عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی

Factorsaffectig- the-price-of-travel-insurance

آیا در این تعطیلات تابستانی قصد سفر دارید؟ کجا قصد دارید بروید؟ آیا چک لیست سفر خود را آماده کرده‌اید؟ آیا این یک سفر انفرادی است یا با گروهی در حال سفر هستید؟ آیا قرار است یک سفر جاده‌ای باشد یا یک سفر دور و کوتاه به یک مکان عجیب و غریب درپیش‌دارید؟ آیا فکر کرده‌اید که برای این سفر کدام نوع بیمه، بهترین بیمه مسافرتی را باید خریداری کنید؟

سوالات فوق از مهم‌ترین سوالاتی است که قبل از سفر باید به‌ آن‌ها فکر کنید و از بپرسید؛ ما می‌توانیم در پاسخ به یکی از این مهم‌ترین به شما کمک کنیم قطعاً مقصد شما نوع و عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی‌تان را تعیین می‌کند، بنابراین با بیمه‌شو تا انتهای این مقاله همراه باشید تا درباره این موضوعات بیشتر باهم صحبت کنیم.

درباره بیمه مسافرتی و عوامل موثر بر قیمت آن چه می‌دانید؟

امروزه با افزایش بیش‌ازپیش سفرهای خارجی، بیمه مسافرتی نیز بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، بنابراین از ملزومات سفر به‌شمار می‌آید. این بیمه نسبت به بیمه‌های دیگر کاملاً متفاوت است؛ همانطورکه سابقه سلامتی شما در این بیمه‌نامه مهم است، مقصدتان نیز مهم تلقی می‌شود، چراکه چند کشور وجود دارد که داشتن بیمه مسافرتی برای سفر به آن‌ها اجباری است؛ بنابراین اگر قصد سفر به این کشورها را دارید، باید خط مشی‌های سفر آن‌ها را بررسی کرده و یک طرح مناسب بیمه برای خود انتخاب کنید تا بتواند به شما در خارج از کشور کمک کند.

از سوی دیگر اگر به محلی دور افتاده یا پرخطر می‌روید، باید بهترین بیمه مسافرتی خود را با پوشش‌های اصلی و تکمیلی و مزایای بیشتری برای خود در نظر بگیرید.

بیمه مسافرتی
travel insurance

عوامل موثر بر قیمت بیمه مسافرتی

 • مقاصد کم ریسک و دارای ریسک زیاد

تمام مواردی که در فوق به آن‌ها اشاره کردیم، می‌تواند برای قیمت بیمه مسافرتی تاثیرگذار باشد؛ چراکه میزان حق بیمه، این بیمه‌نامه شما بر اساس مقاصد با ریسک کم و زیاد تغییر می‌کند. همانطورکه در فوق ذکر کردیم اگر به کشوری سفر می‌کنید که احتمال وقوع یک اتفاق ناخوشایند در آن زیاد است، هزینه آن افزایش خواهد داشت؛ همچنین، به یاد داشته باشید که مدت اقامت شما نیز عامل مهمی بر هزینه حق بیمه یا قیمت بیمه مسافرتی سفر شماست.

منطقه‌بندی کلی بیمه مسافرتی

 1. تمام کشورهای جهان
 2. کل کشورهای دنیا به جز آمریکا، کانادا، ژاپن و استرالیا
 3. کشورهای مناطق شینگن
 4. کشورهای حوزه خلیج فارس
 5. کشورهای عربی
 6. کشورهای آسیایی
 7. کشورهای آفریقایی
 8. نوع طرح بیمه و پوشش‌های انتخابی آن

پوشش یا پوشش‌هایی که برای بهترین بیمه مسافرتی خود انتخاب می‌کنید، مستقیماً بر میزان حق بیمه این بیمه‌نامه تأثیر می‌گذارد. پوشش‌ها در هر طرحی از این بیمه‌نامه می‌تواند متفاوت باشد؛ حق بیمه مسافرتی با پوشش‌های اضافی که علاوه‌بر پوشش‌های اصلی در قرارداد وجود دارد، اندکی افزایش می‌یابد. بنابراین قیمت بیمه مسافرتی نیز متناسب با این موارد متفاوت است.

 • سن مسافر

اگر از بیمه سفر انفرادی استفاده می‌کنید، هزینه بیمه مسافرتی شما کمتر خواهد بود، اما در عین‌حال اگر به صورت گروهی سفر می‌کنید، بیمه مسافرتی به سن و سابقه پزشکی همه افراد گروه بستگی دارد؛ بنابراین هزینه حق بیمه مذکور افزایش می‌یابد به‌خصوص اگر با افراد مسن همسفر شوید، چراکه خطرات مربوط به آن‌ها بیشتر است.

برای سن مسافر یک دسته‌بندی کلی درنظر گرفته شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، اما این دسته‌بندی ممکن است در برخی از شرکت‌‌های بیمه‌ای متفاوت باشد:

 1. ۰ الی ۱۲ سال
 2. ۱۳ الی ۶۵ سال
 3. ۶۶ الی ۷۰ سال
 4. ۷۱ الی ۷۵ سال
 5. ۷۶ الی ۸۰ سال
 6. ۸۱ الی ۸۵ سال
 7. ۸۶ به بالا

باتوجه به اینکه در فوق اشاره کردیم ممکن است این موارد در برخی از شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت باشد، باید متذکر شویم که در برخی از این شرکت‌ها پوشش بیمه‌ای برای افراد بالای سن ۸۶ سال درنظر گرفته نمی‌شود.

 • مدت سفر

مدت سفر یا همان مدت زمانی که در کشور خارج از کشور هستید، می‌تواند بر هزینه بیمه مسافرتی شما تاثیرگذار باشد؛ بنابراین وقتی به تعطیلات طولانی‌تری می‌روید، احتمالاً هزینه بیمه مسافرتی شما گران‌تر خواهد شد. مدت سفر بیمه‌نامه‌های مسافرتی در شرکت‌های بیمه غالباً به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود:

 1. یک تا هفت روزه
 2. هشت تا پانزده روزه
 3. شانزده  تا بیست و سه روزه
 4. بیست وچهار تا سی و یک روزه
 5. سی و دو تا چهل و پنچ روزه
 6. چهل و شش تا شصت و دو روزه
 7. شصت وسه تا نود و دو روزه
 8. شش ماهه
 9. یکساله
  • سقف تعهدات بیمه‌نامه مسافرتی

سقف تعهدات بیمه‌نامه‌های مختلف مسافرتی می‌توانند به‌واسطه طرح‌های مختلفی که دارند، متفاوت باشند؛ این تفاوت بر هزینه این بیمه‌نامه تاثیرگذار است؛ بدین ترتیب خرید بیمه مسافرتی ارزان دارای سقف تعهدات کمتر است، به‌طوری‌که برعکس این موضوع نیز صادق است.

Travel-insurance
بیمه مسافرتی

سخن آخر

ما در این مطلب قصد داشتیم به عواملی بپردازیم که در قیممت بیمه مسافرتی تاثیرگذار است؛ امید بر آن است که توانسته باشیم به شما در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی بر اساس نیازهایتان کمک کرده باشیم. همیشه به یاد داشته باشید قبل از خرید این بیمه‌نامه باید شرایط و ضوابط آن را به دقت مطالعه کنید تا برترین انتخاب را داشته باشید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما