طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

توضیحی در مورد پوشش های تکمیلی بیمه بدنه

تاریخ انتشار: 05 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 3192

توضیحی در مورد پوشش های تکمیلی بیمه بدنه

شما باید بدانید بیمه بدنه برخلاف بیمه‌ای که مربوط به شخص ثالث می‌باشد چندان اجباری نمی‌باشد اما باید هر فردی برای اتومبیل خود خریداری کند. شما قیمت دقیقی را برای پرداخت این بیمه را نمی‌توانید ارائه دهید چرا که سازمان‌های بیمه قیمت مشخص شده‌ای را به شما اعلام نمی‌کنند. از آنجایی که امروزه دغدغه‌های کاری و مشغله افراد بسیار افزایش پیدا کرده است شاید نتوانند به‌صورت حضوری برای خرید بیمه بدنه خود به سازمان و شرکت های متنوع بیمه مراجعه کنند. به همین علت با استفاده از روش خرید آنلاین بیمه، پوشش مدنظر خود را خریداری می‌نمایند و هرگونه اطلاعاتی که در مورد آن پوشش وجود دارد را داخل سایت می‌توانند مشاهده کنند.

با ادامه از مطلب بیمه‌شو همراه باشید تا بر آگاهی خود بیفزایید.

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه

 

خرید بیمه بدنه و پرداخت خسارت

بدون شک هر فردی که اقدام به خرید بیمه بدنه کرده است در صورت آسیب رسیدن به خودرویی که آن را بیمه نموده باید خسارت آن را دریافت نماید. بیمه بر اساس خسارتی که به ماشین وارد شده است مبلغی را به بیمه شده پرداخت می‌کند تا ماشین تعمیر شود؛ به طور کلی باید بدانید پرداخت خسارت برای بیمه بدنه به دو صورت انجام می شود که این دو حالت عبارت است از :

خسارت های کلی

این خسارت از جمله خسارت‌های اصلی می‌باشد که به خودرو وارد شده است و بیمه باید آن را پرداخت کند.

خسارت های جزئی

یکی دیگر از انواع خسارت هایی که شرکت های بیمه به فرد پرداخت می‌کند مربوط به ‌های جزئی می‌باشد. در این حالا باید فردی که اتومبیل خود را بیمه کرده است ریسک حوادث مترقبه را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و خود اقدام به خرید برخی از پوشش‌ها نماید.

شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می‌نمایید قادر خواهید بود برخی از پوشش‌های اضافی بیمه را هم برای خودروی خود خریداری کنید. این پوشش ها هر یک ویژگی های متنوعی دارد و برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آنها عبارت است از :

1. پوشش سرقت درجای قطعات خودرو: در این نوع پوشش اگر وسایل اتومبیل شما به سرقت برده شود بیمه تضمین می‌کند به شما خسارت آن را پرداخت نماید.

2. پوشش‌های ایاب و ذهاب: در این نوع از پوشش شرکت بیمه تضمین می‌نماید در طول مدتی که بیمه شده به تعمیرگاه می‌رود تا خودرو را تعمیر کند می‌تواند از شرکت هزینه‌های مربوط به ایاب ذهاب را دریافت نماید؛ شما باید فاکتور تمامی هزینه‌هایی که پرداخت نموده‌اید را به بیمه ارائه دهید تا در کمترین زمان آنها را به شما ارائه دهد.

3. پوشش شکستن شیشه خودرو: در این نوع پوشش اگر شیشه خودروی شما شکسته شود و دلایل آن هم متنوع باشد، می‌توانید خسارت آن را دریافت کنید.

4. یکی از انواع پوشش ها مربوط به پوشش نوسانات قیمت می‌باشد؛ شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه برای خودروی خود می‌کنید، می‌توانید این پوشش را هم خریداری نمایید. در این نوع پوشش اگر قیمت اتومبیل شما افزایش یابد، خسارتی که به خودرو وارد می‌شود نیز بر اساس قیمت جدید آن حساب می گردد؛ البته که باید بدانید در این روش درصد مشخص شده‌ای وجود دارد و باید اطلاعات خود را در مورد آن درصد مشخص شده افزایش دهید.

5. یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه مربوط به پوشش بلایای طبیعی می باشد؛ در این نوع پوشش شما می‌توانید هر هزینه‌ای که مربوط به خسارت های مبنی بر زلزله، آتش سوزی و ... می‌باشد را از شرکت بیمه دریافت کنید.

6. پوشش ترانزیت یکی دیگر از انواع پوشش‌های بیمه به شمار می‌رود که این پوشش به شما اگر خسارتی به اتومبیلتان در خارج از کشور وارد شود پرداخت می‌کند.

7. پوششی که مربوط به اسید پاشی و مواد شیمیایی می باشد هم از دیگر انواع پوشش‌ها است که شما می‌توانید در بین انواع پوشش‌های بیمه برای خودروی خود خریداری کنید.

زمان خرید بیمه بدنه تمامی پوشش‌هایی که برای خودرو وجود دارد را شرکت بیمه به شما اعلام می‌کند تا هر یک را که مایل هستید، خریداری نمایید. دقت داشته باشید برای خرید هر یک از این پوشش‌ها باید هزینه جداگانه‌ای را پرداخت نمایید. اگر روش خرید آنلاین بیمه را انتخاب کنید، بدون شک تمامی پوشش‌ها را در سایت مشاهده خواهید کرد؛ همچنین باید بدانید هر یک از انواع شرکت‌های بیمه پوشش‌های متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند و شما هر یک از آنها را که مایل باشید می‌توانید خریداری کنید.

بیمه بدنه

بیمه بدنه

خرید بیمه بدنه و پوشش های بیمه خودرو در تصادف

زمانی که خودروی شما تصادف می‌کند، پوشش‌های بیمه‌ای که برای خودرو وجود دارد متنوع می باشد و شما می‌توانید بین انواع آن یکی را که مطابق نیاز شما و پرداخت خسارت وارد شده به خودروی‌تان می‌باشد را استفاده کنید. شما با خرید بیمه بدنه در صحنه تصادف 4 پوشش بیمه را می توانید مورد استفاده قرار دهید که آنها عبارت هستند از :

 1. زمانی که راننده بیمه‌گذار مقصر باشد، در این صورت بیمه شرایطی و قوانینی که برای این مورد وجود دارد را به اجرا در می آورد.

2. یکی از دیگر پوشش‌های آن زمانی است که راننده مقصر نبوده اما خسارتی که به وسیله بیمه شخص ثالث پرداخت شده است کمتر از خسارتی که به خودروی فرد بیمه گذار وارد شده است باشد.

3. از دیگر پوشش‌های آن زمانی است که راننده خودروی مقصر متواری باشد و پس از تصادف دیگر نتوانید آن را پیدا کنید.

4. در برخی از مواقع امکان دارد خودرویی که آسیب‌دیده است و باید بیمه به آن خسارت وارد کند، در دسته بندی اتومبیل‌های گران‌قیمت به شمار می‌رود که در این صورت پوشش آن متفاوت است.

 

دیدگاه های کاربران