Skip to content

فهرست مطالب

بهترین کشورها برای سفر در زمستان ، طبیعتاً کشورهای گرمسیری در زمستان را ترجیح می‌دهند اما برخی دیگر به‌جهت انجام ورزش‌های زمستانی یا گشت‌و‌گذار مناطق کاملاً سرد و زمستانه و همینطور برفی جهان را برای سفر می‌پسندند پس شما به‌عنوان یک مسافر باید باتوجه به معیارهای خود در زمینه سفر، منطقه انتخاب کنید.

ما در این مقاله از بیمه‌شو قصد داریم برای افرادی که در سفرهای زمستانه خود به‌دنبال مناطق مناسب هستند، به‌معرفی لیستی کشورهای مناسب و کاندید شده بپردازیم که کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و استرالیایی را شامل می‌شود.

ضمناً خرید آنلاین بیمه مسافرتی از بیمه‌شو نیز در این مسیر کمک شایانی برای مسافران به‌شمار می‌آید.

بهترین کشورها برای سفر در زمستان

در این لیست به کشورهایی گرمسیری در زمستان و سایر کشورهایی که اشاره خواهیم کرد که جزو بهترین کشورها برای سفر در زمستان به‌شمار می‌آیند ضمن‌اینکه برای مردم ایران، بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران است.

کشور ویتنام

کشور ویتنام دارای جزیره شگفت‌انگیزی به‌نام باهم دائو است پس اگر مسافری در فصل زمستان هستید، جزیره زیبای باهم دائو که دارای آب‌های آبی، ساحل شنی، تپه‌ها و چنگل‌های زیبا و سرسبز و همینطور آب‌گرم فوق‌العاده است، می‌تواند اقامتگاه بسیار خوبی در سفر شما باشد.

برلین پایتخت آلمان، زیباترین مقصد سفرهای زمستانی

اگر قصد تجربه قدم زدن برروی شن‌های پرحرارت و شنیدن صدای آرامش‌بخش دریا را دارید، کشور آلمان با هزاران نقاط دیدنی که دارد، گزینه ‌مناسبی برای شماست؛ کشور مذکور که یکی از جذاب‌ترین کشور در لیست بهترین کشورها برای سفر در زمستان محسوب می‌شود، از شهری به‌نام برلین برخوردار است؛ این شهر ایالتی پایتخت آلمان و بزرگ‌ترین و از لحاظ تاریخی، مهم‌ترین ایالت این کشور به‌شمار می‌آید.

جاذبه‌های شهر برلین، بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران

 • دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)
 • یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی
 • گروسر تیر گارتن و ستون پیروزی (Grosser Tiergarten and the Victory Column)
 • جنگل گرون والد
 • جزیره موزه
 • کاخ و پارک شارلوتنبورگ (Charlottenburg Palace)
 • خیابان Unter den Linden
 • میدان Gendarmenmarkt
 • رایشتاگ (Reichstag)
 • کلیسای یادبود قیصر ویلهلم (Kaiser Wilhelm Memorial Church)
 • کلیسای جامع برلین (Berlin Cathedral)
 • کلیسای جامع فرانسوی
 • پارک تیرگارتن
 • باغ‌ های جانورشناسی برلین (Zoologischer Garten Berlin)
 • باغ و موزه گیاه‌شناسی برلین – داهلم (Berlin-Dahlem Botanical Garden and Botanical Museum)

از دیگر جاذبه‌هایی که در دیگر نقاط کشور آلمان می‌توان نام برد، قلعه ی نوی شوان اشتاین (Neuschwanstein) است که درمیان جاذبه‌های گردشگری سراسر اروپا دارای محبوبیت بسیار و در نزدیکی شهر فوسن واقع شده است.

