طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

بیمه عمر کودکان و آینده نگری برای آن ها

تاریخ انتشار: 22 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 3660

بیمه عمر کودکان و آینده نگری برای آن ها

به دنیا آمدن فرزند شاید بزرگ‌ترین لذتی باشد که پدر و مادر در طول زندگی خودشان تجربه می‌کنند، اما فرزند برای ادامه زندگی نیاز به موارد گوناگونی دارد تا بتواند راحت زندگی کند؛ یکی از مواردی که همواره فکر خانواده ‌ها را در مورد فرزندانشان مشغول می‌کند مسئله آینده فرزندانشان است. باتوجه به مشکلات فراوانی که در آینده پیش روی فرزندان قرار می‌گیرد خانواده ها سعی می‌کنند تا با برنامه‌ریزی‌های مناسب تا حدود زیادی مشکلات را برای آینده فرزندشان کم کنند. یکی از مواردی که می‌تواند برای آینده فرزندان شما مفید باشد استفاده از بیمه عمر کودکان است. بیمه عمر کودکان، مانند هر بیمه عمر دیگری حالت پوششی دارد و در زمان‌های مشخصی می‌تواند مشکلات فرزندان شما را کاهش دهد. بیمه عمر کودکان در واقع یک سرمایه‌گذاری برای آینده فرزندتان می‌باشد و شما بهتر است از آن استفاده کنید. البته خانواده‌های زیادی هستند که نسبت به خرید بیمه عمر کودکان اقدام می‌کنند و همین مورد هم سبب شده تا شرکت‌‌های بیمه گوناگونی نسبت به فروش این بیمه ها اقدام کنند اما اگر قصد خرید بیمه عمر کودکان را دارید باید خدمت شما عرض کنیم که خرید بیمه عمر کودکان شرایط مختلفی دارد و شما باید بر اساس آن شرایط نسبت به خرید این بیمه ها اقدام کنید اگر علاقه دارید با شرایط خرید بیمه عمر کودکان آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و از موارد گفته شده برای خرید بیمه مد نظرتان استفاده کنید. اطلاعاتی که ما در این مطلب می‌گوییم را ممکن است در جای دیگری پیدا نکنید و بهتر است فرصت استفاده از مطالب ما را از دست ندهید مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

بیمه عمر کودکان

بیمه عمر کودکان

 

شرایط عمومی بیمه عمر کودکان چگونه است؟

اما اولین موردی که باید به آن بپردازیم شرایط عمومی بیمه عمر کودکان است. باتوجه به اینکه کودکان از سن پایین برخوردار می‌باشند شرایط پوشش بیمه عمر کودکان از شرایط خاصی برخوردار است، زیرا معمولا در بسیاری از شرکت‌های بیمه پوشش‌های انواع بیمه بر اساس سن افراد ارائه می‌شود و شما باید در هنگام خرید هر نوع بیمه نامه بر اساس سن فرد بیمه شده آشنایی کافی را با شرایط بیمه داشته باشید. در بیمه‌نامه‌های عمر کودکان معمولاً این بیمه نامه ها برای کودکان زیر پانزده سال می‌باشد و بعضاً هم دیده شده در برخی از شرکت‌ها کودکان زیر دوازده سال هم مورد پوشش بیمه عمر کودکان قرار می‌گیرند. اولین پوششی که برای بیمه عمر کودکان واقع می‌شود پوشش‌های امراض است که برای بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از پوشش امراض پوشش های از کار افتادگی و سرمایه فوت در حادثه دیگر پوشش‌های مهم بیمه عمر کودکان محسوب می‌شود که در شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ برای مثال برای استفاده از بیمه از کار افتادگی حداقل سن که یک فرد باید داشته باشد بالای هجده سال است. از نظر مزایا شاید بیمه نامه عمر کودکان در حقیقت چندان تفاوتی با بیمه عمر دیگران نداشته باشد و تنها مزیت مهمی که بیمه عمر کودکان از آن برخوردار است این مورد می‌باشد که با توجه به پایین بودن سن آن ها سرمایه‌گذاری که برای آنها قصد شکل گرفتن دارد بسیار ارزنده‌تر می باشد در حقیقت شما با پرداخت بیمه اندکی که در به‌صورت ماهانه پرداخت می‌کنید، دارید یک سرمایه بزرگ برای آینده فرزندتان را جمع‌آوری می‌نمایید. یکی از مهم‌ترین شرایطی که در برخی از بیمه‌های کشور دیده می‌شود این است که اگر خدای نکرده فرزند شما فوت کرد شرکت بیمه متعهد می‌شود تا در مدت ده سال حق بیمه او را پرداخت کند و سایر پوشش‌های بیمه نامه او برای خانواده فعال شود.

بیمه عمر

بیمه عمر

 

مهم ترین مزایای بیمه عمر کودکان چیست؟

در مورد شرایط بیمه عمر توضیحاتی را خدمت شما بیان نمودیم. اما باید دقت داشته باشید که مزایای بیمه عمر تنها همین شرایطی که گفته شده نمی‌باشد و مزایای مادی و موارد پوششی بیمه را دربرمی‌گیرد. با توجه به عمر کودکان همانطور که از اسمش پیداست برای کودکان آماده شده است، تقریباً همه پوشش‌های بیمه عمر در آن وجود دارد اما طبیعتاً کودکان به بسیاری از این پوشش‌ها نیاز پیدا نمی‌کنند. بر همین اساس در بیمه عمر کودکان تاکید بیشتری بر افزایش سرمایه و سود حاصل از این سرمایه شده است. اولین مزیت مهمی که بیمه عمر کودکان از آن برخوردار می‌باشد این است که شرکت‌های بیمه ای مثل شرکت بیمه عمر ایران سالانه دو نوع سود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت را برای بیمه گذار واریز می‌کنند؛ همچنین پس از آنکه دو سال از خرید بیمه عمر کودکان گذشت، شما می‌توانید با استفاده از بیمه نامه خودتان نود درصد از اندوخته و سرمایه‌ای که برای کودکان قرار داده‌اید را وام بگیرید. در مورد بسیاری از پوشش‌های بیمه عمر کودکان هم پیشتر برای شما توضیحاتی دادیم. در کنار پوشش های امراض، ناشی از حادثه و از کار افتادگی که توضیحاتی در مورد آنها خدمت شما بیان نمودیم پوشش های دیگری مثل معافیت از پرداخت حق بیمه و نقص عضو هم در بیمه عمر کودکان دیده می‌شود، اما در پایان این مطلب یک توصیه و پیشنهاد برای شما داریم. به شما توصیه می کنیم برای خرید بیمه عمر سراغ بیمه عمر ایران بروید. خرید بیمه عمر ایران با توجه به پوشش‌هایی که برای آینده کودکان شما طراحی کرده است، می‌توان آن را نوعی بیمه عمر کودکان انعطاف‌پذیر نامید که بیمه‌ای مناسب است. همچنین در بیمه عمر ایران شما می‌توانید از شرایط پوشش‌های تکمیلی نیز استفاده نمایید. البته دقت نمایید که اگر آن پوشش مورد نیاز شما و فرزندانتان نیست پیشنهاد می‌کنیم از آنها استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث شوند سوددهی شما پایین‌تر بیاید. همچنین نکته جالب در مورد بیمه عمر کودکان ایران این است که این بیمه را می‌توان از ماه اول تولد کودک هم خریداری کرد و شرایط سنی که قبلا خدمت شما توضیح دادیم را نادیده گرفت.

دیدگاه های کاربران