طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

خرید بیمه پراید با بهترین شرایط

تاریخ انتشار: 20 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 4508

خرید بیمه پراید با بهترین شرایط

پراید یکی از پرحادثه‌ترین و معروف‌ترین خودروها در چند سال اخیر در کشور ما می‌باشد. یکی از موضوعات جالب در مورد پراید این است که اکثر مردم ایران فکر می‌کنند این خودرو تنها در کشور ما تولید شده است، اما واقعیت این است که تولید خودروی پراید در ابتدا در کره جنوبی آغاز شد؛ در سال ۱۳۷۲ برای اولین بار شرکت خودروسازی سایپا اقدام به عرضه این خودرو در کشور ما کرد که در سال‌های اخیر از مشکلات ایمنی بسیار زیادی برخوردار بوده است و در بسیاری از حوادث جاده‌ای کشور ایران نقش بسیار پررنگی داشته است. نکته جالبی که در مورد این خودرو به‌خصوص در سال‌های اخیر مهم شمرده شده، این است که با وجود تمام مشکلات ایمنی و نقدهایی که به آن وارد می‌شود، یکی از پر تقاضاترین خودروها در کشور ایران به‌شمار می‌آید؛ البته علت آن هم کاملاٌ مشخص است و آن هم این است که خرید پراید در مقایسه با دیگر خودروهای موجود در بازار از هزینه کمتر و مصرف سوخت پایین‌تری برخوردار می‌باشد؛ منطقی است که با توجه به مشکلات عجیبی که این خودرو داراست، بهتر است شما نسبت به خرید بیمه پراید در زمان مقرر اقدام کنید تا در هنگام استفاده از این خودرو اگر خدای نکرده دچار حادثه و مشکل شدید که البته در پراید چیز عجیبی نیست!، بتوانید از شرایط بیمه استفاده کنید و شدت خسارت خویش را کاهش دهید.

در ادامه این مطلب از بیمه‌شو، به توضیح شرایط مختلفی در خصوص خرید بیمه پراید خواهیم پرداخت؛ بدین منظور پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها همراهی و از اطلاعات ذکر شده در آن استفاده نمایید تا نسبت به خرید بیمه پراید در بهترین شرایط اقدام کنید.

خرید بیمه پراید

خرید بیمه پراید

اهمیت طراحی خودرو در خرید بیمه پراید

یکی از نقدها و مشکلاتی که همواره به خودرو پراید وارد می‌شود، طراحی خودرو است اما نکته مهمی که وجود دارد این است که همین طراحی خودرو پراید باعث شده که بخش عظیمی از جامعه قدرت خرید این خودرو را داشته باشند؛ طبیعتاً وقتی بخش عظیمی از جامعه می‌توانند این خودرو را خریداری کنند، نباید انتظار داشته باشیم که پراید از طراحی پیشرفته برخوردار باشد و یا از لحاظ ظاهری جذابیت دارد.

ایرادات مهمی که به پراید وارد می‌شود

باتوجه به مطلب ذکر شده یکی از  ایرادات مهمی که به پراید وارد می‌شود، به شرح ذیل است:

