نحوه خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو

نحوه خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو

نحوه خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو

نحوه خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو و مزایای استفاده از این بیمه از جمله مواردی است که در این مقاله به صورت کامل به آن‌ها پرداخته شده است.

خودرو از وسایل ارزش‌مندی است که با توجه به افزایش قیمت روزافزون آن مراقبت از آن روز به روز دشوارتر خواهد شد. از نگرانی‌های همیشگی که صاحبان خودرو سرقت آن است که به منظور کاهش این دغدغه بیمه‌ای با نام بیمه سرقت ایجاد شده است. با خرید بیمه سرقت می‌توان باعث کاهش نگرانی‌های سرقت خودرو شد و با خیال آسوده‌تری از آن استفاده کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم، با نحوه خرید آنلاین بیمه سرقت و شرایط استفاده از آن بیشتر آشنا شویم.

بیمه سرقت چیست؟

بیمه سرقت از زیر مجموعه‌های بیمه بدنه خودرو است. بیمه بدنه خودرو بیمه اختیاری است که پوشش‌های اصلی و اضافی مختلفی دارد که به منظور استفاده از پوشش‌های اضافی باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل بیمه آتش‌سوزی، بیمه حادثه و بیمه سرقت می‌شود.

بیمه سرقت

بیمه سرقت بیمه‌ای است که سرقت کامل خودرو را دربر دارد و به این منظور در صورتی که خودرو سرقت شود، بیمه تا ۸۰ درصد از ارزش خودرو در زمان خرید بیمه، به بیمه گزار خسارت پرداخت خواهد کرد.

بیمه حادثه

بیمه حادثه بیمه‌ای است که در صورت بروز حادثه برای بدنه خودرو بیمه خسارت وارد شده را متقبل می‌شود. حادثه‌هایی که بیمه حادثه پشتیبانی می‌کند، می‌تواند موارد مختلفی مانند تصادف، سقوط اجسام روی خودرو، واژگونی و سقوط خودرو را شامل شود.

بیمه آتش سوزی

ممکن است خودرو به دلیل مختلفی مانند صاعقه دچار آتش سوزی شود که در این مورد می‌توان از بیمه آتش سوزی خودرو استفاده کرد و خسارت وارد شده به خودرو را دریافت کرد.

مزایای بیمه سرقت
(مزایای بیمه سرقت)

مزایای بیمه سرقت

بیمه سرقت برای دارندگان خودرو و به ویژه خودروهای لوکس و گران قیمت اهمیت بسیاری دارد. مخصوصا در شرایطی که پارکینگ مناسبی در دسترس نباشد و فرد مجبور به پارک خودرو در کوچه و خیابان باشد. با خرید آنلاین بیمه سرقت دیگر نگرانی‌ها بابت سرقت خودرو از بین خواهد رفت و در صورت سرقت آن بیمه خسارت را پرداخت خواهد کرد.

بیمه سرقت درجا لوازم خودرو

از پوشش‌های اضافی بیمه سرقت خودرو، پوشش پاشیدن مواد شیمیایی و اسید، شکسته شدن شیشه‌ها، زلزله، سیل، بیمه سرقت درجا (لوازم خودرو)، پوشش نوسانات ارزش بازار و … می‌شود. بیمه سرقت تنها سرقت کلی خودرو را شامل می‌شود و در صورت سرقت لوازم آن هیچ خسارتی را به بیمه گزار نخواهد داد. با استفاده از پوشش‌های اضافی می‌توان از بیمه سرقت درجا بهره‌مند بود و به منظور سرقت لوازم فابریک و غیر فابریک خودرو تا سقف مشخصی از بیمه خسارت دریافت کرد.

سقف پرداخت خسارت برای بیمه سرقت درجا

سقف پرداخت خسارت برای بیمه سرقت درجا در شرکت‌های مختلف متفاوت است و هر شرکت با توجه به توانایی مالی خود و همچنین عوامل تاثیرگذار دیگر سقف خاصی را در نظر گرفته است. به منظور دریافت خسارت از بیمه سرقت درجا نیاز به استعلام از آگاهی است.

پرداخت خسارت در بیمه سرقت چگونه است؟

در صورتی که خودرویی به سرقت برود، در یک بازه سه ماهه و به فاصله ۴۵ روز دو بار خودرو در روزنامه آگهی می‌شود. اگر در طول این مدت خودرو پیدا نشد، سند ماشین به نام شرکت بیمه گر خواهد شد و پس از آن شرکت بیمه خودرو تا سقف ۸۰ درصد از ارزش آن به بیمه گزار خسارت پرداخت کرد و ۲۰ درصد ارزش خودرو به عنوان فرانشیز کسر خواهد شد که امروزه این درصد توسط بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده بیمه حذف شده و مبلغ کامل خودرو به بیمه گزار اعطا می‌شود. این در حالی است که در صورت پیدا شدن خودرو در بازه سه ماهه و ایجاد خسارت، بیمه برابر با خسارت ایجاد شده به بیمه گزار، خسارت خواهد داد.

مدارک مورد نیاز برای اعلام سرقت خودرو
(مدارک مورد نیاز برای اعلام سرقت خودرو)

مدارک مورد نیاز برای اعلام سرقت خودرو و استفاده از بیمه

 • اصل و کپی کارت و سند خودرو
 • ارائه مدارک شناسایی بیمه‌گزار مانند کارت ملی، شناسنامه و گواهینامه
 • ارائه اصل و کپی سند مالکیت وسیله نقلیه
 • صورت جلسه پلیس، مبنی بر سرقت کلی خودرو یا سرقت لوازم آن
 • اصل و کپی بیمه نامه‌های بدنه و شخص ثالث خودرو
 • در صورت خرید اقساط خودرو، ارائه معرفی نامه از شرکت‌های لیزینگ
 • اصل گزارش مقامات انتظامی
 • ارائه گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سالی که اعلام سرقت خودرو شده
 • استعلام عدم کشف پلیس آگاهی
 • سوئیچ‌های خودرو (سرقت کلی)
 • تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه، با حضور بیمه‌گذار (سرقت کلی)
 • فاکتور لوازم به سرقت شده (سرقت جزئی)
 • انتقال سند مالکیت خودرو به نام شرکت بیمه (سرقت کلی)
 • دریافت خسارت از شرکت بیمه، بعد از کسر فرانشیز و سایر کسورات قانونی

خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو

برای خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو کافی است به سایت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه مراجعه کرده و پس از وارد کردن، اطلاعات مالک و خودرو اقدام به خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو کرد. خرید این بیمه برای بیمه گزار راحتی خیال را به همراه دارد و به همین دلیل توصیه می‌شود، پس از خرید خودرو در اولین فرصت نسبت به خرید این بیمه اقدام کنید.

سخن آخر

با توجه اینکه قفل‌های ایمنی و دزدگیرهای پیشرفته بسیاری در بازار وجود دارند، ممکن است سارقان از تمامی آن‌ها به راحتی بتوانند گذر کنند و خودرو شما مورد سرقت قرار گیرد. سرقت خودرو موضوع غیر قابل پیش بینی است که به منظور جلوگیری از آن بهترین راه حل خرید آنلاین بیمه سرقت خودرو بوده که با استفاده از آن می‌توان با خیال آسوده‌تری از خودرو خود در هر شرایطی استفاده کرد.

دیگر مقالات پیشنهادی ما