طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

رمز پویا

تاریخ انتشار: 18 شهریور ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 4259

رمز پویا

رمز پویا کارت های بانکی رمزی است که تنها برای مدت کوتاهی معتبر است و برای خرید های اینترنتی و تراکنش های بانکی استفاده می‌شود. رمز پویا جایگزینی برای رمز دوم است که از کلاهبرداری ها، دزدی ها و برداشت های غیر مجاز پیشگیری می کند. درصورتی که هنوز رمز پویا کارت بانکی خود را فعال نکرده اید بهتر است برای جلوگیری از برداشت های غیر مجاز سریعا اقدام به فعال‌سازی آن کنید.

نحوه دریافت رمز پویا

برای دریافت رمز فوق راه های متفاوتی وجود دارد؛ برخی بانک ها به‌صورت خودکار اقدام به فعال‌سازی رمز دوم پویا مشتریان خود می کنند در غیر این صورت، به‌صورت کلی فعال‌سازی این رمز به سه صورت امکان پذیر است:

جا به جایی و تراکنش های مالی

جا به جایی و تراکنش های مالی 

مراجعه به عابر بانک

با مراجعه به عابر بانک و استفاده از منو خدمات رمز اقدام به فعال‌سازی رمز پویا کنید.

مراجعه به شعب

با مراجعه به شعب بانک ها می‌توانید با کمک کارمندان بانک ها اقدام به فعال‌سازی رمز دوم پویا خود کنید.

مراجعه به وبسایت بانک مربوطه

شما می‌توانید با مراجعه به سامانه مربوط به بانک مورد نظرتان برای فعال‌سازی رمز دوم پویا خود اقدام کنید.

به یاد داشته باشید لازم است برای استفاده و یا فعال‌سازی رمز خود، اپلیکیشن بانک مورد نظر را از قبل بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کرده باشید. با بیمه‌شو همراه باشید تا در ادامه درمورد اپلیکیشن دریافت رمز به طور کامل توضیح دهیم.

اپلیکیشن های تلفن همراه هوشمند

اپلیکیشن های تلفن همراه هوشمند

اپلیکیشن رمز پویا

اپلیکیشن رمز پویا از دی ماه سال 98 جزئی همیشگی از تلفن های همراه ما شد. طبق بخشنامه بانک مرکزی از دی ماه سال 1398 استفاده از رمز دوم پویا  به دلیل امنیت بالا برای خرید های اینترنتی و تراکنش های مالی اجباری و ضروری شد, اما هنوز هم برای تراکنش های زیر 100 هزار تومان برخی بانک ها، نیازی به رمز پویا نیست و استفاده از رمز دوم کافیست. هر یک از بانک ها اپلیکیشن رمز پویا مخصوص خود را دارند و برای استفاده از هریک از این اپلیکیشن ها لازم است نحوه کار با آن را بلد باشید. در ادامه نحوه استفاده از اپلیکیشن های بانک های مختلف را توضیح می دهیم:

بانک سینا

اپلیکیشن رمز یک‌بارمصرف بانک سینا اپلیکیشن رمزساز است. برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا خود با ورود به سامانه اینترنت بانک سینا و انتخاب  دکمه تنظیمات در سمت چپ، گزینه فعال‌سازی برنامه رمزساز را انتخاب کنید؛ در این مرحله شما لازم است رمز 6 رقمی وارد کنید که برای ورود به اپلیکیشن به آن نیاز دارید. با ثبت رمز یک کد فعال‌سازی برای شما فعال خواهد شد و همچنین QR کر روی صفحه برای شما نمایش داده می‌شود. با ورود به اپلیکیشن و انتخاب گزینه فعال‌سازی و پس از اسکن QR  کد، کد 4 رقمی پیامک شده را وارد کنید. درنهایت با هر بار مراجعه به اپلیکیشن و واردکردن رمز 6 رقمی، رمز دوم برای شما نمایش داده می‌شود.

بانک کشاورزی

مشترکین بانک کشاورزی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن امن ریما که مختص بانک کشاورزی است اقدام به دریافت رمز یک‌بارمصرف کنند. برای دانلود اپلیکیشن ریما اینجا کلیک کنید.

بانک ملت

برای فعال‌سازی و استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف برای تلفن همراه‌هایی با سیستم‌عامل اندروید می‌توانید از اپلیکیشن رمز‌نگار ملت استفاده کنید. امکان استفاده از این اپلیکیشن برای افرادی که سیستم‌عامل تلفن همراهشان IOS است وجود ندارد و این افراد می‌توانند از طریق پیامک رمز دوم یک‌بارمصرف خود را دریافت کنند.

بانک ملی

برای دریافت رمز دوم  بانک ملی از دو راه می‌توانید اقدام کنید. مزیت استفاده از رمز یک‌بارمصرف بانک ملی این است که کسانی که دسترسی به تلفن همراه هوشمند ندارند و یا تمایلی به استفاده از اپلیکیشن ندارند می‌توانند  از کد دستوری *737*60# استفاده کنند. افرادی که تمایل به نصب اپلیکیشن و دریافت رمز پویا دارند می‌توانند با نصب اپلیکیشن 60 و رمزبان اقدام به دریافت رمز پویا کنند. درصورتی‌که رمز پویا خود را فعال نکرده‌اید می‌توانید با مراجعه به سامانه بام اقدام به فعال‌سازی آن کنید.

بانک شهر

برای فعال‌سازی رمز پویا بانک شهر پس از نصب اپلیکیشن رمز نت که مختص این بانک است لازم است به‌صورت حضوری و یا مراجعه به سامانه اینترنتی بانک شهر اقدام کنید.

دیدگاه های کاربران