طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

اصول تمیز کردن شیشه خودرو و از بین بردن خطوط روی آن

تاریخ انتشار: 14 دی ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 4555

اصول تمیز کردن شیشه خودرو و از بین بردن خطوط روی آن

شیشه جلوی خودرو به شما امکان می دهد دید واضحی از دنیای خارج داشته باشید؛ این به نوعی پنجره شما را قادر می‌سازد مسیر خود را مشاهده کنید و ببینید که کجا می روید؛ بنابراین، ضروری است که شما در مورد روش‌های پاک کردن لکه‌های شیشه خودرو بدانید، به‌خصوص اگر این شیشه، شیشه جلوی ماشین باشد. شیشه‌های خودرو به‌ویژه شیشه‌ جلوی خودرو می‌توانند به‌علت موارد مختلف مانند گل‌ولای، گرد و غبار، ریزش ادرار پرندگان، برگ های رهاشده از درختان، جسد حشرات و سایر موارد کثیف شوند؛ از این‌رو در این مقاله، ما در مورد اینکه چگونه می توانید شیشه خودرو و برف پاک کن ها را تمیز نگه دارید، بحث خواهیم کرد؛ پس تا انتهای این مطلب از مطالب بیمه‌شو ما را همراهی کنید.

مواردی که باید قبل از تمیز کردن شیشه جلوی خودرو در نظر بگیرید

نه تنها شستشوی شیشه ماشین و تمیز نگه‌داشتن شیشه جلوی خودرو مهم تلقی می‌شود، بلکه انجام برخی کارها نیز برای آن مفید است.

در این بخش لیستی از مواردی آمده است که باید قبل از شروع شستشوی شیشه ماشین خود به آنها توجه کنید:

  • شیشه پاک‌کن صحیحی برای خودروی خود انتخاب کنید: بسیاری از پاک کننده‌های شیشه حاوی آمونیاک هستند. این ماده شیمیایی می‌‍تواند به لایه محافظ شیشه آسیب برساند؛ پس یک شیشه پاک‌کن انتخاب کنید که فاقد آمونیاک باشد. همچنین، موردی را انتخاب کنید که باقی مانده‌ای روی سطح باقی نماند.

پارچه میکروفیبر

پارچه میکروفیبر

 

  • یک مکان ایده آل برای تمیز کردن ماشین انتخاب کنید: ایده خوبی نیست که اتومبیل خود را به‌طور تصادفی نزدیک یک منبع آب پارک کنید و در زیر نور آفتاب شروع به تمیز کردن آن بپردازید.
  • پارچه مناسب را برای تمیز کردن بدنه و شستشوی شیشه اتومبیل تهیه کنید: یک پارچه با کیفیت و خوب برای تمیز کردن شیشه جلوی خودروی خود در نظر بگیرید. اگر از یک پارچه میکروفیبر استفاده می‌کنید، از وزن استاندارد آن اطمینان حاصل کنید، زیرا مقدار زیادی آب را در خود نگه می‌دارد ضمن‌اینکه بافت آن بسیار صاف است.

در ادامه به راه‌های آسان برای پاک سازی لکه ها و رگه‌های شیشه جلوی خودرو خواهیم پرداخت:

شیشه جلوی خودرو احتمالاً یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اتومبیل شماست، زیرا شما را قادر می‌سازد هنگام رانندگی دید واضحی داشته باشید و اگر بخواهید در جاده بهتر تمرکز کنید باید همیشه، آن را تمیز نگه دارید پس در این امر شستشوی شیشه اتومبیل و رفع کدری شیشه اتومبیل می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

لیست موارد مهم برای تمیز کردن شیشه اتومبیل

  • ماده تمیز کننده
  • حوله یا پارچه میکروفیبر
  • آب گرم
  • واکس مخصوص اتومبیل

راهنمای گام به گام برای تمیز کردن و شستن شیشه جلوی خودرو

گام اول رفع کدری شیشه اتومبیل

با شیشه پاک‌کن، روی شیشه جلوی خودرو را اسپری کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، استفاده از هر محلول حاوی مواد شیمیایی مضر خودداری کنید. در طی مدت زمان طولانی، این باعث تغییر رنگ شیشه یا زرد رنگ آن می‌شود. به یاد داشته باشید که تنها نیمی از شیشه را به محلول تمیزکننده‌ای که انتخاب کرده‌اید، آغشته کنید. اگر تمام قسمت را اسپری کنید، زیرا باقی‌مانده غیرضروری پاک‌کننده، ممکن است برروی شیشه به‌شکل لکه باقی بماند.

گام دوم رفع کدری شیشه اتومبیل

با استفاده از حرکات دایره‌ای و به‌طور تصادفی ماده پاک‌کننده را از سطح شیشه پاک کنید. این نوع پاک کردن به لکه‌های سخت یا مواد خشک مانند فضولات پرندگان، گل‌ولای یا حتی مواد غذایی مانده بر روی شیشه کمک می‌کند.

گام سوم رفع کدری شیشه اتومبیل

بهتر است پارچه را دور انگشت خود بچرخانید؛ ممکن است خاک و گرد و غبار بین شیشه و جنس لاستیکی برف‌پاک‌کن جمع شده باشد. مردم اغلب ناحیه بزرگ‌تر و قابل دسترس شیشه را تمیز می‌کنند و کناره‌ها را فراموش می‌کنند، درصورتی‌که تمیز کردن کناره‌ها نیز باعث پاک شدن بهتر آلودگی‌ها می‌شود تا بعداً در صورت باریدن باران یا هنگام شستشوی شیشه ماشین، امکان جاری شدن آنها روی شیشه وجود نداشته باشد.

تمیز-کردن-ماشین

تمیز کردن ماشین

 

گام چهارم رفع کدری و شستشوی شیشه ماشین

روی نیمی از شیشه جلوی خودرو و تمام شیشه‌های ماشین آب گرم بپاشید و با یک تکه پارچه به آرامی روی شیشه؛ آب را پخش کنید؛ این مرحله به تمیز کردن ذرات کوچکی که هنگام شستشوی شیشه ماشین با استفاده از شوینده، از روی شیشه جلوی خودرو از بین نرفته‌اند کمک می‌کند. همانند مراحل قبل از حرکات دایره‌ای و تصادفی برای تمیز کردن عمیق شیشه استفاده کنید. حال مرحله 1 و 2 را تکرار کنید.

گام پنجم رفع کدری شیشه ماشین

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک، شیشه را خشک کنید.

گام ششم رفع کدری شیشه ماشین

این مرحله کاملاً اختیاری است یعنی استفاده از آن ضروری نیست اما کمک می‌کند. از واکس اتومبیل که مرتباً روی ماشین استفاده می‌کنید، استفاده نمایید و با کمک پارچه‌ای که از جنس میکروفیبر است، یک لایه نازکی از آن برروی شیشه بزنید. چند دقیقه صبر کنید و شروع به پخش کردن آن کنید. این مرحله باعث می‌شود شیشه جلوی خودروی شما کاملاً شفاف و باعث دفع آب باران شود.

دیدگاه های کاربران