طرح‌های بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی بیمه آسیا

طرح‌های بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی

طرح‌های بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی بیمه آسیا

توی دنیای پرخطر امروز چیزی که اهمیت داره احساس امنیت داشتنه. برای دست پیدا کردن به این مهم شرکت‌های بیمه‌ای نقش مهمی رو ایفا می‌کنن. از این بین خطراتی هست مثل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار هستن که به اختصار بهشون بگیم آصا. اینا سه مورد اصلی هست که بیمه‌های آتش سوزی معمولا از بیمه‌گذار در مقابل اونا حمایت می‌کنن. معمولا شرکت‌های بیمه میان و برای رشته آتش‌سوزی تفکیک قائل میشن. این تفکیک ساختمون رو به مسکونی، صنعتی و غیرصنعتی تقسیم می‌کنه و بر اساس اونا بیمه‌گذار حق بیمه پرداخت می‌کنه.

یکی از موارد رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی هست که شاید اقبال عمومی کمتری داره. این متن در رابطه با طرح‌های بیمه‌ آسیا برای خطراتی هست که واحد مسکونی رو تهدید می‌کنه. سه طرح اصلی رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی بیمه آسیا: برای منازل مسکونی، مجتمع‌های مسکونی و جامع منازل مسکونی هست.

منازل مسکونی

موارد تحت پوشش رشته‌ آتش‌سوزی واحدهای مسکونی بیمه‌نامه آسیا برای منازل مسکونی شامل: ساختمان منازل مسکونی، تاسیسات و اثاثیه منزل مشاعات و مشترکات هستن.

مجتمع‌های مسکونی

برای این زیررشته از بیمه‌نامه واحدهای مسکونی شرکت بیمه‌ای آسیا مواردی در نظر گرفته شده. حمایت از ساختمان منازل مسکونی، تاسیسات و اثاثیه منزل، مشاعات و مشترکات از این دست هستن. چون توی این مورد چندین خانوار درگیر یه قضیه هستن، باید مشترکا به این تصمیم برسن که ساختمون رو تحت پوشش بیمه ببرن. بیمه‌گذار توی این مورد مدیریت ساختمون یا هیئت مدیرۀ ساختمونه.

جامع منازل مسکونی

زیر‌رشتۀ دیگه از طرح‌های بیمه‌نامه آتش‌سوزی بیمه آسیا که محدودۀ وسیع‌تری رو تحت پوشش می‌بره به اسم جامع منازل مسکونی خونده میشه. توی این بیمه‌نامه خسارت‌های ناشی از آصا، سیل، طوفان، زلزله، ترکیدن لوله‌ها، سقوط هر وسیله یا شی، سرقت با شکست حرز و برخورد دو وسیله نقلیه، تحت حمایت بیمه آسیا میرن. طرح جامع منازل مسکونی بیمه آسیا مسئولیت مدنی بیمه‌گذار رو به عهده می‌گیره. مسئولیت مدنی یعنی چی؟ توی تعریف اومده که مسئولیت مدنی یعنی شخصی با دیگری قراردادی نبسته ولی در ارتباط با کسی که قرارداد بسته هستش. شما با شرکت‌ بیمه‌ای آسیا قرارداد بستید. حادثه‌ای رخ میده. این حادثه به شخص ثالث که قراردادی با بیمه نداره خسارتی وارد می‌کنه. بیمه آسیا متعهد میشه که غرامت پرداخت کنه. علاوه بر غرامت فوت بیمه‌گذار و یا همسر وی، برای هرکدوم، هزینه پزشکی اون فرد یا همسرش که بر اثر حادثه‌ای ایجاد شده، پرداخت میشه.

بیمه نامه منازل مسکونی
(بیمه نامه منازل مسکونی)

انواع بیمه‌نامه‌ها دفترچه‌ای منازل مسکونی بیمه آسیا

گواهی منازل مسکونی

صدور گواهی منازل مسکونی به صورت انفرادی ممکنه. برای خطرهای اصلی(آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار). خطرهای اصلی و خطرات اضافی برای هر منطقۀ جغرافیایی مشخص میشه. توی این طرح بیمه‌نامه آتش سوزی بیمه آسیا ساختمان با سازه سنتی هم بیمه میشه و تحت حمایت بیمه آسیا هستش.

