Skip to content

فهرست مطالب

اعلام تشدید خطر در بیمه بدنه چیست ؟

شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید باید در مورد تمامی ویژگی های آن اطلاعات خود را افزایش دهید تا از این طریق با آگاهی بیشتری از بیمه خود استفاده کنید. در واقع باید بدانید زمان خرید بیمه ثالث هم بهتر است با تمامی ویژگی های این بیمه آشنایی لازم را به دست آورید و سپس خرید خود را انجام دهید. هر یک از انواع بیمه بر اساس شرایطی که دارند امکان دارد اعلام تشدید خطر نمایند و شما هم باید نسبت به این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشید. اگر روش خرید آنلاین بیمه را انتخاب کرده باشید و بیمه خود را به صورت آنلاین خریداری کنید بدون شک زمان خرید بیمه بدنه با تمامی ویژگی ها و نکاتی که در مورد مورد تشدید خطر می باشد آشنایی لازم را به دست می آورید. بنابراین شما می توانید با وارد شدن به سایت بیمه هر یک از شرکت های بیمه اطلاعات خود را در مورد شرایط اعلام خطر افزایش دهید.

خرید بیمه بدنه و شرایط عمومی آن برای تشدید خطر

شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید خودروی خود را در برابر خطراتی که امکان دارد خودرو را تهدید کند ایمن می سازید. در واقع باید بدانید خرید این بیمه بسیار ضروری می باشد و بهتر است نسبت به خرید آن حساسیت بیشتری به خرج دهید. شرایطی که برای خرید این بیمه وجود دارد را شما پیش از خرید باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا از این طریق اطلاعاتتان در مورد شرایط تشدید خطر هم افزایش پیدا کند. برخی از مهمترین شرایط که شما باید به آن آشنایی داشته باشید عبارت است از

کدام خسارت هارو بیمه بدنه پرداخت نمیکند؟

۱. اساس قرارداد

زمانی که شما خرید بیمه بدنه را انجام می دهید قراردادی میان شرکت و شما منعقد خواهد شد که کتبی است و باید به آن عمل کنید. در این قرارداد تمامی شرایط بیان شده است و باید اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهید تا بتوانید آن را تنظیم نمایید. طبق مقررات و استانداردهایی که هر یک از انواع شرکت های بیمه دارند شما باید از انجام دادن مواردی که بیمه شما را به خطر می اندازد دوری کنید. بیمه بدنه بسیاری از موارد را پوشش دهی نمی کند و اگر بخواهید از آنها استفاده کنید بیمه به شما هزینه آنها را نمی دهد. بنابراین طبق شرایطی که وجود دارد اعلام خطر آن پوشش ها را گزارش می دهد تا هرگز اشتباهاتی را انجام ندهید و مجبور به پرداخت هزینه از خودتان نشوید.

اصطلاحات بیمه بدنه
(اصطلاحات بیمه بدنه)

۲. اصطلاحات

زمان خرید بیمه بدنه برای اینکه با موارد تشدید خطر و قوانین بیمه آشنایی داشته باشید بهتر است با اصطلاحاتی که در بیمه وجود دارد آشنایی بیشتری به دست آورید تا از طریق به خوبی بتوانید از شرایط بیمه خود استفاده کنید. برخی از این اصطلاحات که بسیار مهم هستند و باید آگاهی بیشتری در مورد آنها داشته باشید عبارت می باشد از :

– بیمه گر

شرکت بیمه ای که شما خرید بیمه بدنه خود را از آن انجام می دهید نامش در بیمه نامه شما درج می شود. این شرکت بر اساس قوانین و استانداردهایی که دارد در صورت صدمه و آسیب به ماشین خسارت هایی را به شما پرداخت خواهد کرد که سقف مشخص دارد. شما می توانید در بین انواع شرکت بیمه یکی را که بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد را انتخاب کنید و بیمه بدنه خودروی خود را از این شرکت خریداری نمایید. شرکت موظف است در صورت آسیب و خسارت به خودرو هزینه تعمیر آن را پرداخت کند.

چرا باید خودرو را با قیمت واقعی بیمه کرد ؟

– بیمه گذار

بیمه گذار یکی از اشخاص حقوقی و یا حقیقی می باشد که مالک خودرو است و می خواهد خرید بیمه بدنه را انجام دهد. پرداخت کردن حق بیمه یکی از مواردی می باشد که بیمه گذار باید به آن متعهد باشد تا در این صورت بتواند از خدمات شرکت بیمه استفاده کند. شرکت بیمه اگر شما در طول یک سال خسارتی به ماشین تان وارد نکنید و از بیمه خسارتی هم دریافت ننمایید به شما برای خرید بعدی تخفیف می دهد.

-دینفع

شما زمان خرید بیمه بدنه می توانید نام شخصی را در بیمه نامه خود درج کنید که در صورت نبود شم خسارت را پرداخت کنید. شما قادر خواهید بود نا هر فردی که مایل هستید را در این بخش وارد کنید و این مورد اختیاری است.

– حق بیمه

مبلغی که شما باید به بیمه گر و یا همان شرکت بیمه پرداخت کنید در قرارداد شما وضع می شود و موظف هستید که آن را به بیمه ارائه دهید.

– موضوع بیمه

هر یک از وسیله های نقلیه ای که شما اقدام به خرید بیمه بدنه برای آن وسیله می کنید دارای ویژگی های مشخص شده ای می باشد که در قرارداد وضع می گردد. موضوع بیمه یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید و تمامی موارد خودروی خود را در آن وارد کنید تا بتوانید در صورت خسارت از پوشش های بیمه استفاده نمایید.

تعرفه کوتاه مدت و تعرفه روز شمار در بیمه بدنه چیست ؟

فرانشیز
(فرانشیز)

– فرانشیز

بخشی از خسارتی که برای تعمیر خودرو پرداخت می شود و به عهده بیمه گذار است را فرانشیز می گویند. شما باید زمان خریداری بیمه بدنه برای خودروی خود به مقدار فرانشیز بیمه توجه زیادی داشته باشید. البته که اگر می خواهید فرانشیز بیشتری دریافت کنید باید حق بیمه بیشتری را هم به بیمه پرداخت کنید.

– مدت اعتبار بیمه نامه

شروع و پایان بیمه نامه در این قسمت باید وارد شود و شما می توانید آن را مشاهده کنید. در صورتی که مدت بیمه نامه شما رو به اتمام باشد باید آن را تمدید کنید. در صورت وارد شدن خسارت به ماشین شما بیمه هزینه آن را پرداخت می کند، ولی باید بدانید اگر اعتبار بیمه نامه تان تمام شده باشد هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد. بنابراین نسبت به تاریخ و اعتبار بیمه نامه توجه زیادی داشته باشید. خسارت هایی که تحت پوشش بیمه هستند را باید زمان خرید بیمه بدنه به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بهترین و مناسب ترین آن را خریداری کنید.