طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

اگریگیتور بیمه

تاریخ انتشار: 06 دی ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 2264

اگریگیتور بیمه

اگریگیتور بیمه مقوله‌ای است که در هنگام جست‌وجو برای انتخاب و خرید بهترین بیمه، ممکن است با آن برخورد نمایید؛ البته این احتمال نیز وجود دارد که شما از آن‌ها استفاده کرده، اما از نام آن اطلاعی نداشته باشید.

بیمه‌شو در این مقاله قصد دارد تا به معرفی و بررسی اگریگیتور بیمه بپردازد، پس تا انتها مقاله ما را همراهی نمایید. همچنین ما به شما مطالعه مقاله‌های اینشورتک‌های صنعت بیمه و هوش مصنوعی در صنعت بیمه را نیز پیشنهاد می‌دهیم.

اگریگیتور چیست؟

ابتدا بهتر است تعریفی کلی ازاگریگتور (Aggregator) را بیان نماییم:

« اگریگیتور در واقع به وبسایت یا برنامه‌ای گفته می‌شود که در آن مجموعه‌ای از شرکت‌ها، برندها و ... که موضوعی مشترک را دنبال می‌نمایند، نشان داده می‌شوند تا امکان مقایسه و انتخاب برای کاربران فراهم گردد.»

در حال حاضر در ایران و سایر کشورها، سایت‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارد که به فروش و ارائه محصولات از برندهای مختلف می‌پردازند تا حق انتخاب بیشتری را برای مشتریان خود قائل شوند؛ بدین صورت که افراد می‌توانند محصولات موردنظر خود را براساس برند، قیمت و عوامل دیگر بررسی نموده و مناسب‌ترین آن را برای خود خریداری نمایند.

خرید-آنلاین-بیمه

خرید آنلاین بیمه

 

اگریگیتورها در صنعت بیمه

همانطور که پیش‌تر بیان نمودیم اگریگیتورها محلی برای ارائه و نمایش محصولات و خدمات مشابه با برندها و قیمت‎‌های متفاوت است تا مشتریان بتوانند حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

اگریگیتور بیمه نیز محلی (سایت یا اپلیکیشن) است که خدمات بیمه‌ای شرکت‌های مختلف در آن برای استعلام بیمه و فروش آنلاین بیمه به نمایش گذاشته می‌شود. بیمه‌گذار یا فرد متقاضی بیمه نیز با مراجعه به اگریگیتور بیمه، می‌توانید اقدام به استعلام بیمه نماید و با مقایسه خدمات و قیمت‌های شرکت‌های فروش آنلاین بیمه، بهترین و مناسب‌ترین بیمه‌نامه را برای خود خریداری نماید.

استفاده از اگریگیتور بیمه برای خرید و فروش آنلاین بیمه، در کنار وجود قابلیت استعلام بیمه، اتفاقی بسیار کارآمد در دنیای بیمه بوده است و پیوسته نیز در حال افزایش و گسترش می‌باشد.

مزایای اگریگیتور بیمه

باید این حقیقت را بیان نماییم که اگریگیتور بیمه برای بعضی از شرکت‌های بیمه مشکلاتی را به‌وجود آورده است؛ برای مثال اگریگیتور بیمه با ایجاد قابلیت استعلام بیمه باعث گردیده که اهمیت اسم و اعتبار شرکت‌های بزرگ بیمه کاهش یابد و افراد تمایل بیشتری به انتخاب بیمه‌نامه خود براساس کیفیت خدمات و قیمت آن پیدا نموده‌اند. نکته‌ای که درباره اگریگیتور بیمه وجود دارد، این است که این مجموعه دارای مزایای بسیار زیادی است که قابلیت‌های بسیاری را برای دیگران فراهم نموده است:

  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه این است که شرکت‌های کوچکی که فعال در زمینه بیمه می‌باشند می‌توانند با مشتریان و متقاضیان بیشتری برخورد نمایند و خدمات بیشتری را ارائه دهند.
  • امکان خرید و فروش آنلاین بیمه باعث گردیده تا بیمه‌گذاران نیاز کمتری به مراجعه حضوری داشته باشند که به طبع باعث کاهش میزان هزینه و زمان می‌گردد.
  • زمینه رقابت را برای شرکت‌های بیمه فراهم می‌نماید تا بتوانند خدمات خود را با کیفیت‌ها و قیمت‌های مختلف ارائه دهند تا متقاضیان بتوانند بهترین را انتخاب نمایند.
  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه این است که برای تمامی مردم قابل استفاده است و می‌تواند اطلاعات کافی را در اختیار افرادی قرار می‌دهد که دانش لازم را درباره بیمه‌ها دارا نمی‌باشند.
  • اگریگیتور بیمه این امکان را به شما می‌دهد که با استعلام بیمه موردنظر بتوانید میزان حق بیمه را مشاهده کرده و اگر توانایی آن را داشتید اقدام به خرید نمایید.
  • ایجاد فضایی برای ارائه خدمات توسط شرکت‌های بیمه، باعث می‌گردد که متقاضیان بیمه حق انتخاب بیشتری برای خرید داشته باشند و بتوانند با استفاده از اطلاعات ذکر شده، بهترین و مناسب‌ترین بیمه را برای خود خریداری نمایند.
  • وجود رقابت‌ها باعث کاهش سود درخواستی توسط شرکت‌ها و در نتیجه کاهش قیمت‌ها می‌شود.
  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه، ایجاد شرایطی برای نوآوری و استراتژی‌های جدید توسط شرکت‌های بیمه می‌باشد که به دلیل وجود فضای رقابتی ایجاد می‌گردد.

استعلام-بیمه

استعلام بیمه

 

جایگاه اگریگیتور بیمه در جهان

اگریگیتورها فعالیت خود را از انگلستان شروع کرده‌اند. پس از گذشت ده سال از ایجاد آن‌ها، 60درصد از بیمه‌نامه‌های خودرو و 50 درصد از بیمه‌های شخصی، از طریق اگریگیتور بیمه به فروش رسیدند؛ سپس این فناوری در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، سوئد، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و هلند نیز گسترش یافت. بیشترین پیشرفت اگریگیتور بیمه مربوط به کشورهای اروپایی وده و در آسیا دارای تاریخچه بسیار کمی است، اما امید است که در سال‌های آتی این فناوری در کشورهای آسیایی نیز جایگاه خود را پیدا نمایند.

کلام آخر

اگریگیتور بیمه، فناوری جدیدی است که در سال‌های اخیر گسترش یافته و کمک‌های زیادی به این صنعت نموده است. این فناوری باعث گردیده تا تحولی جدید در صنعت بیمه ایجاد شود که منجر به افزایش کیفیت ارائه خدمات شده است. بیمه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به این سایت یا برنامه‌ها، خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه مختلف را مشاهده نمایند و با استعلام بیمه موردنظر و مقایسه بین شرکت‌ها، بهترین و مناسب‌ترین بیمه‌نامه را برای خود خریداری نمایند.

سپساسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی نمودید و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دیدگاه های کاربران