بیمه کوتاه مدت ثالث بهتر است یا بلند مدت

بیمه کوتاه مدت ثالث بهتر است یا بلند مدت

بیمه کوتاه مدت یا بلند مدت بیمه ثالث مزایا و معایب ؟

امروزه هر فردی که دارنده وسیله نقلیه می باشد باید اقدام به خرید بیمه ثالث نماید. در واقع باید بدانی همانطور که خرید بیمه بدنه ضروری به شمار می رود داشتن بیمه ثالث هم بسیار ضروری است. شما می توانید از طریق خرید آنلاین هر دو بیمه مذکور را برای خودروی خود خریداری کنید. برای اینکه از جان تمامی افراد دارنده وسیله نقلیه محافظت شود بیمه این نوع پوشش و خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد. زمانی که شما اقدام به خرید بیمه ثالث می نمایید جان خود را در برابر حوادثی که امکان دارد برای شما و ماشین تان رخ دهد را ایمن می سازید. بر اساس قوانین و سقف مشخص شده ای که در بیمه وجود دارد شما می توانید انواع هزینه های درمانی را که در اثر تصادف بریتان رخ داده است را از بیمه دریافت کنید. بنابراین شما باید با این بیمه آشنایی بیشتری داشته باشید تا از خدمات و پوشش دهی آن استفاده نمایید.

خرید بیمه ثالث و انواع آن :

هر یک از انواع بیمه هایی که در شرکت های بیمه وجود دارد دارای انواع مختلفی می باشد و پوشش دهی آنها هم بر اساس قوانین مشخص شده ای است. شما برای خرید بیمه ثالث باید بدانید که این بیمه هم مانند انواع پوشش های دیگر دارای انواع مختلفی می باشد و به دو دسته تقسیم می شود. هر یک از انواع آن عبارت است از :

خرید آنلاین بیمه ثالث موتور سیکلت در بیمه شو

  1. بلند مدت :

این نوع بیمه مانند بسیاری از بیمه های دیگری که شما خریداری می کنید تا یک سال اعتبار دارد و در بیمه نامه ای که خریداری می کنید مدت آن درج شده است. اعتباری که این بیمه نامه دارد از ۱۲ شب آغاز می گردد و تا یک سال از خدمات آن می توانید استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر از خدمات آن در طول یک سال استفاده نکنید، سال بعد زمان خرید بیمه ثالث تخفیف های بیشتری به شما تعلق می گیرد. بسیاری از افرادی که دارای خودروی سواری می باشند این بیمه را خریداری می کنند و از خدمات آن استفاده می نمایند.

  1. کوتاه مدت :

زمانی که خریدار می خواهد اقدام به خرید بیمه ثالث نماید با توجه به درخواستی که از شرکت بیمه دارد شرایط بیمه ثالث او را به صورت کوتاه مدت در سیستم وارد می می کنند. این بیمه از ۵ روز تا ۲۷۰ روز را شامل می شود به همین دلیل تنها افرادی که شرایطی خاصی دارند از این بیمه استفاده می کنند. در واقع باید بدانید یکی از مهمترین مزیت های این بیمه برای افرادی می باشد که هزینه خریداری بیمه بلند مدت را نمی توانند پرداخت کنند و به همین دلیل اقدام به این نوع خرید بیمه ثالث می نمایند. از جمله مهمترین این افراد عبارت می باشند از :

– افرادی که دارنده موتور سیکلت هستند، البته به تازگی این قانون از روی موتور سیکلت ها برداشته شده است.

– برخی از افراد قصد فروش وسیله نقلیه خود را دارند و می خواهند تنها در مدت مشخص شده ای خودروی آنها بیمه ثالث داشته باشید.

– برخی از افراد توان پرداخت کردن یکجای بیمه را ندارند و به همین دلیل از شرایط کوتاه مدت استفاده می کنند.

روش های انتقال بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب خرید بیمه ثالث کوتاه مدت و بلند مدت :

همانطور که بیان نمودیم شما به خوبی با بیمه ثالث بلند مدت و کوتاه مدت آشنایی لازم را پیدا کردید و به خوبی می دانید هر یک از آنها چه ویژگی هایی دارند. اما باید دقت داشته باشید که برای خرید بیمه ثالث کوتاه مدت و یا بلند مدت به مهمترین مزیت های و معایب آنها توجه داشته باشید، در این صورت بدون شک با اطلاعات بیشتری بیمه خودروی خود را خریداری خواهید کرد. برخی از مهمترین مزیت ها و معایبی را که این دو بیمه دارند را معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

  1. مزیت های و معایب بیمه کوتاه مدت :

اگر بخواهیم در مورد مزیت این بیمه صحبت کنیم تنها باید به این نکته اشاره داشته باشیم که هزینه خریداری آن کمتر از بیمه بلند مدت می باشد. در واقع شما اگر هزینه زیادی برای خریداری بیمه ثالث بلند ندارید بهتر است این نوع بیمه را برای خودروی خود خریداری کنید. شما با پرداخت حداقل هزینه می توانید از پوشش های بیمه ثالث استفاده کنید.

معایب :

– شما زمانی که خرید بیمه ثالث کوتاه مدت را انجام داده باشید نمی توانید از خدماتی که مربوط به تخفیف های بیمه می باشد استفاده کنید. در واقع باید بدانید تخفیف این بیمه تنها به خودروهایی تعلق می گیرد که بیشتر از یک سال خودروی خود را بیمه کرده اند. اگر شما دو سال بیمه بلند مدت داشته باشید و بعد از آن ۶ ماهه آن را خریداری کنید تنها آن دو سال بیمه خریداری شده تان محاسبه می شود.

شرایط خرید اقساطی بیمه شخص ثالث

– اگر شما در طول یک سال دو بار بیمه ۶ ماه را خریداری کنید، هزینه بیشتری را نسبت به بیمه یکساله پرداخت خواهید کرد. بنابراین باید بدانید یکی دیگر از معایب بیمه کوتاه مدت پرداخت کردن حق بیمه بیشتر در طولانی مدت می باشد. در نتیه اگر می خواهید بیمه کوتاه مدت را در طولانی مدت خریداری کنید بهتر است همان بیمه بلند مدت را تهیه کنید.

  1. مزیت ها و معایب بیمه بلند مدت :

به طور کلی باید بدانید مزیت های خرید بیمه ثالث بلند مدت نسبت به نوع کوتاه مدت آن بسیار بیشتر است و به همین دلیل بسیاری از افراد اقدام به خرید بیمه بلند مدت می نمایند. شما از تمامی پوشش های بیمه یکساله و یا همان بلند مدت می توانید استفاده کنید و زمانی که اعتبار آن تمام شد آن را تمدید نمایید. اگر شما تخلفی در یک سال انجام نداده باشید و خسارتی هم از بیمه دریافت نکرده باشید، تخفیف های عدم خسارت بیمه به شما تعلق می گیرد و با هزینه کمتری بیمه ثالث خود را خریداری خواهید کرد.

معایب :

تنها معایب آن شاید هزینه بیشتری باشد که شما باید برای خرید آن به بیمه پرداخت کنید.

دیگر مقالات پیشنهادی ما