چگونه می توان خرید آنلاین بیمه انجام داد؟

بیمه را می توان از موارد نوینی دانست که پس از صنعتی شدن دنیا اهمیت ویژه ای پیدا کرد و دلیل استفاده از آن پرداخت ضرر و زیان در هنگام شکست در کار یا خسارت ایجاد شده بر مال است.

چگونه می توان خرید آنلاین بیمه انجام داد؟

خرید آنلاین بیمه دارای مزیت هایی می باشد که نمی توان از آن چشم پوشی نمود. این موارد عبارتند از:

 1. صرفه جویی در وقت
 2. پرداخت مبلغ بیمه به صورت آنلاین و الکترونیکی با امنیت پرداخت بالا
 3. مطالعه دقیق و کامل قرارداد بیمه نامه

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، علل دیگری نیز وجود دارند که تخصصی تر می باشند که شامل:

 • سود حق بیمه کمتر

مهم نیست که بیمه گذار چقدر به تمکن مالی شما واقف است، هزینه نهایی بیمه همچنان در لیست آنها اولویت بالایی دارید. خرید بیمه آنلاین به شما کمک می کند تا حق بیمه کمتری پرداخت کنید و برنامه بیمه خود را بر حسب توانایی مالی خود انتخاب نمایید.

 • مقایسه آسان بین گزینه ها برای رسیدن به بهترین معاملات

با خرید آنلاین بیمه می توانید به راحتی جوانب مثبت و منفی همه بیمه ها را مقایسه کرده و سپس یکی از بیمه های مطلوب خود را انتخاب کنید که حداکثر محافظت و مزایا را به شما ارائه دهد.

 • راحتی خرید

خرید آنلاین با سهولت همراه است. شما می توانید به صورت شبانه روزی و به راحتی در خانه یا محل کار یا حتی در مسافرت، بیمه خود را انتخاب و خریداری نمایید.

بیمه شخص ثالث
(بیمه شخص ثالث)

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث باید طبق قانون برای تمام وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گیرد. به این علت “شخص ثالث” گفته می شود که ذینفع این بیمه شخص دیگری به جز دو طرف درگیر در قرارداد (صاحب خودرو و شرکت بیمه) است. این قرارداد و بیمه هیچ مزیتی را به بیمه کننده نمی دهد. با این حال، مسئولیت حقوقی بیمه کننده برای مرگ یا ناتوانی شخص ثالث یا خسارت به دارایی شخص ثالث را پوشش می دهد.

از آنجا که پوشش بیمه شخص ثالث الزامی است، کلیه شرکت های بیمه غیر از بیمه عمر مکلف به ارائه این پوشش هستند.

عللی که بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث تاثیر می گذارند عبارتند از:

 • قیمت اعلام شده از طریق بیمه مرکزی

هر ساله با توجه به قیمت دیه که هزینه دیه بر حسب نرخ تورم و توسط بیمه مرکزی تعیین میگردد، هزینه پرداختی بیمه شخص ثالث متفاوت است.

 • عدم وجود خسارت و تخفیف هایی که در بیمه وجود دارد.

طبق قانون بیمه اگر شخصی خسارتی نداشته باشد و از بیمه خود استفاده نکرده باشد پس از گذشت سالیان تخفیف به بیمه کننده به علت عدم استفاده از بیمه شامل حال او می شود. بیمه کننده می تواند از این تخفیف استفاده کند و هزینه ی کمتری برای بیمه خود پرداخت نماید.

 • نوع وسیله نقلیه

نوع وسیله نقلیه ای که بیمه کننده از آن استفاده می کند بسیار مهم است. وسیله نقلیه با توجه به نوع کارکرد، سال تولید و نوع خودرو قیمت گذاری می شود که بیمه کننده باید بر حسب این موارد مبلغ بیمه شخص ثالث را پرداخت نماید.

بیمه بدنه چیست؟

این بیمه نامه مربوط به اتومبیل است که در مقابل خسارت های سطحی به وسیله نقلیه به شما پوشش می دهد. بیمه بدنه به شما امکان می دهند تا هزینه تعمیر خسارت مانند خراش یا از بین رفتن قسمتی از ماشین را مطالبه کنید.

در برخی موارد که خسارت ایجاد شده هزینه ی زیادی ندارد می توانید با هزینه خودتان این تعمیر را انجام دهید در آن صورت از بیمه استفاده نکرده و پس از مدتی می توانید از تخفیف بیمه بدنه استفاده نمایید که این امر سبب می شود تا در صورت لزوم و به وجود آمدن خسارت های زیاد از بیمه خود به طور کامل و با مبلغ دریافتی بیشتری استفاده نمایید.

مزایای خرید بیمه به صورت آنلاین

سایت‌های خرید آنلاین بیمه
(سایت‌های خرید آنلاین بیمه)

سایت های خرید آنلاین بیمه چگونه عمل می کنند؟

سایت های خرید آنلاین بیمه یکی از خدمات جدیدی هستند که امروزه با گسترش فضای مجازی پیشرفت بسیاری داشته اند.

مسائل بسیاری در استفاده از یک سایت برای خرید آنلاین بیمه وجود دارد که عبارتند از:

 • خدمات پس از فروش و پشتیبانی بیمه توسط سایت

یکی از موارد مهم برای خرید به صورت آنلاین از بیمه گذارها خدمات پس از فروش و پشتیبانی آنها است. این موارد می تواند شامل: یادآوری سررسید و تمدید دوباره بیمه، تخفیف قابل توجه، دریافت بیمه های جانبی در کنار بیمه اصلی و موارد دیگری که سبب جذب مشتری می شود.

 • دریافت سود کمتر

بیمه گذارهای حضوری به دلیل مخارجی که متحمل می شوند مجبور به دریافت حق بیمه بیشتری نیز هستند. استفاده و خرید از بیمه به صورت آنلاین سبب می شود تا حق بیمه کمتری پرداخت شود و هر سایت معتبر بیمه گذاری که سود کمتری را دریافت می کند بالطبع مشتری های بیشتری دارد.

راهکارهای بهتر خرید آنلاین چیست؟

هنگام خرید آنلاین باید به نکاتی توجه داشت که بسیار مهم و ضروری هستند که نه تنها برای خرید بیمه بلکه برای هر نوع خرید دیگری نیز می توان استفاده کرد.

 • سایت مورد استفاده صداقت و راستی داشته باشد.
 • مطالعه نظرات کاربران در مورد رضایت و یا عدم رضایت آنان از خرید خود
 • با توجه به نظرات کاربران متوجه شوید که آیا صاحبان سایت از پیشنهادات مشتریان استفاده کرده اند یا خیر؟

بهترین سایت خرید آنلاین بیمه، بیمه شو است.

یکی از سایت هایی که مورد تایید بیمه مرکزی و همچنین پلیس فتا نیز می باشد سایت بیمه شو است. دلایل بسیاری برای انتخاب این سایت وجود دارد که عبارتند از:

 1. امکان نرخ گیری و خرید بیمه های ثالث، بدنه، آتش سوزی، مسئولیت و…در کوتاه ترین زمان.
 2. مقایسه تمامی بیمه ها به صورت همزمان
 3. دریافت خسارت در اسرع وقت
 4. صرفه جویی در زمان و هزینه

دیگر مقالات پیشنهادی ما