طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

بیمه یک ضرورت محسوب می شود تا یک هزینه

تاریخ انتشار: 02 آذر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1726

بیمه یک ضرورت محسوب می شود تا یک هزینه

بیمه به تصور بسیاری از افراد به عنوان یک هزینه است؛ به‌عنوان بیمه‌گذار می‌دانیم که بیمه هیجان‌انگیزترین محصول برای خرید نیست اما بهتر است که به فکرش باشیم؛ حتی اگر بیمه به‌عنوان هزینه محاسبه شود، اما بازهم باید آن را به‌عنوان یک هزینه یا سرمایه‌گذاری باارزش درنظر گرفت که درنتیجه به همان ضرورت خواهیم رسید؛ به‌عنوان دارایی که در صورت بروز اتفاقات غیرمنتظره مانند آتش‌سوزی، تصادف اتومبیل یا معلولیت به یاری افراد درگیر می‌شتابد؛ پس هنگامی که به‌دید یک دارایی نگاه می‌شود، از کیفیت بیمه کاسته شده و نقطه کانونی‌اش، هزینه آن درنظر گرفته می‌شود؛ از این گذشته، بیمه نوید پرداخت در بعضی موارد مثال ماه‌ها یا سال‌های آینده را می‌دهد و همانند هر خریدی، پس از لحظه پرداخت قابل استفاده نیست اما ارزش آن به همان اندازه مهم است و وجود آن ضرورت دارد. تغییر ذهنیت یعنی فکر کردن در این مورد که بیمه تحت عنوان یک دارایی باارزش یا یک ضرورت که بیمه‌گذار را به‌عنوان یک مصرف‌کننده به‌سوی پیشرفت و به‌سمت جلو سوق می‌دهد، باعث می‌شود تا در زمان انتخاب آن، معیارهای تصمیم‌گیری خود را تغییر دهیم اما برای اطمینان و انتخاب یک شرکت بیمه با سابقه باید دقت لازم را برای ارزیابی به‌ویژه درخصوص شرکت و صاحبان آن درنظر داشته باشیم؛ برای اینکه این ارزیابی را انجام دهیم باید به یک‌سری سوالات پیش‌آمده برای خود، پاسخ دهیم؛ اول اینکه آیا مالکان به این تجارت متعهد هستند؟ آیا زمان سرمایه‌گذاری، منعکس‌کننده تعهدی است که برعهده گرفته‌اند؟ آیا این شرکت در لیست و رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه، از رتبه عالی برخوردار است؟ آیا سابقه این شرکت اثبات کرده است که از توانایی مالی پرداخت مطالبات را دارد؟

در واقع بهترین بیمه، بیمه‌ای است که بتواند به تغییر دیدگاه فرد کمک کند و باعث تصمیم‌گیری‌های کوتاه‌مدت شود و اما گران‌ترین بیمه، چه از نظر هزینه‌ای، چه از لحاظ ساپورت آینده، بیمه‌ای است که در صورت نیاز به تعهد خود عمل نمی‌کند.  در ادامه برای افزایش اطلاعات بیمه‌ای خود با بیمه‌شو همراه باشید.

بیمه

بیمه

 

علت ضرورت بیمه

مهم‌ترین مورد این است که مردم باید از اهمیت محصولات و خدمات بیمه آگاهی کافی بیابند؛ متأسفانه در برخی از کشورها، بیمه هنوز به‌عنوان یک هزینه به‌شمار می‌آید درصورتی‌که باید تحت عنوان یک ضرورت برای تأمین ثبات مالی در نظر گرفته شود. اگر در میان بیمه‌های مختلف، یک پوشش بیمه‌ای مناسب انتخاب شود، می‌تواند شما را از خسارات مالی ناشی از شرایط بحرانی محافظت کند؛ بدین منظور برای کمک به افزایش آگاهی مردم، سازمان بیمه مرکزی به‌علاوه شرکت‌های بیمه در حال برنامه‌ریزی برای معرفی برنامه‌های آگاهی از بیمه در بخش‌های مختلف هستند تا نسل آینده نیز نیاز این محصولات و خدمات را درک کنند. برنامه‌های تدارک دیده توسط دولت مطمئناً به ایجاد و افزایش آگاهی بیشتر در مورد بیمه كمک می‌كند، به‌علاوه به شركت‌های بیمه كمک می‌كند تا سایر خدمات بیمه، به‌ویژه در مناطق روستایی نیز به فروش برسد.

