طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

تشدید خسارت در بیمه ثالث

تاریخ انتشار: 07 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 2804

تشدید خسارت در بیمه ثالث

خرید بیمه ثالث و انواع خسارت ثالث

به‌طور کلی باید بدانید شما می‌توانید با خرید بیمه ثالث هر خسارتی که به جان و مال فرد وارد شود را از بیمه دریافت کنید. این خسارت در برخی از مواقع به معنای نقص عضو می‌باشد اما در برخی از مواقع بالاتر می‌رود و به فوت فرد می‌رسد. خسارت وارد شده انواع مختلفی دارد که بیشتر دو نوع آن را می‌شناسند، یکی از آنها مادی و دیگری جانی و مالی می‌باشد. خسارت‌های مادی مانند شکستن شیشه ماشین و .. می باشد، اما خسارت های جانی مربوط به جان و سلامتی افراد می باشد. مبلغی که بیمه برای خسارت جانی و مالی پرداخت می کند دیه نام دارد و بر اساس میزان خسارت وارد شده متفاوت می باشد. اینکه چه مبلغی را بیمه به شما برای خسارت پرداخت کند بستگی به زیان وارد شده‌تان دارد و کارشناسان بیمه این مسئله را به خوبی مورد بررسی قرار می‌دهند.

شما زمان خرید بیمه ثالث باید بدانید که این بیمه به سه بخش تقسیم می شود و هر یک از انواع آن ویژگی های بسیار زیادی دارد. شما باید با هر سه بخش آن آشنایی داشته باشید که عبارت است از :

1. خسارت جانی که مبلغ آن 440.000.000 میلیون تومان است، در واقع باید بدانید این مبلغ تا سقف بیمه کامل می‌باشد و در ماه حرام بیمه آن را در صورت خسارت وارد شده به فرد زیان‌دیده می‌دهد.

2. اگر راننده مقصر دچار خسارت جانی شود معادل 330.000.000 میلیون تومان می‌باشد که این رقم تا سقف دیه کامل می‌باشد و در ماه‌های عادی به افراد تعلق می‌گیرد.

3. خسارت مالی که تا سقف پوشش‌دهی مالی خریدار می باشد و این خسارت در بیمه نامه مندرج شده است. بسیاری از شرکت ها این خسارت را مبلغ 11.000.000 اعلام نموده‌اند، اما شاید برخی از آنها بیشتر و یا کمتر این خسارت را ارائه دهند.

 

خرید بیمه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث

خرید بیمه ثالث  و مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه ثالث

اگر شما اقدام به خرید بیمه ثالث کرده باشید می‌توانید خسارت وارد شده به جان و سلامتی فرد دیگری را که به او آسیب زده اید را دریافت کنید، اما دقت داشته باشید که برای دریافت خسارت باید مدارکی را تحویل دهید. شرکت بیمه مورد نظر شما بعد از اینکه تمامی این مدارک را مورد بررسی قرار دهد برای پرداخت خسارت گزارش به شرکت ارسال می کند تا خسارت را دریافت کنید. دقت داشته باشید که تمامی این مدارک را برای دریافت خسارت به همراه داشته باشید و مهم‌ترین آنها عبارت است از :

1 شما زمان خرید بیمه ثالث یک عدد کوپن بیمه‌نامه دریافت می‌کنید، باید اصل آن را تحویل دهید تا اگر مقصر هستید بر اساس آن کوپن خسارت را دریافت کنید.

 2. اصل کارت ملی، شناسنامه و گواهینامه رانندگی فردی که مقصر است باید ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

3. کروکی تصادف از جمله مهم‌ترین مدارکی می باشد که باید به شرکت بیمه آن را ارائه دهید. این کروکی زیر نظر کارشناسی که منتخب شده مراجع قضایی می باشد کشیده می‌شود و شرکت بیمه به آن اعتماد دارد.

4. تمامی گزارش‌ها و صورت جلسه‌های که پلیس زمان تصادف ارائه داده است را باید دریافت کنید و به شرکت بیمه ارائه دهید.

5. اوراقی که مربوط به بازجویی زیان دیدگان و مقصر می‌باشد را باید همراه خود داشته باشید و به کارشناس بیمه برای دریافت خسارت ارائه دهید.

6. تمامی مدارکی که مربوط به خرید بیمه ثالث ماشین‌تان می باشد را باید تحویل دهید.

7. آرای دادگاه هرچه که بوده است را باید به صورت کتبی ارائه دهید.

8. افرادی که در تصادف مجروح و متوفی شده اند کارت شناسایی‌شان را باید تحویل بیمه دهید.

9. در برخی از حوادثی که منجر به فوت گشته باید گواهی انحصار وراثت را هم تحویل دهید.

10. خلاصه پرونده بالینی فردی که در بیمارستان می‌باشد و دوره درمانی خود را می‌گذراند را هم باید ارائه دهید.

شخص ثالث

شخص ثالث

خرید بیمه ثالث و عوامل موثر بر محاسبه بیمه ثالث

 حق بیمه‌ای که شما زمان خرید بیمه ثالث باید پرداخت کنید متفاوت می‌باشد، چرا که هر یک از شرکت‌های بیمه هزینه متفاوتی را برای پوشش‌دهی خدمات خود دریافت می‌کند. اگر شما می‌خواهید پوشش‌دهی بیشتری برای ارائه خدمات بیمه داشته باشید بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا بتوانید از آنها در صورت نیاز استفاده نمایید. اگر در طول یک سال از بیمه ثالث خود استفاده نکرده باشید و زمان تمدید آن فرا برسد می توانید از تخفیف‌های بیمه ثالث استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین این تخفیف‌ها این است که دیگر نیازی نیست برای خرید بیمه هزینه زیادی را پرداخت کنید.

مبلغ حق بیمه برای خرید بیمه ثالث توسط سازمان مرکز بیمه کنترل می شود و هر یک از شرکت ها در ازای هر یک از خدمات خود می‌توانند مبلغی را دریافت نمایند و مشتری از این مبلغ باید آگاهی داشته باشد. در صورتی که خسارت ثالث به خودتان و فرد زیان‌دیده وارد شود بیمه تمامی موارد این تصادف را مورد بررسی قرار می‌دهد و خسارت وارد شده را به شما پرداخت می‌کند.

دیدگاه های کاربران