Skip to content

فهرست مطالب

تمام افرادی که برای خرید بیمه عمر برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنند، به فکر آینده‌ای بهتر و مطمئن‌تر برای خود و اعضای خانواده‌شان هستند. هزینه‌ها‌ و مخارج زندگی غیرقابل پیش‌بینی‌اند و بدون داشتن یک پشتوانه‌ی مالی مطمئن و سودآور، نمی‌توانیم بابت تامین نیازهای زندگی در سال‌های آینده یا دوران بعد از بازنشستگی، آرامش‌خاطر داشته باشیم.

بیمه عمر یک راهکار امتحان ‌پس‌داده برای مدیریت هزینه‌های زندگی ا‌ست. یکی از مهم‌ترین طرح‌های بیمه عمر، بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری‌ست. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه‌نامه‌ای‌ست که هم شرط فوت و هم شرط حیات را تحت‌پوشش قرار می‌دهد و با پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته‌ی بیمه‌گذار، پس‌اندازی قابل‌توجه را برای او و اعضای تحت‌سرپرستی‌اش تشکیل می‌دهد.

به بهانه‌ی آشنایی بیشتر با بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری، این‌بار سراغ بیمه عمر پارسیان می‌رویم تا با طرح‌های مختلف آن برای سرمایه‌گذاری و پرداخت مستمری آشنا شویم. از آن‌جایی که شرکت بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های قدیمی و خوش‌نام در صنعت بیمه کشور است، با ما و بلاگ بیمه‌شو تا پایان این مطلب همراه باشید تا بیشتر از طرح‌های بیمه عمر پارسیان بخوانید و بهتر بتوانید برای خرید بیمه عمر تصمیم‌گیری کنید.

معرفی شرکت بیمه پارسیان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید بیمه‌نامه به آن توجه می‌کنیم، نام و اعتبار شرکت صادرکننده‌ی بیمه‌نامه یا همان بیمه‌گر است. شرکت بیمه پارسیان فعالیتش را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است و اکنون یکی از معتبرترین شرکت‌های بیمه‌ی داخلی با سطح توانگری یک (بهترین سطح توانگری مالی) به حساب می‌آید. همچنین گروه مالی بانک پارسیان و شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان از بزرگ‌ترین سهام‌داران این مجموعه‌ی بیمه‌ای هستند و در حال حاضر، بیمه پارسیان از نظر سهم سرمایه و سهم بازار بزرگ‌ترین شرکت بیمه‌ی خصوصی ایران به حساب می‌آید.

بیمه پارسیان در زمینه‌ی صدور انواع بیمه‌نامه‌های اشخاص، اموال و مسئولیت فعال است و در کنار بیمه‌های بازرگانی، مجوز فعالیت در حوزه‌ی بیمه‌های اتکایی را هم از سازمان بیمه مرکزی دریافت کرده است. همچنین در شعب منتخب بانک پارسیان، خدمات بیمه‌ی پارسیان نیز ارائه می‌شود. به صورت کلی می‌توان گفت که پیشینه و سابقه‌ی فعالیت بیمه پارسیان، این شرکت بیمه را به یکی از معتبرترین و بهترین بیمه‌گرهای ایران تبدیل کرده است.

با طرح های بیمه عمر پارسیان بیشتر آشنا شوید

طرح-های-بیمه-عمر

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، بیمه عمر پارسیان فقط به پوشش عمر و سرمایه‌گذاری محدود نمی‌شود. بلکه امکان خرید طرح‌های دیگر بیمه عمر مانند بیمه عمر مانده بدهکار یا بیمه عمر ساده‌ی زمانی هم وجود دارد. هر کدام از این بیمه‌نامه‌ها، برای مدت محدودی اعتبار دارند و شرط فوت یا حیات را پوشش می‌دهند.

اما طرح‌های عمر و سرمایه‌گذاری بیمه پارسیان برای کسانی‌ست که به فکر تامین نیازهای مالی‌شان در سال‌های آینده هستند. همچنین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری شرط فوت و حیات را به‌صورت همزمان پوشش می‌دهد و در کنار آن، پوشش‌های متنوع بیمه‌ای را همراه با امکان دریافت وام برای بیمه‌گذارانش درنظر گرفته است.

در ادامه، انواع طرح‌های بیمه عمر پارسیان را با هم مرور می‌کنیم.

بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان

همان‌طور که گفتیم بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان، ترکیبی از پوشش‌های بیمه‌ای و اندوخته‌ی عمر است که از کامل‌ترین طرح‌های بیمه‌ای در جهان به‌حساب می‌آید. همچنین به کمک جدول بیمه عمر می‌توانید برآورد نسبتا دقیقی از مبلغ اندوخته‌ی عمر و همچنین سرمایه‌ای که بابت هر یک از پوشش‌ها به شما تعلق می‌گیرد، داشته باشید.

