طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

مزایای خرید بیمه آنلاین

تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 5071

مزایای خرید بیمه آنلاین

مزایای خرید بیمه آنلاین

 در مقاله به تمامی دلایل اهمیت و مزیت‌های خرید بیمه آنلاین پرداخته شده تا بتوان با خیال راحت‌تری از چنین خدماتی بهره‌مند شد.

امروزه با روی کار آمدن اینترنت بسیاری از کارها در زمان کوتاهی انجام می‌شود و با توجه به دغدغه‌های زیاد مردم، بسیاری تمایل دارند برای انجام کارهای خود از این بستر استفاده کنند. خرید بیمه از آن دست کارهایی است که با استفاده از اینترنت می‌توان آن را به آسانی انجام داد و از صف‌های شلوغی که به این منظور ایجاد می‌شود، دور بود. همچنین خرید بیمه اینترنتی این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا در هر زمان و مکانی بتوانند نسبت به خرید یا تمدید آن اقدام کنند. علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت که استفاده از خدمات بیمه آنلاین مزیت‌های دیگر هم دارد که در این مقاله سعی شده به تمامی آن‌ها پرداخته شود تا بتوان با آگاهی کامل نسبت به استفاده از چنین امکاناتی اقدام کرد.

 

  1. مقرون به صرفه بودن

خرید آنلاین بیمه نسبت به خرید حضوری مقرون به صرفه‌تر خواهد بود زیرا از این طریق می‌توان واسطه‌ها و هزینه‌های اضافی مانند سربار، کمیسیون و سایر هزینه‌های عملیاتی را کاهش داد. همچنین بسیاری شرکت‌های بیمه به منظور خدمت رسانی بهتر به بیمه شوندگان تخفیف‌های به منظور خرید اینترنتی بیمه نیز در نظر می‌گیرند که با بهره‌مندی از آن‌ها می‌توان شاهد کاهش هزینه‌های بیمه بود.

  1. انتخاب آگاهانه

در صورتی که به منظور خرید اینترنتی بیمه اقدام کنید، می‌توانید نسبت به شرکت‌های ارائه کننده بیمه اطلاعات بیشتری کسب کنید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. انتخاب شرکت ارائه دهنده بیمه باید با آگاهی و شفافیت کامل انجام شود تا فرد بتواند با خیال آسوده نسبت به خرید بیمه اقدام کند. شما می‌توانید نام شرکت‌های ارائه دهنده بیمه را در اینترنت جستجو کنید و سوابق هریک را مورد بررسی قرار داده و از میان آن‌ها بهترین شرکت را جهت خرید اینترنتی بیمه انتخاب کنید. انتخاب آگاهانه شرکت ارائه دهنده بیمه برای فرد احساس امنیت و اطمینان بیشتری را به همراه خواهد آورد و از همین جهت اهمیت بسیاری دارد.

  1. حذف مراحل کاغذی

از بهترین مزیت‌هایی که خرید اینترنتی بیمه دارد، حذف کاغذ و مراحل کاغذ بازی اداری است. در این فرآیند افراد می‌توانند بدون نیاز به پر کردن فرم کاغذی به آسانی به وب سایت شرکت‌های ارائه دهنده بیمه مراجعه کرده و اقدام به پر کردن فرم دیجیتال کنند. این عمل در کاهش مصرف کاغذ و همچنین محیط زیست تاثیر بسزایی خواهد داشت. با توجه به تاثیری که استفاده از خدمات اینترنتی بر محیط زیست می‌گذارد، این روش توسط بسیاری از فعالان محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است.

  1. آسان و سریع

خرید اینترنتی بیمه به آسانی و بدون نیاز به دانش خاصی امکان پذیر خواهد بود و تمام افراد با هر سطح سوادی که داشته باشند می‌توانند نسبت به استفاده از این خدمات اقدام کنند. همچنین باید اشاره کرد، مراحل انجام ثبت نام و خرید بیمه آنلاین از طریق تلفن همراه نیز برای کاربران فراهم شده است و از همین جهت این روش به آسانی در دسترس همه قرار دارد.

  1. جلوگیری از معاملات نادرست

افراد سودجو و دلال‌هایی هستند که اقدام به فروش بیمه‌های مختلف می‌کنند و اطلاعات نادرستی به بیمه گزار ارائه می‌دهند و در بسیاری از موارد حقایق بیمه نامه را از بیمه گزار پنهان می‌کنند که همین امر باعث ایجاد عدم اطمینان میان مخاطبان شده است. این در حالی است که در وب سایت های شرکت های ارائه دهنده بیمه تمامی حقایق بیمه نامه، شرایط و ضوابط به صورت کاملا شفاف نوشته شده و بیمه گزاران می‌توانند به آسانی نسبت به خواندن آن‌ها اقدام کند و پس از انجام بررسی‌های لازم جهت خرید بیمه اقدام کنند.

  1. بهره‌مندی از خدمات جانبی

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده که به دلیل وجود مشغله تاریخ تمدید بیمه را فراموش کرده باشیم و نتوانسته‌ایم در زمان مقرر نسبت به تمدید آن اقدام کنیم و مشمول پرداخت جریمه شده باشیم. امروزه با روی کار آمدن اینترنت و امکان خرید آنلاین بیمه، بیمه شوندگان می‌توانند از خدمات جانبی نیز بهره مند شوند. استفاده از پلتفرم‌های آنلاین به صورت خودکار زمان تمدید بیمه‌های خریداری شده را به کاربران یادآوری می‌کنند تا از پرداخت جریمه جلوگیری شود. همچنین در این پلتفرم‌ها امکان پرسش و پاسخ برای کاربران فراهم می‌شود تا در هر ساعت شبانه روز بتوانند سوالات و مشکلاتی که با آن‌ها روبرو شده‌اند را بپرسند. 

  1. اطلاع از تخفیفات

از دیگر مزایای خرید اینترنتی بیمه، اطلاع از جشنواره‌ها و تخفیفاتی است که شرکت های بیمه ارائه می‌کنند. با استفاده از چنین تخفیفات و استفاده از جشنواره‌ها می‌توانید با هزینه پایین‌تری  نسبت خرید یا تمدید بیمه خود اقدام کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

  1. صرفه جویی در زمان

با توجه به اینکه برای انجام بیمه به صورت حضوری نیاز به طی کردن مسافت و همچنین پیدا کردن محلی برای پارک وسیله نقلیه است، به زمان زیادی برای انجام مراحل بیمه نیاز خواهد بود. این در حالی است که با استفاده از خدمات اینترنتی بیمه می‌توان در هر زمانی و حتی در منزل نسبت به خرید بیمه اقدام کرد و از ترافیک‌های طاقت فرسا موجود در سطح شهرها در امان بود و در زمان خود صرفه جویی کرد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم، مزایا و دلایل استفاده از بیمه آنلاین را شرح دهیم که با اطلاع از این مزیت‌ها می‌توان آسان‌تر نسبت به خرید بیمه اینترنتی اقدام کرد. به طور خلاصه باید گفت استفاده از خدمات بیمه آنلاین این امکان را برای کاربران فراهم می آورد تا بتوانند علاوه بر صرفه جویی در زمان، شاهد کاهش هزینه‌های خود نیز باشند.

دیدگاه های کاربران