طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

ربیعی: آب، برق و گاز برای ۳۰میلیون نفر رایگان شد

تاریخ انتشار: 26 آذر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1416

ربیعی: آب، برق و گاز برای ۳۰میلیون نفر رایگان شد

بنابه خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز و نشست هیئت دولت و همینطور در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اتخاذ تصمیمات مهمی درباره اصلاح الگوی مصرف، اظهار کرد: تصمیم این جلسه در خصوص آب و گاز و در جلسه قبلی تصمیم در زمینه مصرف برق بود؛ ضمن‌اینکه اعلام کرد رتبه‎بندی و بررسی‌های نشان می‌دهد برخی از خانوارها در رتبه‌بندی و دهک‌های پایین اقتصادی قرار دارند و کم مصرف هستند، از امکان استفاده رایگان آب، برق و گاز برخوردار خواهند شد. سخنگوی دولت در ادامه صحبت‌های خود افزود: حدود 30 میلیون نفر مشمول این طرح خواهند شد. علی ربیعی سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود به این نکته نیز اشاره داشت که این مصوبه شامل سکونت گاه‌های دائمی شهری و روستایی و عشایری می‌باشد؛ در همین راستا به‌سبب اینکه عدالت در مورد همه به‌صورت کامل اجرا شود، واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیردائمی مثل باغ‌ویلاها و خانه‌باغ‌ها شامل این مصوبه نخواهند بود.

دهک-های-طبقاتی

دهک های طبقاتی

 

توضیحات اضافه

اقتصاددانان جمعیت هر جامعه‌ای را به لحاظ درآمد و مصرف به ده رتبه تقسیم‌بندی می‌کنند که هر یک از این رتبه ها را دهک می‌نامند. دهک اول نشانگر ده‌ درصد از خانواده‌هایی است که کم‌ترین هزینه سالانه را داشته‌اند که به‌جرات می‌توان گفت که ‌این گروه از خانوارها در گروه فقیرترین اقشار جامعه قرار می‌گیرند. نقطه مقابل گروه اول، گروه دیگری به‌نام دهک دهم قرار دارند که دسته نام‌برده ده ‌درصد از خانوارهایی را نشان می‌دهد که بیشترین مبلغ را صرف هزینه سالانه خود کرده‌اند و جزو مرفه‌ترین خانوارها و اقشار جامعه به‌شمار می‌آیند.

دیدگاه های کاربران