طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

با اپلیکیشن عدالت همراه نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت سوءپیشینه نیست!

تاریخ انتشار: 29 آذر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1691

با اپلیکیشن عدالت همراه  نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت سوءپیشینه نیست!

برای خواندن این مقاله با بیمه‌شو همراه باشید.

رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضاییه، عیسی زارع‌پور، درباره اپلیکیشن عدالت همراه در طی نشست خبری معرفی آن بیان کرد: " مدت زمانی است که برای هوشمند نمودن فعالیت‌های دستگاه قضایی راهکارهایی در پیش گرفته شد. این راهکارها به‌نوعی است که بتوان بیشترین استفاده را از فضای مجازی به عمل آورد. "

وی اضافه نمود: " استفاده از فضای مجازی و نرم‌افزاری مزایایی مانند کاهش خطاهای انسانی، سهولت در استعلام‌گیری‌ها، اجرای دقیق احکام قضایی و ... را در پی خواهد داشت.

وی افزود: " بعد از شیوع ویروس کرونا، ضرورت استفاده از فضای مجازی برای انجام کارها بیشتر گردیده و رئیس قوه قضاییه نیز بر روی آن تاکید نمود. برای کاهش مراجعات حضوری از اول دی ماه، درخواست‌های اعاده دادرسی به‌صورت مجازی امکان‌پذیر خواهد بود. درخواست‌های ارسالی به این روش باید دارای کیفیت بوده تا اشتباهی در این زمینه صورت نگیرد. "

اپلیکیشن-عدالت-همراه

اپلیکیش عدالت همراه

 

عیسی زارع‌پور گفت: " برای ارائه نمودن این خدمات، ما امروز اپلیکیشن عدالت همراه را عرضه نموده‌ایم. در اپلیکیشن عدالت همراه خدمات قضایی ارائه می‌گردد که در فاز اول خدمات مرتبط با دادگستری را تحت پوشش داشته و سپس خدمات مرتبط با اطلاع‌رسانی پرونده‌های قابل دریافت خواهد بود.

وی تصریح نمود: " تعدادی از خدماتی که توسط این اپلیکیشن ارائه می‌گردد شامل ابلاغ الکترونیک، اطلاع‌رسانی روند پرونده‌ها و نوبت‌دهی محاکم قضایی است. همچنین در اپلیکیشن عدالت همراه خدماتی ارائه می‌گردد که تا فرد پیش از مراجعه حضوری اطلاع کافی از مدارک موردنیاز داشته باشد. "

زارع‌پور افزود: " استفاده کنندگان از این نرم‌افزار می‌توانند اقدام به دریافت سوءپیشینه کرده  و آن را به‌صورت الکترونیکی دریافت نمایند. برای دریافت سوءپیشینه به‌صورت الکترونیکی لازم است تا افراد از پیش در سامانه ثنا  ثبت نام نموده باشند. زمان لازم برای صدور و دریافت گواهی سوءپیشینه حداکثر دو روز کاری خواهد بود. برای دریافت گواهی سوءپیشینه از اپلیکیشن عدالت همراه لازم است تا مردم برای ثبت نام در ثنا مراجعه حضوری داشته و سپس از این نرم‌افزار استفاده نمایند؛ البته ما به دنبال ایجاد شرایط برای ثبت نام غیرحضوری و احراز هویت آنلاین هستیم  تا دیگر نیاز به مراجعه حضوری وجود نداشته باشد."

رئیس مرکز آمار و انفورماتیک بیان کرد: " مردم می‌توانند با استفاده از این نرم افزار در نظرسنجی‌های قوه قضاییه شرکت نمایند. تاکنون نیز 250 تا 300 هزار نوبت‌دهی به‌صورت آنلاین صورت گرفته است و 20% سوءپیشینه‌های دریافتی از طریق نرم‌افزار بوده است.

دیدگاه های کاربران