بیمه عمر خانواده پارسیان

بیمه-عمر-خانواده-پارسیان

بیمه عمر خانواده پارسیان یک طرح تسهیل‌شده برای آن دسته از افرادی‌ست که دوست دارند با پرداخت حق‌بیمه‌ای کمتر، خود و اعضای خانواده‌شان را تحت‌پوشش بیمه عمر درآورند. در این بیمه‌نامه تنها با پرداخت یک حق‌بیمه، حداکثر چهار نفر از اعضای یک خانواده تحت‌پوشش بیمه عمر خانواده پارسیان قرار می‌گیرند. نکته‌ی مهم‌تر آن است که درصورت فوت بیمه‌شده‌ی اصلی، نیازی به پرداخت ادامه‌ی حق‌بیمه نیست و همچنین مبلغی تحت‌عنوان سرمایه‌ی فوت به ذی‌نفعان پرداخت خواهد شد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح سالمندان پارسیان

بیمه مستمری و بازنشستگی تامین اجتماعی نمی‌تواند تنها منبع تامین مخارج زندگی افراد در دوران سالمندی‌شان باشد. در این بیمه‌نامه در کنار تشکیل اندوخته‌ی عمر، پوشش فوت نیز ارائه می‌شود. همچنین یکی از پیش‌نیازهای خرید این بیمه‌نامه، انجام معاینات پزشکی نزد یکی از پزشکان معتمد بیمه پارسیان است.

بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح سنوات پارسیان

بیمه سنوات پارسیان برای ایجاد یک پشتوانه‌ی مالی در دوران بازنشستگی افراد و همچنین کاهش تعهدات مالی کارفرما طراحی شده است. در این طرح، کارفرما مبلغی برابر با پایه‌حقوق کارمندانش را به‌صورت سالانه به شرکت بیمه پرداخت می‌کند و به این‌ترتیب اندوخته‌ی مناسبی را برای زمان بازنشستگی یا قطع همکاری برای کارکنانش تامین می‌کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح کودکان پارسیان

برنامه‌ریزی برای آینده‌ی فرزندان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین است. از آن‌جایی که افراد زیر هجده‌سال با ملاحظات قانونی برای خرید بیمه مواجه‌اند، امکان خرید این بیمه‌نامه توسط والدین کودکان از بدو تولد تا پانزده‌سالگی کودک مهیاست.

بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح مستمری پارسیان

بیمه-طرح-کودکان-پارسیان

طرح مستمری بیمه پارسیان دارای اندوخته‌ی عمر و سرمایه‌ی فوت است و مجموع این دو مبلغ به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود و امکان پرداخت این مبلغ به‌صورت مستمری یا یک‌جا وجود خواهد داشت.

بیمه عمر ساده زمانی پارسیان

بیمه عمر ساده‌ی زمانی فاقد قسمت اندوخته و سرمایه‌گذاری‌ست و تنها پوشش فوت را برای مدت محدودی ارائه می‌کند. اگر بیمه‌شده در مدت اعتبار بیمه‌نامه، از دنیا برود مبلغی تحت‌عنوان سرمایه‌ی فوت به ذی‌نفعان پرداخت خواهد شد. در غیر این‌صورت، با گذشت مدت اعتبار بیمه‌نامه، هیچ مبلغی پرداخت نمی‌شود و قرارداد بیمه لغو خواهد شد. به همین دلیل است که نرخ این بیمه ارزان است و معمولا کسانی سراغ خرید آن می‌روند که ریسک شغلی‌شان بالاست و در طول روز با موقعیت‌های خطرناک زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان

بیمه-عمر-مانده-بدهکار-پارسیان

بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان برای کسانی‌ست که از بانک یا موسسه‌های مالی وام گرفته‌اند و حالا برای بازپرداخت اقساط‌شان به یک پوشش بیمه‌ای نیاز دارند. به این‌ترتیب اگر بیمه‌شده در زمان بازپرداخت اقساط از دنیا برود، مابقی بدهی او توسط شرکت پارسیان با بانک تسویه خواهد شد. این بیمه‌نامه دارای سرمایه‌ی کاهشی‌ست و مدت اعتبار آن براساس مدت بازپرداخت وام مشخص می‌شود؛ به‌طوری که با پرداخت آخرین قسط، مبلغ سرمایه‌ی بیمه‌نامه به صفر می‌رسد و اعتبار آن نیز پایان می‌یابد.

روش های پرداخت حق بیمه به شرکت پارسیان

 • پرداخت حضوری با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه پارسیان
 • پرداخت آنلاین حق بیمه از طریق سایت شرکت بیمه پارسیان
 • پرداخت حق بیمه به‌صورت نقدی نزد یکی از نمایندگی‌ها
 • پرداخت حق بیمه به‌صورت اقساط ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا سالانه

پوشش های طرح عمر و سرمایه گذاری بیمه پارسیان

همان‌طور که گفتیم، طرح‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان فقط به تشکیل اندوخته‌ی عمر محدود نمی‌شود و بیمه‌گذار امکان استفاده از دیگر پوشش‌های بیمه‌ای را در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه خواهد داشت. مهم‌ترین این پوشش‌ها به‌ترتیب زیر است:

 • پوشش فوت دراثر حادثه (مانند فوت دراثر مسمومیت، غرق‌‌شدگی، زلزله، آتشفشان، سیل و…)
 • پوشش فوت به هر علتی
 • پوشش بیماری‌های خاص (سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، جراحی عروق کرونر قلب، پیوند اعضای اصلی بدن)
 • پوشش هزینه‌های پزشکی
 • پوشش نقص‌عضو
 • پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه به‌دلیل ازکارافتادگی دائم و کامل
 • پوشش مستمری از کارافتادگی
 • پوشش سرمایه بیکاری
 • پوشش اضافی یا تکمیلی خطرات

در مطلبی که خواندید با بیمه عمر پارسیان و طرح‌های متنوع آن آشنا شدید. اگر برای خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به کمک و راهنمایی نیاز دارید، فراموش نکنید که کارشناسان بیمه‌شو در مسیر انتخاب بهترین بیمه‌نامه‌ی عمر همراه و حامی شما خواهند بود.