طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

خدمات بیمه تامین اجتماعی در خصوص درمان

تاریخ انتشار: 02 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 3032

خدمات بیمه تامین اجتماعی در خصوص درمان

شما زمانی که روش خرید آنلاین بیمه را انتخاب می‌کنید، وارد سایت بیمه می‌شوید، به‌همین علت می‌توانید براساس اطلاعاتی که در داخل سایت وجود دارد با انواع خدمات بیمه آشنایی داشته باشید. همانطور که می‌توانید برای خرید بیمه بدنه و یا خرید بیمه ثالث روش خرید آنلاین بیمه را انتخاب کنید برای خرید بیمه تامین اجتماعی هم بهتر است روش خرید آنلاین را انتخاب نمایید. بیمه نام‌برده از آن دسته بیمه‌هایی می باشد که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند و همچنین از خدمات آن استفاده‌ کنند؛ اینکه شما تحت پوشش این بیمه باشید اهمیت بسیاری دارد و درصورتی‌که تحت پوشش این بیمه باشید می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. هزینه‌های درمانی در این نوع بیمه را شما باید به مقدار مشخص شده‌ای پرداخت کنید و بر اساس آیین‌نامه ها رفتار نمایید.

خرید آنلاین بیمه و خدمات بیمه پایه تامین اجتماعی در خصوص درمان

افرادی که بیمه شده تامین اجتماعی هستند می‌توانند از طریق خرید آنلاین بیمه دفترچه خود را دریافت نمایند و از خدماتی که درون آن دفترچه وجود دارد استفاده کنند. هزینه‌هایی که مربوط به پزشکی و درمان بیماری می باشد در برخی از مواقع بسیار سنگین است و به همین دلیل افراد نمی‌توانند آنها را پرداخت کنند. دفترچه بیمه تامین اجتماعی به افراد کمک می‌کند که هزینه کمتری را برای درمان بیماری‌های خود پرداخت کنند و از خدمات پزشکی با نرخ پایین‌تری استفاده نمایند. حتی باید بدانید در برخی از مواد خدمات پزشکی که شما از آن استفاده می کند رایگان است. خدمات بیمه مزبور که در صورت خرید آنلاین بیمه نیز می‌توانید با آن آشنایی داشته باشید به دو دسته تقسیم می شود. این موارد به دو دسته تقسیم می شود و عبارت است از :

درمان مستقیم

برخی از افراد می‌توانند برای درمان بیماری های خود به مراکز درمانی که تحت نظر پزشک می‌باشد مراجعه کنند، که این مراکز از آنها هزینه ای دریافت نمی‌کنند. در واقع شما باید بدانید اگر این دفترچه را در دست خود داشته باشید می‌توانید به این مراکز درمانی مراجعه کنید و برای درمان بیماری‌های خود بدون پرداخت کردن هزینه از بیمارستان خارج شوید. به این روش درمانی روش درمان مستقیم گفته می‌شود که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند.

خرید آنلاین بیمه

 

درمان غیر مستقیم

در این روش بیمه، فردی که بیمه‌شده است می‌تواند به مراکزی برای درمان بیماری خود مراجعه کند که با بیمه مذکور قرارداد دارد. شما زمان خرید آنلاین بیمه می توانید با این خدمات و مراکز طرف قرارداد بیمه آشنایی لازم را به دست آورید تا به این مراکز مراجعه کنید. در این مورد بیشتر هزینه‌هایی که شما برای درمان بیماری خود پرداخت کرده‌اید توسط بیمه پرداخت می‌شود و مقدار کمتری از آن را باید خودتان پرداخت کنید. همچنین دقت داشته باشید که اگر شما به‌عنوان فرد بیمه‌شده به مراکز درمانی مراجعه کنید که با بیمه فوق قرارداد ندارد باید تمامی هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید. پس از اینکه شما هزینه‌های بیماری و درمان خود را پرداخت کردید بیمه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس به بیمه‌گذار آنها را پرداخت می کند.

نکته قابل توجه

بسیاری از نکات مهی که در مورد بیمه تامین اجتماعی وجود دارد زمان خرید آنلاین بیمه به شما گزارش داده می شود. یکی از این نکات مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر به دستور سازمان تامین اجتماعی فرد بیمار به مراکز درمانی تحت قرارداد بیمه و یا مراکزی که تحت قرارداد بیمه نیستند، سازمان 90 درصد هزینه های پرداختی آنها را ارائه می‎‌دهد. دقت داشته باشید که اگر شما تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می باشید بهتر است برای انجام دادن خدمات درمانی خود به مراکزی که طرف قرارداد بیمه هستند مراجعه کنید.

بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه و خدمات بیمه در حالت کلی

خدماتی که بیمه تامین اجتماعی به افراد تحت پوشش خود ارائه می‌دهد درمانی و در برخی از موارد غیر درمانی می‌باشد. هدف از ایجاد این بیمه حمایت کردن از حقوق کارکنان بوده است که با همکاری کارفرما و دولت آن را به کارکنان می دهند. هر فردی که در اداره، کارگاه و ... مشغول به کار باشد می‌تواند از خدماتی که در این نوع بیمه وجود دارد استفاده کند و بیماری های خود را درمان نماید.

پرداخت کردن مستمری از جمله مهم‌ترین خدماتی می‌باشد که این بیمه به افراد تحت پوشش خود ارائه می‌دهد. بسیاری از کارگزارانی که نمی‌توانند به‌صورت حضوری خدمات و اقدامات لازم برای بیمه ذکر شده را انجام دهند، بهتر است از خدمات خرید آنلاین بیمه استفاده نمایند و در کم‌ترین زمان اقدامات خود ار انجام دهند. بیمه نام‌برده به‌علت مزیت هایی که دارد بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند که نحوه استفاده آنها یا به صورت اجباری و یا به صورت اختیاری می‌باشد.

بیمه پایه

بیمه پایه

 خرید آنلاین بیمه و انواع بیمه تامین اجتماعی

شما زمان خرید آنلاین بیمه تامین اجتماعی باید بدانید که این بیمه به دو نوع تقسیم بندی می‌شود و انواع آن عبارت است از :

بیمه اجباری

این بیمه به افرادی تعلق می‌گیرد که مشمول قانون کار هستند، در واقع باید بدانید هر فردی که در برابر دریافت حقوق و دستمزد در کارگاه‌ها، شرکت‌ها و ... کار می‌کند این بیمه را دارد. افرادی که تحت پوشش این بیمه هستند برای درمان بیماری های خود نیازی نیست هزینه ای را پرداخت کنند.

بیمه اختیاری

در این نوع از بیمه زمان خرید آنلاین بیمه باید 26 درصد از حقوق را پرداخت کنید. خدماتی که در این بیمه وجود دارد از کار افتادگی، بازنشستگی، برخی تعهداتی درمانی و .... می‌باشد. بسیاری از افرادی که نمی‌توانند از بیمه اجباری استفاده کنند این بیمه را برای درمان بیماری های خود انتخاب می‌نمایند و با ارائه مبلغی هر ماه به بیمه از خدمات آن استفاده می‌کنند.

دیدگاه های کاربران