طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

خرید بیمه عمر پارسیان

تاریخ انتشار: 31 شهریور ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 3003

خرید بیمه عمر پارسیان

بیمه پارسیان یکی از شرکت‌های خصوصی و فعال در حوزه بیمه است که حتماً نام آن را شنیده‌اید؛ این شرکت وابسته به شرکت پارسیان، براساس قانون تاسیس موسسات بيمه غير دولتی، در اردیبهشت ماه سال 1382 تاسیس شد و همچنان با پشتکار فراوان به فعالیت خود ادامه داده است.

آمار بیمه پارسیان

 • بیش از هفتاد شعبه
 • دو هزار و پانصد نماینده فعال و مجرب در سطح کشور

در میان انواع بیمه پارسیان مانند بیمه درمان تکمیلی پارسیان، بیمه شخص ثالث پارسیان و بیمه بدنه پارسیان که در این شرکت بیمه‌ای ارائه می‌شود، بیمه‌شو قصد دارد در این مطلب به موضوع بیمه عمر پارسیان بپردازد.

بیمه پارسیان

بیمه پارسیان

 

بیمه عمر پارسیان را بهتر بشناسید

بیمه عمر بیمه پارسیان بیمه‌ای است که فرد بیمه‌گذار به محض تهیه این بیمه‌نامه براساس مبلغ معین مندرج شده در قرارداد، وظیفه دارد پرداخت‌های حق بیمه را تا زمانی که به علتی منطقی مانند فوت و یا از کارافتادگی، قادر به پرداخت آنها باشد، انجام دهد.

انواع پوشش‌های بیمه پارسیان

پوشش فوت در اثر حادثه

اگر فرد بیمه‌‌گذار در طول مدت این بیمه‌نامه در اثر حادثه فوت کند، سرمایه فوت در اثر حادثه وی، به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود؛ حوادثی که در این بیمه عمر تعریف شده‌اند شامل حوادثی می‌باشد که در ذیل آمده است:

 • مسمومیت
 • غرق شدن
 • زلزله
 • آتشفشان و ...

لازم به‌ذکر است سقف پوشش فوت بر اساس حادثه  تا سه برابر سرمایه فوت عادی و تا پانصد میلیون تومان می‌تواند باشد؛ سقف سنی برای استفاده از پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه پانزده تا هفتاد سال است.

پوشش امراض خاص

اگر فرد بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه پارسیان به یکی از بیماری‌های زیر مبتلا گردد، بیمه پارسیان تا سی درصد سرمایه فوت و حداکثر تا سی میلیون تومان به فرد بیمه‌شده پرداخت می‌کند:

 • سکته قلبی
 • سکته مغزی
 • جراحی قلب باز
 • پیوند اعضای اصلی بدن
 • انواع سرطان

استفاده از پوشش امراض بیمه عمر بیمه نام‌برده سه ماه، دارای مدت انتظار است.

پوشش هزینه پزشکی بیمه عمر

اگر فرد بیمه‌شده در اثر حادثه در بیمارستان بستری شود می‌تواند تا بیست درصد از سرمایه فوت حادثه و حداکثر تا چهل میلیون تومان برای هزینه‌های بستری از این پوشش استفاده نماید.

پوشش نقص عضو

چنانچه فرد بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه عمر بیمه مذکور دچار نقص عضو شود، تا سقف پنجاه میلیون تومان می‌تواند از این پوشش استفاده نماید.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه‌شده بعد از شش ماه از شروع بیمه پارسیان دچار از کارافتادگی شود، تا پایان قرارداد، از پرداخت حق بیمه معاف شده و می‌تواند بدون پرداخت حق بیمه عمر بیمه پارسیان تا پایان مدت بیمه‌نامه از همه مزایای بیمه عمر پارسیان خود استفاده نماید.

مستمری ازکارافتادگی

اگر فرد بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه عمر پارسیان ازکارافتاده شود، می‌تواند از این پوشش بیمه پارسیان استفاده نماید؛ میزان مستمری یک تا چهار برابر آخرین حق بیمه سالانه پرداختی فرد و نهایتاً تا دوازده سال پرداخت می‌شود.

سرمایه بیکاری

یکی از پوشش‌هایی که بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان برای بیمه‌نامه های عمر ارائه می‌کند امکان استفاده از سرمایه بیکاری در صورت ازکارافتادگی می‌باشد؛ میزان سرمایه بیکاری برابر با سرمایه فوت عادی می‌باشد.

پوشش اضافی و یا تکمیلی خطرات

بر اساس این پوشش شرکت بیمه پارسیان خطر مسافرت هوایی را  بدون دریافت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می‌دهد و اگر فرد بیمه‌شده به صورت یک مسافر عادی در خطوط حمل و نقل فوت نماید دارای پوشش فوت در بیمه عمر بیمه مزبور می باشد.