شهر رم، کشور ایتالیا

اگر می‌خواهید لذت و زیبایی‌های فصل زمستان را از بعد دیگری ببینید، شهر رم واقع در کشور ایتالیا از بهترین کشورها برای سفر در زمستان به‌شمار می‌آید؛ به‌سبب اینکه در در زمستان رم از شلوغی‌ها و هم‌همه تابستان دور هستید، می‌توانید با آرامش از مشاهده جاذبه‌هایی چون کلوسئوم و انجمن رم لذت ببرید و در عین‌حال نوشیدن کاپوچینو و خوردن پاستاهای گرم و معروف ایتالیایی را تجربه کنید. تجربه آب‌گرم سرپوشیده رم در فصل زمستان خالی لطف نیست و حال و هوای دیگری دارد.

دبی بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران

دبی امارات جزو دسته کشورهای گرمسیری در زمستان محسوب می‌شود و به‌سبب اینکه دارای دمای آب‌و‌هوایی بین بیست الی سی درجه سانتی‌گراد است، می‌تواند جزو ایده‌آل‌ترین و بهترین کشورها برای سفر در زمستان باشد. جال بپردازیم به اینکه چه جاذبه‌هایی می‌توانند در جذاب کردن سفر ما دخیل باشند؟

برای پاسخ به این سوال باید به جاذبه‌های ذیل اشاره داشته باشیم:

 • سواحل زیبای دبی
 • رستوران‌های دبی
 • شب‌های کویر
 • جاذبه های توریستی این شهر
 • اسکی رو شن سواحل زیبای جومیرا
 • سالن های سرپوشیده اسکی روی یخ

پوکت تایلند

هر شخصی که تجربه سفرهای خارجی داشته باشد، مطمئناً یکی از گزینه‌ها، کشور آسیایی تایلند و جذاب‌ترین شهر آن پوکت بوده است؛ شهر پوکت به مروارید دریای آندامان شهرت دارد.

در میان دسته کشورهای گرمسیری در زمستان، شهر پوکت را می‌توان یکی از گزینه‌های مناسب دانست که از چند ویژگی بارز برخوردار است؛ این ویژگی‌ها باعث می‌شود به دور از آب و هوای موسمی، در دمای حدود ۳۰ درجه سانتی‌گرادی پوکت به تماشای سواحل شگفت‌انگیز بنشینید و از تفریحات آبی و ساحلی این شهر لذت ببرید.

کشور کانادا، شهر کبک، مشهورترین مقصد زمستانی دنیا

شهر کبک شهری از کشور کاناداست که می‌توان یکی از گزینه‌های مناسب برای سفرهای زمستانی دانست؛ بااینکه این شهر با میانگین دمای منفی ۱۰ الی منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد، به شهر سرد شهرت دارد، میزبان رویدادهای جذابی بوده و ذره‌ای از جذابیت‌های فوق العاده آن کاسته نشده است. دیدن زیبایی خاص این شهر برای گردشکران حتی در فصل زمساتن نیز خالی از لطف نیست.

حال که اندگی با تعدادی از کشورهای مسافرتی در فصل زمستان آشنا شدید بهتر است کمی درباره عاملی که امنیت ما را در این سفرها تضمین می‌کند، صحبت کنیم. بیمه مسافرتی همان امنیتی است که سلامت مسافر را در مقابل تهدیداتی چون بیماری‌های ناشی از تغییر آب‌وهوا، دریازدگی، مسمومیت ناشی از غذاهای خارجی، سرماخوردگی شدید در مناطق سردسیر حفظ می‌کند ضمن‌اینکه می‌تواند راه‌حل خوبی برای مقابله با سایر مسائلی مانند احتمال گم شدن مدارک شناسایی، گم شدن یا تأخیر بار، بروز مشکل حقوقی در صورت عدم رعایت قوانین و ناآشنا بودن مسافربه محیط کشور غریبه و یا زبان آن کشور باشد.

برای مثال تصور کنید مسافری در کشور خارجی دچار بیماری شده و بخواهد هزینه این عارضه را به‌صورت آزاد تفبل کند ؛ با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ایران و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است بنابراین اگر بیمه‌گذار در صورت بروز حادثه، قصد داشته باشد هزینه را آزاد پرداخت کند، مشمول هزینه زیادی خواهد شد بدین ترتیب پوشش‌های بیمه مسافرتی مسافران عازم به خارج از کشور می‌تواند پشتوانه بسیار خوبی در مسافرت به‌شمار بیاید.