کتاب های ارزشمند

Valuable-books

کتاب‌های خوب زیادی در دنیا وجود دارد که همه ما باید آ‌ن‌ها را مطالعه کنیم. همیشه در دل کتاب‌ها نکته‌ای نهفته است که با بهترین شیوه ممکن بیان گردیده است؛ نکاتی که می‌توانند زندگی هرکدام از خوانندگان را دگرگون سازد. کتاب‌های خوب در ایران و دنیا کم نیستند و همیشه کتابی وجود دارد که باید آن را خواند به‌‎طوری که در حین خواندن نتوان آن را برای لحظه‌ای زمین نهاد.

ما در این مقاله از بیمه‌شو قصد داریم تا بهترین کتاب‌های ایران و دنیا را برای شما عزیزان بیان کنیم تا آن‌ها را مطالعه کرده و از خواندن آن‌ها لذت ببرید. درصورتی که از کتاب خاصی لذت بردید حتماً آن را به دیگران معرفی کنید تا این چرخه خواندن کتاب‌های خوب قطع نگردد.

بهترین کتاب‌های ایرانی

در ابتدای مقاله تصمیم داریم تا کتاب‌های خوبی را از میان بهترین کتاب‌های ایرانی بیان کنیم که ارزش خواندن زیادی دارند و می‌توانند چراغی را در راه زندگی شما روشن نمایند.

 • کِلیدَر (اثری از محمود دولت آبادی):

کلیدر نام کوهی است بین شهرهای سبزوار، نیشابور و قوچان در استان خراسان که این داستان واقعی در آن‌جا رخ می‌دهد. این کتاب سرنوشت رعیت‌های ایرانی و چادرنشینان را در دوران حاکمیت زور و ستم نشان می‌دهد که با عشق آمیخته شده است.

این کتاب از بهترین کتاب‌های ایرانی است که به شما توصیه می‌کنم حتماً آن را مطالعه نمایید.

 • چشم‌هایش (بزرگ علوی):

کتاب چشم‌هایش از بزرگ علوی از کتاب‌های خوبی است که حتماً باید آن را مطالعه کنید. این کتاب معصومیت یک زن و فداکاری او برای نجات یک عشق را به تصویر می‌کشد.

 • چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم (زویا پیرزاد):

یکی دیگر از کتاب‌های خوب ایرانی که ارزش خواندن دارد، این کتاب است. راوی این کتاب زنی ارمنی به نام کلاریس آیوازیان است. این زن، نمونه کاملی از یک زن خانه‌دار است که در زندگی دچار روزمرگی شده و خود را فراموش می‌کند تا زمانی که فرد جدیدی همسایه او می‌شود.

 • جای خالی سلوچ (محمود دولت آبادی):

یکی از بهترین کتاب‌های ایرانی که می‌توان نام برد، جای خالی سلوچ است. سلوچ، مردی است که به دلیل مشکلات مالی، خانواده خود را بدون اطلاع ترک کرده و برای کار به شهر می‌رود، اما این کتاب بیان‌گر داستان سلوچ نیست؛ بلکه درباره احساسات و مشکلات مِرگان، همسر سلوچ، بعد از رفتنش سخن می‌گوید.

 • سمفونی مردگان (عباس معروفی)

یکی از کتاب‌های خوب ایرانی که باید بخوانید، این کتاب غم‌انگیز اما زیباست. این داستان که توسط راوی‌های متفاوتی بیان می‌گردد، داستان دو برادر را به تصویر می‌کشد که در خانواده‌ای سنتی و پدرسالار زندگی می‌کنند، اما تفاوت این دو برادر بسیار فاحش بوده و مشکلاتی را به‌وجود آورده است.

 • بوف کور (صادق هدایت):

یکی از بهترین و معرو‌ف‌ترین کتاب‌های ایرانی که نمونه آن در ایران وجود ندارد این کتاب است. این داستان از دید شخصی روایت شده است که دچار توهم و پندارهای روانی است.

 • قهوه سرد آقای نویسنده (روزبه معین):

قهوه سرد آقای نویسنده، یکی از کتاب‌های خوب ایرانی است که حتماً خواندن آن به شما توصیه می‌شود. این کتاب، داستان نویسنده‌ای به نام روزبه و دختری خبرنگار است که به زیبایی بیان گردیده است و شما را ترغیب می‌کند تا حتماً برای بار دوم این کتاب را مطالعه نمایید.

ما تعدادی از بهترین کتاب‌های ایرانی را بیان کردیم، اما تعداد کتاب‌های خوب ایرانی بسیار بیشتر از این موارد است و قطعاً بسیاری از آن‌ها را شما می‌شناسید.