همانطور که می‌دانید، زندگی مملو از شگفتی‌ها، اتفاقات ناخوشایند و صرف هزینه‌های مختلف است که ممکن است برای همه ما پیش بیاید؛ تنها راه برای کاهش ضررهای مالی برخی از موارد پیش‌بینی نشده مانند درد و مشکلات مالی حاصل از مرگ اعضای خانواده، اطمینان از حداقل امنیت اقتصادی خانواده و توجه به این ضرورت است؛ ضمناً برای کارهایی که قصد دارید، در آینده در زندگی خود انجام دهید به پول نیاز دارید؛ اموری که می‌توانند شامل هزینه تحصیل فرزندان، خرید و یا ساخت خانه خوب، بازنشستگی مسالمت‌آمیز، تامین هزینه‌های عروسی فرزندان و ... باشند؛ بنابراین برای رسیدن به این اهداف هم به پول و هم به برنامه‌ریزی نیاز دارید و درست اینجا، جایی است که این ضرورت مثال امتیاز بیمه عمر بیش از پیش به یاری شما می‌شتابد.

بیمه-عمر

بیمه عمر

 

بیمه عمر

درست است خرید بیمه در اولین قدم، به‌هدف برنامه‌ریزی مالی انجام می‌شود اما با این حال، بیمه عمر یا زندگی تنها برای حمایت مالی به‌خصوص در شرایط ناگواری مانند مرگ نابه‌هنگام نان‌آور خانواده نیست بلکه یک ضرورت محسوب می‌شود؛ همچنین می‌تواند یک راه حل جامع برای جمع‌آوری ثروت به‌شمار بیاید.

چه جوان باشید، چه پیر، چه ثروتمند یا فقیر و چه دارای شغل پردرآمده باشید، چه یک کسبه معمولی، می‌توانید در شرکت‌های بیمه، طرحی متناسب با بوجه و شرایط خود بیابید و این ضرورت یعنی بیمه را تهیه کنید؛ زیرا در حالت کلی به‌نوعی تمام سرمایه‌گذاری‌های بیمه در برابر ریسک مالی و به‌هدف فردایی بهتر تعریف شده‌اند؛ بسیاری از برنامه‌های بیمه عمر دارای مولفه پس‌انداز هستند که درست مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها بازدهی دارند، اما تفاوت اصلی بین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری با سایر سرمایه‌گذاری‌ها در این است که بیمه عمر واقعاً یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت است ولی در سایر، کوتاه مدت نیز وجود دارد. همچنین بودجه شما را برای نیازهای آینده به‌نوعی قفل می‌کند تا از بین نرود تا شما نیز اهداف طولانی مدت مالی خود را از دست ندهید. بیمه عمر علاوه‌اینکه بیمه خوبی است، گزینه خوبی نیز برای سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌آید؛ زیرا این بیمه، خدمات خاصی را برای مراحل مختلف زندگی ارائه می‌دهد؛ بدین صورت شما به‌واسطه تهیه این مورد که باید آن را ضرورت دانست نه صرف هزینه بی‌ارزش، اطمینان حاصل می‌کنید که خدمات ارائه‌شده به نیازهای شما در آن مرحله خاص از زندگی پاسخ می‌دهد، از این رو مطمئن می‌شوید که اهداف مالی آن مرحله از زندگی شما برآورده خواهد شد.

دیدگاه های کاربران