طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

انواع بیمه درکانادا

تاریخ انتشار: 16 اسفند ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 2386

انواع بیمه درکانادا

در زندگی هر انسانی ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که نتواند در آن زمان از پسش بر بیاید و خسارات ناشی از آن را حبران کند، برای مثال اگر کسی امروز خانه اش بسوزد، قطعا برایش سخت خواهد بود که بتواند خانه دیگری تهیه کند، یا حتی ممکن است در زمان بیماری، افراد نتوانند از پس هزینه های درمانشان برآیند، از این رو صنعت بیمه برای جبران خسارات این چنینی به وجود آمده است.

نحوه فعالیت شرکت های بیمه ای به این شکل است که شما قبل از این که زندگیتان تحت تاثیر اتفاقاتی قرار بگیرد، مطابق قرار دادی مطمئن، به صورت ماهانه یا سالانه مقداری پول را به شرکت بیمه پرداخت می کنید و آن ها نیز متعهد می شوند که در زمانی که شما در تنگنا قرار گرفتید به شما یاری رسانند.

اغلب کشورها سعی می کنند به مردمشان خدمات بیمه ای را ارائه کنند و هر چه تعداد افرادی که از این نوع بیمه ها استفاده می کنند بیشتر باشد، به معنای آن است که آن کشور شرایط بهتری دارد.کشور کانادا نیز به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته، انواع بیمه را تحت عنوان بیمه مسافرتی، بیمه درمانی، بیمه حوادث و... به مردمش ارائه می کند که در زیر تعدادی از آن ها را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد.

بیمه درمانی فردی

یکی از انواع بیمه ها در کانادا، بیمه درمانی فردی است، که اغلب افراد برای درمان بیماری هایشان از آن استفاده می کنند، چرا که هزینه های درمان در این کشور معمولا بالا است و افرادی که بیمه ندارند، به سختی می توانند این هزینه ها را پرداخت کنند، از این رو یکی از الویت های زندگی اشخاص محسوب می شود.

بیمه-درمانی

بیمه گروهی

بیمه های گروهی نوعی از بیمه هستند که معمولا به صورت گروهی از طرف یک شرکت یا موسسه انجام می پذیرند، برای مثال اگر قرار باشد با یک تور به گردش در کانادا بروید، مسئول تور موظف است کلیه ی مسافران را بیمه گروهی کند، تا در صورت بروز اتفاقاتی خاص افراد بتوانند از شرکت بیمه ای غرامت بگیرند.

بیمه درمانی مسافرتی

اگر شما هم قصد سفر با تور کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم حتما اقدام به ثبت نام بیمه درمانی مسافرتی کنید، چرا که در این صورت اگر اتفاقی در ضمن سفر برایتان بیفتد، شرکت های بیمه ای آن را پوشش می دهند و هزینه درمانتان را پرداخت می کنند؛ از این رو یکی از واجبات هر سفری بیمه درمانی است.

بیمه معلولیت

بیمه معلولیت نیز یکی از انواع کارآمد بیمه ها است و اگر فردی در شغلی قرار دارد، که احتمال این وجود دارد بر اثر اتفاقی دچار معلولیت شود، آن را بر می گزیند. در این نوع بیمه اگر شخص دچار معلولیت شود، شرکت بیمه ای تعهد دارد که به او غرامت پرداخت کند.

بیمه-معلولیت

 بیماری بحرانی

ممکن است بعضی از افراد به طور ناگهانی در معرض یک بیماری بحرانی قرار گیرند، در چنین موقعیتی شرکت های بیمه ای موظفند در کوتاه ترین زمان ممکن، هزینه بیماری شخص را مطابق قرار داد پرداخت کنند، تا بتوانند به زنده ماندن و روند بهبودی شخص کمک کنند.

بهداشت فردی، بیمه دندانپزشکی

بهداشت فردی از قبیل مسائلی است که هر شخصی برای بودن در اجتماع باید آن را رعایت کند؛ رسیدگی به دندان ها یکی از مواردی است که باید به آن اهمیت داده شود، پس بهتر است قبل از اینکه دچار خرابی دندان شوید، خودتان را بیمه دندانپزشکی کنید، تا از هزینه های سنگین آن در امان باشید.

بیمه-دندانپزشکی

 

 

دیدگاه های کاربران