خرید آنلاین بیمه

خرید آنلاین بیمه

 

انواع روش خرید بیمه پارسیان

 • مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه موردنظر
 • خرید آنلاین بیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان امکانی را فراهم کرده است که بیمه‌گذاران به‌جای مراجعه حضوری بتوانند به صورت آنلاین قیمت این بیمه‌نامه را استعلام بگیرید و آن را تهیه کنند.

روش‌های پرداخت حق بیمه پارسیان

 • پرداخت حضوری با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه موردنظر
 • پرداخت آنلاین حق بیمه پارسیان
 • پرداخت حق بیمه به‌صورت نقدی
 • پرداخت حق بیمه به‌صورت اقساط ماهانه ( سه ماهه - شش ماهه ) و سالانه

طرح‌های مختلف بیمه عمر پارسیان

در انواع بیمه پارسیان، بیمه عمر شرکت نام‌برده در طرح‌های مختلف توسط این شرکت ارائه می‌شود که عبارت است از:

 • بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان:

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان یکی از انواع بیمه پارسیان است که در پایان سالانه این بیمه‌نامه، موجودی اندوخته شده سرمایه‌گذاری به اضافه سود تضمینی و سود مشارکت در منافع، به شمای بیمه‌گذار پرداخت می‌گردد.

 • بیمه عمر خانواده پارسیان:

بیمه‌گذار در این طرح بیمه عمر پارسیان، سرپرست خانواده با تهیه این بیمه‌نامه قادر است اعضای خانواده خود را تحت پوشش بیمه عمر بیمه پارسیان قرار دهد و یک حق بیمه پرداخت کند اما افراد خانواده هر کدام می‌توانند به‌تنهایی خود را تحت پوشش بیمه عمر پارسیان قرار دهند.

 • بیمه عمر بیمه پارسیان، طرح سنوات کارکنان:

 در این طرح کارفرما می‌تواند با پرداخت حق بیمه سالانه براساس پایه حقوق تعیین شده برای کارکنان، آنها را تحت پوشش این بیمه قرار دهد و کارکنان نیز قادرند علاوه بر بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌‌ای آن، از پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مناسب در زمان بازنشستگی و یا پایان یا قطع همکاری استفاده کنند.

 • بیمه عمر شرکت خصوصی پارسیان، طرح کودکان:

در این طرح از بیمه پارسیان، والدین قادر هستند با پرداخت حق بیمه به‌صورت یکجا و در آغاز قرارداد بیمه، آن را خریداری کنند و علاوه بر بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای، نیازها و آینده فرزندشان را تامین نمایند.

 • طرح مستمری بیمه عمر شرکت بیمه‌ای پارسیان:

طرح مستمری بیمه عمر شرکت بیمه‌ای پارسیان یکی از انواع بیمه پارسیان است که بیمه‌گذار می‌تواند ذخیره اندوخته شده بیمه عمر و سرمایه گذاری خود را در پایان قرارداد بصورت یکجا دریافت نموده و یا آن را تبدیل به بیمه مستمری بازنشستگی نماید.

 • بیمه عمر ساده زمانی پارسیان:

بیمه‌گذار، سرمایه‌ای را به‌جهت پوشش بیمه‌ای و تامین مالی خانواده خویش، برای مدتی معین (بازه پنج الی پانزده سال) مشخص می‌کند که درصورت فوت فرد بیمه‌شده در طی مدت قرارداد، سرمایه درنظر گرفته شده به صورت یكجا یا به شکل پرداخت مستمری به ذینفعان یا وراث قانونی (اشخصی که قبلاً تعیین شده‌اند) پرداخت گردد.

دو مزیت بیمه عمر ساده زمانی پارسیان

 1. جلوگیری از عواقب مادی از دست دادن سرپرست خانواده
 2. تامین هزینه‌های مادی فرد بیمه‌شده متوفی از قبیل كفن و دفن
 • بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان:

بیمه عمر مانده بدهکار پارسیان یکی از انواع بیمه پارسیان است که در آن افرادی که از بانک‌ها و موسسات مالی وام دریافت کرده‌اند، می‌توانند در راستای جبران تعهد بازپرداخت وام، از این بیمه استفاده کنند؛ بدین صورت که اگر فرد بیمه‌شده در هز زمان از دوره بازپرداخت وام، فوت کند، شرکت ارائه‌دهنده بیمه مزبور، پرداخت باقی‌مانده اقساط وام و تعهدات وام بیمه‌شده را به صورت یک‌جا به بانک یا موسسه مالی مورد نظر را برعهده می‌گیرد.

 

دیدگاه های کاربران