  • فضای داخلی پراید خیلی محدود و کوچک است، به علت اندازه کوچک صندلی‌های آن فضای کافی برای نشستن سرنشینان وجود دارد، هر چند که آنها بر روی آن احساس راحتی نخواهند داشت.
  • یکی از دلایلی که باعث می‌شود در تصادفات به خودرو پراید آسیب جدی وارد شود و سرنشینان آن دچار مشکل گردند، همین اندازه اندک صندلی‌هاست.
  • یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تصادفات زیادی در خودرو پراید می‌گردد و امروزه نیز تا حد زیادی حل گشته است، مشکل ترمز این خودروها بوده است که البته امروزه با ترمز abs و فرمان هیدرولیک به این خودرو اضافه شده‌اند و یکی از مشکلات جدی آن را حل کردند اما با توجه به اینکه این خودرو از وزن اندکی برخوردار می‌باشد و جلوبندی آن ضعیف است همچنان خطر را احساس می‌کند و خرید بیمه ‌پراید برای آن ضروری محسوب می‌شود؛ به همین منظور است که توصیه می‌شود برای خرید بیمه پراید ابتدا به سراغ بیمه بدنه پراید بروید. شاید اگر از میان مردم سوال بپرسید، اکثر آنها بر این عقیده باشند که باید بیمه بدنه را تنها برای خودروهای لوکس خریداری کرد اما در نظر داشته باشید که خرید بیمه بدنه پراید هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر بیمه‌ها برای شما به‌همراه خواهد داشت و با توجه به خدمات متعددی که این بیمه دارد، خرید آن کار عاقلانه ای محسوب می‌شود.

بیمه بدنه پراید

بیمه بدنه پراید

 

خرید چه نوع بیمه‌ای برای پراید مهم تر است؟


با توجه به اینکه برای تمامی خودروها دو نوع بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث متداول می‌باشند، بهتر است شما نیز نسبت به خرید بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث و اطلاع از قیمت بیمه بدنه پراید و شخص ثالث آن برای خودرو پرایدتان اقدام فرمایید ؛همانطور که گفته شد، علت آن این است که خودروی پراید بیشترین سطح حوادث را در جاده‌های کشور ایران داشته است و طبیعی است که داشتن هر دو بیمه خودرو برای آن الزامی به نظر می‌رسد؛ البته نکته مهمی که وجود دارد این است که قیمت بیمه پراید ، چه شخص ثالث باشد و چه بیمه بدنه، در مقایسه با دیگر خودروها بسیار مناسب است و فشار مالی چندانی را به شما وارد نمی‌کند. ضمناً مقایسه پراید با دیگر خودروها کاملاًاشتباه بوده و توجه به این امر ضرورری است؛ به‌عنوان مقایسه قیمت بیمه پراید با خودروی پژو ۲۰۶ اشتباه می‌باشد. همچنین دقت داشته باشید که بیمه شخص ثالث در هر صورت برای خودروی شما اجباری است؛ چرا که این نوع بیمه هم برای جبران خسارت‌های مالی و جانی شخص ثالث و هم خسارت‌های جانی راننده به وجود آمده و در قانون به ثبت رسیده است که تمامی دارندگان وسایل‌نقلیه باید بیمه شخص ثالث را خریداری کنند. درصورتی‌که نسبت به خرید بیمه پراید شخص ثالث اقدام نکنید به ازای هر روزی که بیمه نداشته باشید جریمه می‌شوید. البته قیمت بیمه پراید شخص ثالث با توجه به شرایطی که خودرو دارد متفاوت می‌باشد. برای خودرو پراید قیمت بیمه شخص ثالث در سال‌های اخیر با رقم پایه یک میلیون و سیصد و سی هزار تومان محاسبه می‌شود اما موضوع برای بیمه بدنه پراید متفاوت است. ضمن‌اینکه خرید بیمه پراید بدنه کاملا اختیاری بوده و با پوشش‌هایی که ارائه می‌دهد، از خسارت خطرات مختلف برای شما می‌کاهد؛ البته دقت کنید که قیمت بیمه پراید بستگی به شرایط گوناگونی دارد؛ همچنین بار دیگر متذکر می شود که به هیچ وجه مقایسه قیمت بیمه پراید با خودروی پژوی ۲۰۶ و دیگر خودروها را انجام ندهید. شما ممکن است به یک مجموعه معتبر برای خرید بیمه پراید مراجعه کنید و طبیعتاً قیمت مناسبی پرداخت نمایید و ممکن است به مجموعه غیرقابل اعتماد مراجعه کرده و هزینه سنگین را برای خرید بیمه پراید پرداخت کنید.

دیدگاه های کاربران