بهترین کتاب‌های دنیا

بعد از بیان کتاب‌های خوب ایرانی، می‌خواهیم تعدادی از بهترین کتاب‌های دنیا را بیان کنیم که هر فردی در دنیا باید حداقل یک‌بار آن را مطالعه کند و تاثیر آن را بر زندگی خود حس نماید.

 • ملت عشق (الیف شافاک):

قطعاً یکی از بهترین کتاب‌های دنیا، کتاب ملت عشق است که جایگاه خود را در جهان پیدا کرده است. این کتاب به بیان ۴۰ قاعده عشق و ارتباط عرفانی بین شمس و مولانا پرداخته است. حتماً یک‌بار در زندگی خود این کتاب را مطالعه نمایید.

 • غرور و تعصب (جین آستین):

نویسنده در این کتاب به بیان تمامی زشتی‌ها و زیبایی‌های انسان پرداخته است و سعی کرده است تا مواردی مانند سخت نگرفتن در زندگی، عشق ورزیدن به معشوق و … را به همه انسان‌ها یادآوری نماید.

 • زنان کوچک (نوشته لوئیزا مِی اَلکات):

یکی از کتاب‌های خوبی که شما می‌توانید بخوانید این کتاب است. این داستان، زندگی چهار خواهر را در دوران جنگ داخلی آمریکا به تصویر می‌کشد. عشق ورزیدن این چهار خواهر به هم در زمان وجود مشکلا بیان‌گر اهمیت خانواده و تنها نبودن است.

 • جین ایر (شارلوت برونته):

این کتاب به بیان سختی‌ها و کشمکش‌های دختری جوان پرداخته است که می‌خواهد به جایگاهش در این دنیا دست پیدا کند. او الگویی برای زنان است تا در راه رسیدن به اهداف خود، ناامید نشوند.

 • هری پاتر (جی.کی.رولینگ):

قطعاً یکی از بهترین کتاب‌ها در دنیا، سری هفتگانه هری پاتر است. اکثر افراد با هری پاتر آشنایی دارند و فیلم آن را دیده‌اند، اما خواندن کتاب آن خالی از لطف نیست و توصیه میگردد، زیرا هیچ‌گاه فیلم جایگزین کاملی برای کتاب نیست.ن را

 • نارنیا (سی.اس.لوئیس):

سری کتاب‌های نارنیا جزو کتاب‌های خوبی است که بدون شک شما در هنگام خواندن آن نمی‌توانید آن را رها کنید. این کتاب داستان دو خواهر و دو برادر است که از طریق کمد به سرزمینی جادویی به نام نارنیا وارد می‌شوند و در آن‌جا اتفاقات بسیار زیادی برای آن‌ها رخ می‌دهد.

 • آنِ در گرین گیبلز (اِل.اِم.مونتگومِری):

این کتاب، داستان دختر یتیمی به نام آن شرلی را بیان می‌کند که به اشتباه به دو خواهر و برادر به نام‌های متیو و ماریلا سپرده می‌شود. این داستان، برای بسیاری از ما نوستالژی است، بنابراین خواندن این کتاب را از دست ندهید.

 • شازده کوچولو (آنتوان دو سنت اگزوپری):

بدون شک کتاب شازده کوچولو یکی از بهترین کتاب‌های دنیا است که به زبان‌های زیادی ترجمه شده است. این کتاب به بیان داستان پسرکی پرداخته است که بعد از مدتی زندگی کردن در اخترک خود، برای یافتن اخترک‌های دیگر، از آن خارج می‌شود و تجارب جالبی را به دست می‌آورد.

 • ۱۹۸۴ (جرج اورول):

این کتاب زمانی را به تصویر می‌کشد که جهان به‌طور کلی تغییر کرده است و آزادی از تمام افراد گرفته شده است؛ به‌طوری‌که حتی فکر کردن به مخالفت هم مجازات سنگینی در پی خواهد داشت.

 • قلعه حیوانات (جرج اورول):

یکی از کتاب‌های خوبی که در دنیا وجود دارد، کتاب قلعه حیوانات است که تعریف آن را از بسیاری از افراد شنیده‌ایم. این کتاب درباره حیوانات یک مزرعه است که از ستم‌های صاحبشان به تنگ آمده‌اند و برعلیه آن برمی‌خیزند.

 • کیمیاگر (پائولو کوئیلو):

قطع به یقین یکی از بهترین کتاب‌های دنیا، کتاب کیمیاگر است. شما در این کتاب برای دست یافتن به حقیقت وجود به سفری طولانی خواهید رفت که تا پایان این سفر نمی‌توانید این کتاب را بر روی زمین بگذارید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما