‌نامه‌ی عمر و سرمایه‌گذاری را از بدو تولد برای فرزندتان تهیه کنید و تا هجده سالگی بر جزئیات آن نظارت داشته باشید. همان مزایا و پوشش‌هایی که به‌صورت معمول در بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود، در بیمه عمر آتیه فرزندان نیز درنظر گرفته شده ‌است تا قدم به قدم و به مرور زمان، سرمایه‌ای قابل‌توجه و مطمئن برای فرزندتان ذخیره شود.

چرا خرید بیمه عمر آتیه فرزندان اهمیت دارد؟

خرید-بیمه-عمر-فرزندان

مهم‌ترین دلیل برای خرید بیمه‌نامه عمر فرزندان در این نکته خلاصه می‌شود که این بیمه‌نامه به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت منظم و مستمر برای آینده‌ی مالی فرزندتان، پس‌انداز کنید. آن هم پس‌اندازی که به هیچ عنوان با کنار گذاشتن پول در یک حساب بانکی، قابل‌مقایسه نیست. با درنظر گرفتن نرخ تورم و نوسان قیمت‌ها، پس‌اندازهای بانکی نمی‌توانند به تنهایی پاسخگوی تامین نیازهای مالی فرزندتان در آینده باشد.

مگر آن‌که از همان ابتدا مبلغ هنگفتی را به‌عنوان سرمایه‌ی اولیه در بانک بگذارید تا به آن سود قابل‌قبولی تعلق بگیرد. اما با سرمایه‌ی بیمه‌نامه‌ی عمر می‌توانید با پرداخت حق‌بیمه‌های اندک و مستمر، برای هزینه‌های اساسی‌تری مانند هزینه‌ی تحصیل، ازدواج، مسکن و حتی راه‌اندازی کسب‌وکار؛ برنامه‌ریزی کنید. درواقع، از آن‌جایی‌که به حق‌بیمه‌های پرداختی سود تضمینی و سود مشارکت در منافع نیز تعلق می‌گیرد، با گذشت زمان اندوخته‌ی عمر به پس‌اندازی قابل‌توجه و مطمئن برای تامین هزینه‌های آینده‌ی زندگی فرزندتان تبدیل می‌شود.

مهم‌ترین مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

  • ریسک پایین: شرکت‌های بیمه مطمئن‌ترین و امن‌ترین مکان برای سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آیند. چرا که تمام این شرکت‌ها زیرنظر بیمه مرکزی فعالیت می‌کنند و فعالیت‌شان به‌صورت مداوم رصد می‌شود. از طرف دیگر، تمام شرکت‌های بیمه دارای بیمه اتکایی هستند. پس حتی اگر ورشکست شوند، نه‌تنها تعهدات مالی‌شان را ایفا خواهند کرد؛ بلکه حقوق بیمه‌گذاران عمر در اولویت و رأس تمام بدهکاری‌های شرکت قرار خواهد گرفت.
  • سود بالا: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مالی بیمه آتیه فرزندان، تخصیص سود تضمینی به سرمایه‌ی عمر است. از آن‌جایی که بیمه‌نامه‌ی عمر فرزندان در سنین پایین صادر می‌شود، سرمایه‌ی عمر زودتر از بیمه‌گذاران عادی برای آنها تشکیل خواهد شد.
  • ارائه‌ی پوشش‌های تکمیلی: فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری مالی تنها مزیت بیمه آتیه فرزندان نیست. بلکه شرکت‌های بیمه با ارائه‌ی پوشش‌های تکمیلی در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه به حمایت از فرزند شما ادامه خواهند داد.
  • هماهنگی اندوخته‌ی عمر با تورم: در وضعیتی که قیمت و هزینه‌ی هر کالا و خدمتی روزبه‌روز تغییر می‌کند، پس‌انداز کردن سخت‌تر از گذشته خواهد شد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بیمه آتیه فرزندان، هماهنگی اندوخته‌ی عمر با نرخ تورم و افزایش قیمت‌هاست. به این‌ترتیب که والدین می‌توانند ضریب مشخصی را به‌عنوان ضریب افزایش سالیانه حق‌بیمه تعیین کنند تا سرمایه‌ی بیمه‌نامه در طولانی‌مدت ارزشش را حفظ کند.

ویژگی های بهترین بیمه عمر برای کودکان و نوجوانان

های بهترین بیمه عمر برای کودکان

اگر به فکر خرید و تهیه‌ی بیمه‌نامه‌ی عمر برای فرزندان‌تان هستید و برای انتخاب شرکت بیمه و طرح بیمه‌ای سردرگم‌اید، خواندن نکات زیر به تصمیم‌گیری بهتر کمک خواهد کرد:

  • شرکتی را انتخاب کنید که بالاترین نرخ سود تضمینی را برای پوشش‌های کودکان و نوجوانان درنظر گرفته است.
  • لیست پوشش‌های تکمیلی هر کدام از شرکت‌های موردنظرتان را به دقت بررسی کنید. بعضی از بیمه‌گرها ممکن است محدودیت‌هایی را در نوع و سقف تعهدات پوشش‌های بیمه‌نامه درنظر گرفته باشند.
  • شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنید که در سطح یک توانگری (بهترین سطح توانگری) فعالیت می‌کند. سطح توانگری یک شرکت، نشان‌دهنده‌ی میزان توانایی بیمه‌گر در ایفای تعهدات مالی‌اش است.
  • مشاهده و مقایسه‌ی جدول بیمه‌ی عمر هرکدام از بیمه‌گرها به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به سرمایه‌ی عمر در پایان مدت اعتبار بیمه‌نامه داشته‌باشید. پس قبل از انتخاب بیمه‌گر و صدور بیمه‌نامه، در مورد جدول بیمه عمر با کارشناسان بیمه مشورت کنید.

در مطلبی که خواندید با ضرورت تهیه بیمه آتیه فرزندان آشنا شدید. حالا نوبت به معرفی جشنواره‌ی پاییزی آتیه‌ی فرزندان بیمه‌شو می‌رسد. جشنواره پاییزی بیمه‌شو بهترین فرصت برای خرید بیمه آتیه فرزندان است. در این جشنواره تنها با پرداخت روزانه ۱۵۰۰۰ تومان، سالانه ۱۰۰ میلیون تومان مستمری مادام‌العمر دریافت خواهید کرد. اما این تمام ماجرا نیست.

با خرید این بیمه‌نامه، از هدایای دیگری مانند ۱۵ دقیقه مشاوره‌ی رایگان بیمه عمر، تخفیف خرید بیمه شخص‌ثالث و بیمه آتش‌سوزی رایگان منزل نیز برخوردار خواهید شد. بیمه آتیه فرزندان یعنی انتخابی آگاهانه برای تامین مالی نیازهای امروز و فردای مهم‌ترین افراد زندگی‌تان. پس پاییز امسال را با خرید بیمه عمر برای خود و فرزندان‌تان و دریافت حقوق و مستمری همیشگی، آغاز کنید.