طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

کاهش فساد در صنعت خودروسازی

تاریخ انتشار: 12 آذر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 1644

کاهش فساد در صنعت خودروسازی

خودرو از جمله مواردی است که با استفاده از ارز دولتی وارد کشور می‌شود؛ همچنین فساد در صنایع خودروسازی نیز یکی از مسائلی است که دولت تصمیم به رسیدگی به آن گرفته است.

علی رضا رزم‌حسینی درباره تصمیم وزارت صمت برای تقویت کردن تولید، بورس کالا و حذف نمودن دلال‌ها بیان کرد که این وزارت به‌دنبال کاهش بروکراسی اداری، مبارزه با فساد صنعت خودروسازی، شفاف‌سازی و تقویت تولید و حذف نمودن دلال‌ها می‌باشد.

همچنین وی افزود: اصلی‌ترین دلیلی که باعث فساد در صنعت خودروسازی می‌شود، مسئله دو نرخی بودن ارز است، اما با همکاری وزارت خانه‌های دیگر سعی در کنترل بیشتر صنایع خودروسازی و کاهش دلالان در این صنعت هستیم.

وزیر صمت نیز اشاره نمود که با راه‌اندازی سامانه جامع تجارت، شفافیت اقتصادی کشور افزایش یافته و زمینه فساد در صنعت خودروسازی و سایر صنایع کاهش میابد، زیرا همه مراحل از ثبت سفارش کالا تا صدور مجوزهای 23گانه در این سامانه که به بانک‌های عامل و بانک مرکزی متصل است، انجام می‌پذیرد.

صنعت_خودرو

 صنعت خودرو

 

در ادامه ذکر نمود که: با پیاده‌سازی این سامانه و تکمیل اطلاعات، زمینه‌های فساد رفع خواهد شد و تمامی کالاها از لحظه ورود به کشور، کد شناسه دریافت کرده و تمامی مراحل آن قابل رهگیری می‌باشد که این سامانه در نهایت منجر به ایجاد تجارت نو در ایران خواهد شد.

وی بیان کرد که سیاست این وزارت بر افزایش عرضه است، زیرا مناسب بودن میزان عرضه می‌تواند قیمت‌ها را کنترل نماید و از گرانی‌های بیش از حد جلوگیری نماید.

همچنین وی افزود که وزارت صمت به‌دنبال این است که زمینه را برای رقابتی کردن صنایع خودرو فراهم نماید؛ البته این رقابتی بودن تنها مربوط به مسائل مربوط به واردات نیست، بلکه باید شرکت‌های تولیدی دیگری نیز در صنایع خودروسازی ایجاد شوند. لازم به ذکر است که تنها با رقابتی شدن این صنعت، کیفیت خودروها مطلوب خواهد شد.

دیدگاه های کاربران