طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

تطبیق اثر انگشت با کارت ملی هوشمند

تاریخ انتشار: 22 آذر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1984

تطبیق اثر انگشت با کارت ملی هوشمند

برای خواندن این خبر با بیمه‌شو همراه باشید.

حمید-درخشان_نیا.

حمید درخشان نیا

 

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: " زین پس مردم باید در هنگام ثبت اسناد خود، کارت ملی هوشمند خود را در دستگاه قرار داده تا تطبیق اثر انگشت صورت گرفته و در صورت تایید، سند مذکور قابل امضا خواهد بود. با تطبیق اثر انگشت و کارت ملی هوشمند، امکان انکار هویت در دفاتر غیرممکن خواهد بود."

مراسم افتتاحیه " سرویس تطبیق اثر انگشت در دفاتر اسناد با کارت ملی هوشمند " توسط رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، ذبیح‌الله خدائیان و رئیس سازمان ثبت احوال، حمید درخشان‌نیا، برگزار گردید.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان نمود که: " با تلاش و پیگیری سازمان‌های ثبت احوال و ثبت اسناد، توانستیم تا این پروژه را که در سال‌های پیش آغازشده بود، به پایان برسانیم."

همچنین وی افزود: " ضمن اینکه می‌توان موضوع تصدیق هویت را مبنای انجام خدمات در کشور در نظر گرفت، ذکر کرد که ارتباط مستقیمی بین سازمان اسناد و خدمات با سازمان ثبت احوال وجود دارد."

درخشان‌نیا ادامه داد: " در سال‌های اخیر موفق شده‌ایم که حدود 50 میلیون کارت ملی هوشمند صادر نماییم و امروز هم وارد فاز بهره‌برداری از کارت‌های هوشمند شده‌ایم."

وی افزود: " پروژه راه‌اندازیو بهره‌برداری از کارت ملی هوشمند در بیش از 60 دستگاه آغاز گزدیده و در مرحله مقدماتی قرار دارد؛ همچنین 15 دستگاه نیز در مرحله پایلوت قرار داشته و 5 دستگاه در حال بهره‌برداری است. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جزو محدود بهره‌برداران از کارت هوشمند ملی است."

استفاده از این دستگاه‌ها و تطبیق هویت باعث سرعت یافتن ارائه خدمات گشته و از جعل و فساد جلوگیری می‌نماید.

کارت_ملی_هوشمند

کارت ملی هوشمند

 

درخشان‌نیا بیان کرد: " برخلاف تصور عموم مبنی بر شکست پروژه کارت ملی هوشمند، مقرر شده است که بودجه لازم برای ادامه این طرح تخصیص داده شود تا تمامی مردم کارت هوشمند خود را در یافت نمایند. سازمان ثبت احوال توانایی تولید 2.5 میلیون کارت در ماه را دارد و ما متناسب با آن کارت‌های هوشمند را در اختیار عموم قرار می‌دهیم.

سازمان ثبت احوال، اولین سازمانی است که اطلاعات برای بازیابی رمز در اختیار وی قرار دارد و افراد یکه رمز خود را فراموش نموده‌اند می‌توانند با مراجعه به این دفاتر رمز جدید دریافت نمایند.

همچنین با راه‌اندازی سیستم تایید هویت، جعل هویت غیرممکن بوده و تنها مالک قادر به امضا سند خواهد بود. "

دیدگاه های کاربران