طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

دلایل شکست نمایندگان بیمه در فروش

تاریخ انتشار: 11 آبان ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1535

دلایل شکست نمایندگان بیمه در فروش

روش‌های موثر در فروش بیمه شامل راهکارهایی است که نمایندگان بیمه را به یک فروشندگانی دنیادیده و حرفه‌ای تبدیل می‌کند و درصد شکست را برای آنها به حداقل می‌رساند اما بدیهی است که بحث فروش در هر زمینه‌ای، هم با شکست، هم با پیروزی مواجه است؛ به عبارتی تا طعم تلخ شکست را نچشی، شیرینی پیروزی را حس نخواهی کرد پس برای شکست خوردن یا رد شدن از سمت مشتری آمادگی ذهنی پیدا کنید و هرگز نگذاری اولین شکست شما را از پای درآوردن بلکه به خود القا کنید که اولین شکست می‌تواند پایه‌ریزی پیروزی‌های بعدی باشد.

ما در این مقاله از بیمه‌شو می‌خواهیم به دلایل شکست نمایندگان بیمه در فروش صحبت کنیم و بر اطلاعات بیمه‌ای شما مخاطبان و بیمه‌گران بیفزاییم.

فروش- بیمه

فروش بیمه

 

روش‌های موثر در فروش بیمه برای فروشندگان بیمه

به‌ جرات می‌توان گفت که مسئله روش‌های موثر در فروش بیمه برای نمایندگان بیمه به‌خصوص نمایندگان جوان یا بی‌تجربه یک چالش مهم و اساسی تلقی می‌شود که باعث می‌شود آنها را با ترس مواجه کند؛ همین دلیل کافی است که آنها نهایتاً بیشتر از دو سال دوام نیاورند و کار خود را در همان دو سال اول ترک نمایند اما اگر دلایل ترس و یا حتی شکست خود را بدانند و با روش‌های مبارزه با آنها آشنا شوند، می‌توانند در زمینه بیمه موفق گردند.

در ادامه با ما همراه باشید که شما بیمه‌گران را با مهم‌ترین دلایل شکست در زمینه بیمه آشنا سازیم، شاید کمکی برای نمایندگان کم‌تجربه باشد.

عدم احترام و اعتماد مشتریان به نمایندگان بیمه کم‌تجربه یا بی‌تجربه

به‌سبب اینکه مشتریان یا بیمه‌گذاران در زمان فروش بیمه به نمایندگانی که این مسئولیت را برعهده دارند، به چشم یک شریک تجاری در کسب و کار و یا یک مشاور مورد اعتماد می‌نگرند، پس بدیهی است که نمایندگان یا فروشندگان بیمه کم‌تجربه یا بی‌تجربه مورد احترام و اعتماد آنها قرار نگیرند. این یکی از مهم‌ترین عللی است که موجب شکست نمایندگان یا فروشندگان بیمه جوان و کم‌تجربه می‌شود.

حتی جالب است بدانید تحقیقات نشان داده است که از میان تمام نمایندگان بیمه، تنها هجده درصد از آنان در چشم مشتریان صلاحیت معتمد بودن را داشته‌اند.

زبان عامیانه بی‌تاثیر نمایندگان جوان و بی‌تجربه

ممکن است به‌عنوان یک نماینده جوان و بی‌تجربه پیش آمده باشد در صحبت با مشتریان خود از عبارات و اصطلاحات عامیانه و مد روز استفاده کرده باشید؛ این نکته یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های فروش بیمه است که باید رعایت کنید؛ اینگونه صحبت کردن با مشتری اصلاً پاسخ خوشایندی نخواهد داشت؛ زمانی شما به‌عنوان یک نماینده معتمد در چشم مشتری ظاهر می‌شوید که بیمه‌نامه‌ خود را با استدلال و دلایل موجه به مشتری بفروشید و در مذاکره خود برای تاثیرپذیری بیشتر بر مشتری از عبارات رسمی‌تر استفاده نمایید. این یکی از بهترین روش‌های موثر در فروش بیمه به‌شمار می‌آید.

خودخواه و خودبین بودن نماینگان سطح پایین بیمه

خودخواهی و خودبینس نماینگان سطح پایین بیمه باعث می‌شود که در چشم مشتریان یک عده افراد بی‌فایده به‌حساب بیید؛ این امر در ذهن مشتریان این تصور را ایجاد می‌کند که نمایندگان بیمه تنها به‌فکر سود خود و شرکت هستند و به‌هیچ‌عنوان به نیازهای آنها اهمیت نمی‌دهند؛ به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که تنها به‌فکر فروش بیمه‌نامه خود هستند. این نمایندگاناز آن دسته افراد هستند که مشتریان نمی‌توانند با آنان احساس راحتی و رفاقت کنند.

تماس-پیوسته-با-مشتری

تماس پیوسته با مشتری

 

تماس پیوسته با مشتری

شرکت‌های بیمه و یا بیمه‌گران موفق همیشه این را می‌دانند که یکی از تکنیک‌های فروش بیمه و حفظ مشتری، داشتن تماس پیوسته با اوست؛ ارسال پیام‌های متنی، برقراری تماس‌های تلفنی، پیگیری شرایط مشتری و کمک به وی در شرایط لزوم از مواردی است که باعث می‌شود برای نمایندگان یا فروشندگان بیمه شکست کمتر اتفاق بیفتد.

کاهش ریسک خرید کردن برای مشتری از سوی نمایندگان یا فروشندگان بیمه کم‌تجربه

نمایندگان بیمه کم‌تجربه نمی‌دانند که یکی از روش‌های موثر در فروش بیمه، کاهش ریسک خرید کردن برای مشتری است؛ رعایت نکته یکی از تکنیک‌های فروش بیمه بیه‌شمار می‌آید زیرا شکاکی و بی‌اعتمادی را در دید مشتریان کاهش می‌دهد و موجب می‌شود آنها دیگر انواع و اقسام محکم‌کاری‌ها را در خرید خود انجام ندهند.

عدم تعادل، تعامل و برقراری ارتباط مناسب با مشتری

یکی از روش‌های موثر در فروش بیمه تعادل، تعامل و برقراری ارتباط مناسب با مشتری است که عدم رعایت این چنین تکنیک‌های فروش می‌تواند باعث شود که فعالیت فرد نماینده به شکست منجر گردد؛ در این ارتباط احتمال اینکه مشتری از دست سماجت‌های فروشنده، رنجیده‌خاطر و عصبانی شود، وجود دارد اما تعامل یک فروشنده حرفه‌ای باعث می‌شود در این ارتباط سربلند بیرون آید و بحث فروش به نتیجه مفید منتهی گردد.

دنبال کردن بازار

یکی دیگر از تکنیک‌های فروش بیمه این است که بازار را دنبال کنید و سوالات لازمه را در این زمینه از یک فرد حرفه‌ای‌تر بپرسید البته این نکته را به‌خاطر داشت باشید که سوالات پرسیده شده از سمت شما باید سنجیده باشد زیرا درغیراین صورت احق جلوه می‌کنید. با دنبال کردن بازار و پرسش سوالات صحیح و به‌جا بر تجربه خود می‌افزایید و احتمال شکست خود را در این زمینه به حداقل می‌رسانید.

دیدگاه های کاربران