طرح پارسه بیمه آسیا

این طرح یکی از زیررشته‌های بیمه‌نامه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی در بیمه آسیا هستش. خطرات آصا به علاوۀ سرقت اثاثیه منزل رو تحت پوشش میبره. این طرح ویژه آپارتمان‌های مسکونی هستش و شامل چندین گروه سرمایه‌ای میشه. بیمه‌گذار مطابق با حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنه و مواردی رو که به بیمه‌نامه اضافه می‌کنه از خدمات این طرح استفاده می‌کنه.

طرح زلزله

خطرات اصلی (آصا) و زلزله تحت پوشش این زیررشته بیمه‌نامه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی بیمه آسیا میره. با توجه به زلزله‌خیز بودن مناطق به دو دسته کلی پرخطر و کم‌خطر تقسیم میشن. اگه مورد بیمه شده سازه‌ای غیر از فلز یا بتون باشه، به هنگام پرداخت خسارت قاعده نسبی حق بیمه اعمال میشه. طبق این قاعده اگه مال کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشه، بیمه‌گر فقط به تناسب مبلغ بیمه شده نسبت به قیمت واقعی اون مال تعهد پرداخت داره. در این مورد حتما با کارشناس مشورت کنید که این نسبت چطور محاسبه میشه و منظور دقیقا چی هست. اونچه که مشخصه اینه که شما وقتی چیزی رو بیمه می‌کنید می‌تونید بخشی از اون مال یا همش رو تحت پوشش قرار بدید. اگه این پوشش بخشی بود، به نسبت همون بخش خسارت پرداخت میشه. کلا توی هر خسارت ۱% مبلغ بیمه شده به عنوان فرانشیز کسر میشه. فرانشیز توی حوزه بیمه به سهم پرداختی بیمه‌گذار می‌شناسیم. توی قرارداد این مبلغ مشخص شده و حین پرداخت غرامت از مبلغ کلی کسر میشه.

خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه آتش‌سوزی
(خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه آتش‌سوزی)

خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه آتش‌سوزی بیمه آسیا

خطرات اصلی شامل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار هست. خطرات اضافی: سیل، طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها، زلزله، طوفان، تندباد و گردباد، سقوط بهمن، سقوط هواپیما، هلیکوپتر یا قطعات آن‌ها، ترکیدگی لوله‌های آب، ضایعات ناشی از برف و باران، سرقت یا شکست حرز، شکست شیشه، نشست، ریزش، رانش زمین، برخورد اجسام خارجی، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی، شورش، بلوا، اغتشاش و آشوب، خودسوزی(تفاله خشک)، هزینه‌های پاکسازی و جمع‌آوری ضایعات ناشی از خطرهای مشمول بیمه سرقت مسلحانه و کلیه مواردی که توی بیمه‌نامه شرط میشه.

صحنه حادثه را دستکاری نکنید

بیمه‌گذار طرح آتش‌سوزی بیمه‌ آسیا موظفه که بلافاصله بعد از وقوع یا اطلاع از حادثه، بیمه‌گر رو مطلع کنه. کارشناس اولین کسی هست که حق داره توی اون منطقه حادثه دیده دست ببره تا شرایط رو بررسی کنه. بیمه‌گذار می‌تونه به صورت تلفنی، فاکس یا حضوری بیمه‌گر که شرکت بیمه‌ای آسیا هستش رو مطلع کنه. همه چی با شماره بیمه‌نامه قابل پیگیری هست. همکاری لازم با کارشناس داشته باشید و اسناد و مدارک مالی مرتبط رو باهم بررسی کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرایند پرداخت خسارت رو طی کنید.

روند به طور کلی اینطور هستش که شما اعلام خسارت می‌کنید. کارشناس میاد و بازدید می‌کنه. هرچی که بهش خسارت وارد شده لیست میشه. کارشناس موارد رو طبق قرارداد و مفاد ریز اون ارزیابی می‌کنه. برای همین باید حتما موارد رو با کارشناس قبل از حادثه مشخص کرده باشید و مفاد قرارداد رو بررسی کنید تا اگه لازم بود موردی خاص رو به قرداد اضافه کنید. یادتون باشه که رشته آتش‌سوزی جز بیمه‌نامه‌های شناور به حساب میاد. یعنی میشه که مورادی خاص رو بهش اضافه کرد. خسارت ارزیابی و با بیمه‌نامه مطابقت داده میشه. حواله خسارت صادر و در نهایت بیمه‌گذار با این حواله خسارت رو دریافت می‌کنه.

دیگر مقالات پیشنهادی ما