طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

دکوراسیون کریسمس و ایمنی در برابر آتش سوزی

تاریخ انتشار: 07 دی ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 995

دکوراسیون کریسمس و ایمنی در برابر آتش سوزی

کریسمس زمانی برای سرگرمی، دورهمی‌ها و جشن خانوادگی است، اما اگر مراقب نباشیم برخی از سنت‌های کریسمس می‌توانند به موارد ایمنی منجر شوند. دکوراسیون کریسمس شامل درخت کاج و تزئینات آن، چراغ‌ها، شمع‌ها، شاخه درختان و میوه‌های کاج است و یکی از تزئینات کریسمس که می‌تواند مشکل‌ساز باشد، چراغ‌ها و تزئینات کریسمسهستند. به همین علت ما در این مطلب از مطالب بیمه‌شو قصد داریم بفهمیم چگونه در این فصل از تعطیلات خانه خود را از آتش دور نگه داریم؟ این مطلب به‌دنبال این هدف نیست که از چیزی بترسید یا در این امر افراط کنید، هدف ذکر این عبارات تنها این است که باید از خطرات آگاه و کمی بیشتر مراقب باشید.

چراغ‌-های-مخصوص-دکوراسیون-کریسمس

چراغ‌ های مخصوص دکوراسیون کریسمس

 

چراغ‌ها و تزئینات کریسمس

در ابتدا با رشته لامپ‌ها یا چراغ‌ها که نوعی از تجهیزات تزئینات کریسمس هستند، آغاز می‌کنیم که از آنها برای نورپردازی استفاده می‌کنید. اولین نکته‌ای که باید در مورد آنها رعایت کنید این است که این چراغ‌ها را ارزان‌ قیمت نخرید. هنگام خرید آنلاین این چراغ‌ها نیز دقت کنید که آنها از منابع معتبر خریداری کنید. در این دنیا، این ایده‌آل است که در خرید خود صرفه‌جویی کنید اما باید مراقب باشید که پول خود را برای چه چیزی خرج می‌کنید. جالب است بدانید هر سال، مقامات آتش‌نشانی ایالات مختلف به جوامع هشدار می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که مردم تنها محصولات روشنایی دکوراسیون کریسمس و تزئینات مجاز برای فروش را خریداری کنند. آنها به مردم می‌گویند هنگام خرید این چراغ‌ها، از منابع غیرمعتبر به صورت آنلاین خریداری نکنند و یا مراقب فروشگاه‌های دست دوم باشند. با اینکه این رسیدگی‌ها در جوامع مختلف وجود دارد اما باز هم محصولات تأیید نشده نورپردازی کریسمس به فروشگاه‌های مختلف این جوامع راه پیدا می‌کنند؛ لازم به‌ذکر است حتی اگر چراغ تزئینی دست دوم خریداری می‌کنید، برای اطمینان از ایمن بودن آن، توسط برقکار مجاز آن را مورد بررسی قرار دهید. در سال‌های قبل عدم استاندارد بودن، عایق ناکافی و گرم شدن بیش‌ازحد چراغ‌های تزئینی شواهدی بر این است که باعث نگرانی‌های عمده گردد.این همه نگرانی به‌ این علت است چراغ‌های تزئینی غیراستاندارد خطر آتش‌سوزی در منازل را در این ایام تعطیلات افزایش می‌دهد؛ از این رو توجه به خطرات احتمالی ایمنی محصولات امری ضروری تلقی می‌شود.

خطرات مرتبط با چراغ‌ها و تزئینات کریسمس

 • ناسازگاری ولتاژ با آن منطقه
 • خطر بیش‌ازحد گرم شدن
 • خطر ایجاد آتش‌سوزی برای مواد قابل احتراق اطراف
 • خطر احتمالی اتصالات غیر استاندارد سیم‌ها
 • عایق ضخیم و استاندارد سیم‌ها

استفاده-صحیح-از-تزئینات-کریسمس

استفاده صحیح از تزئینات کریسمس

 

استفاده صحیح از تزئینات کریسمس

هنگامی که مطمئن شدید چراغ‌های مخصوص دکوراسیون کریسمس را که دریافت کرده‌اید، از لحاظ ایمنی مورد تأیید است، در مرحله بعدی به مرحله اطمینان از استفاده صحیح از آنها می‌رسید که در اینجا چند توصیه برای ایمن نگه داشتن خانه شما برایتان ذکر خواهیم کرد:

 • قبل از استفاده از تمام محصولات روشنایی چه قدیمی، چه جدید، آنها را مورد بازرسی و بررسی قرار دهید و درصورتی‌که هرگونه نشانه‌هایی از آسیب‌دیدگی مانند تارهای شکسته و یا خرد شده و همینطور سیم‌های در معرض علائم سوختگی را مشاهده کردید، هرگز از آنها استفاده نکنید.
 • با خواندن دستورالعمل‌های سازنده اطلاعات خد را در این زمینه افزایش دهید تا از چگونگی به‌درستی نصب و مونتاژ کردن وسایل روشنایی مانند چراغ‌ها برای تزئینات کریسمس آگاه باشید و با ایمنی بیشتر و خیال راحت فصل تعطیلات خود را به‌ پایان برسانید.
 • درصورتی‌که سالهاست از چراغ‌هایی تزئینی خود استفاده می‌کنید، شرایط آنها را بررسی کنید تا به‌جهت جلوگیری از ایجاد خطر احتمالی آتش‌سوزی، از درست بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
 • برخی از چراغ‌های مخصوص دکوراسیون کریسمس برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر فقط در فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به این نکته توجه داشته باشید و هرگز از چراغ‌های مخصوص دکوراسیون کریسمس به اشتباه در مکان نامناسب استفاده نکنید. شد برخی از چراغ‌های مخصوص دکوراسیون کریسمس برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند؛ از این‌رو نورپردازی در فضای باز با استانداردهای ایمنی اضافی برای استفاده خارجی مطابقت دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هرگز از چراغ‌های داخلی کریسمس در فضای باز حتی در ایوان نیز استفاده نکرده‌اید. چراغ‌های مخصوص فضای باز دارای درجه IP مشخصی هستند که به شما می گویند تا چه حد ضد آب هستند. هرچه درجه بندی بالاتر باشد ، از نور بیشتر محافظت می شود.
 • زمانی که اتاق را برای مدت طولانی خالی می‌کنید یا به در زمان استراحت به رختخواب می‌روید و یا از خانه خارج می‌شوید، سعس کنید همیشه چراغ‌های تزئینی مخصوص دکوراسیون کریسمس خود را خاموش و حتماً از برق جدا کنید.
 • هرگز درخت کریسمس خود را زمانی که چراغ‌های تزئینی به درخت است، آبیاری نکنید.
 • اگر اولین بار است که چراغ‌ها را برای تزئینات خود را تهیه کرده‌اید، برای روشن کردن و اطمینان از سالم بودن آنها، چراغ‌های مخصوص دکوراسیون کریسمس را به دقت کنترل کنید تا مطمئن شوید که همانطور که قرار است کار می‌کند.
 • درصورتی‌که لامپی از لامپ‌های رشته سوخته است، اگر با تعویض لامپ آشنایی دارید، بلافاصله آن را تعویض کنید.
 • درصورتی‌که به‌هر دلیلی چراغ‌ها خراب بود، به هیچ وجه سعی نکنید آنها را اصلاح کنید، به‌خصوص اگر فرد نابلدی هستید.

دیدگاه های کاربران