Skip to content

فهرست مطالب

شاید به‌جرأت بتوان گفت مهم‌ترین نقشی که افراد در دنیای امروز برعهده دارند، ایفای نقش پدر و مادری است. گرچه تولد فرزند در یک خانواده از شیرین‌ترین و لذت‌بخش‌ترین اتفاقاتی است که امکان دارد برای هر زوجی رخ دهد، اما هرگز نباید فراموش کرد که لازمه یک زندگی راحت خصوصاً برای کودکان، برطرف کردن نیازهای اوست که این نیازها می‌تواند متشکل از موارد متفاوتی باشد؛ به خصوص در کشور ما که خانواده‌های ایرانی با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستند که این امر نیز آنها را با مسائل گوناگونی روبه‌رو خواهد کرد.

در حالت کلی لازم به ذکر است که بیمه عمر هم در شاخه بیمه عمر کودکان و هم بزرگسالان فعالیت داردبا ارائه خدمات خود، درک بهتری از این بیمه را به که هدیه می‌دهد و نه‌تنها وظیفه جبران خسارات مالی واردشده به زندگی افراد را برعهده دارد، بلکه از قابلیت سرمایه‌گذاری نیز برخوردار است؛ از این‌رو ما باتوجه مسائل فوق در این مطلب از مطالب سایت بیمه‌شو قصد داریم به بیمه عمر خصوصاً بیمه عمر کودکان که می‌توان آن را بیمه آینده‌ نگری برای کودکان نیز نامید، بپردازیم و شما را با این راه‌حل مفید برای مبارزه با حوادثی که ممکن است شما را در شرایط مالی بدی قرار دهد، بیشتر آشنا سازیم.

Life-insurance-for-children
بیمه عمر برای کودکان

 

بیمه عمر کودکان چیست؟

تمام افرادی که در جایگاه پدر یا مادر ایفای نقش می‌کنند، به خوبی می‌دانند که رشد و پرورش فرزند نیازمند برنامه‌ریزی‌های مناسب است که این ‌برنامه‌ریزی‌ها می‌تواند براساس شرایط هر خانوار متفاوت باشد.

یکی از مواردی که می‌تواند در خصوص هزینه‌های تحصیل، ازدواج و مسکن فرزندانمان بسیار کمک‌‌کننده باشد و یا حتی ممکن است تصور مشترکی را در ذهن بسیاری از خانواده‌ها ایجاد کند، خرید بیمه عمر کودکان است. بیمه عمر کودکان همان بیمه آینده‌ نگری برای کودکان است که می‌تواند یکی از مواردی باشد که می‌توانید برای بزرگ کردن کودکانتان روی آن حساب کنید؛ چراکه اهمیت بیمه عمر برای کودکان از این جهت قابل‌توجه است که نیازهای مادی کودکان در آینده و حتی در دوران جوانیشان را پوشش می‌دهد.

همانطور که در بسیاری از مقالات یا مطالب درباره این بیمه و اهمیت بیمه عمر برای کودکان مطالعه کرده‌اید، بیمه عمر بیمه‌ای که علاوه‌بر ارائه پوشش‌های بیمه‌ای، امکان سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان تین بیمه‌نامه فراهم می‌کند؛ از این‌رو شما به صورت ماهانه با پرداختی‌هایی که انجام می‌دهید، اندوخته‌ای را در سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ بدین صورت می‌توانید به‌عنوان پدر و مادر پیش‌بینی خوبی برای آینده بهترین اتفاق زندگی خود داشته باشید و از برنامه‌ریزی در این زمینه اطمینان حاصل کنید.

چگونگی شرایط عمومی بیمه عمر کودکان

همانطور که می‌دانید وقتی سخن از واژه کودک به میان می‌آید، تصوری از یک انسان با سن کم در ذهن‌ها شکل می‌گیرد، پس به‌علت پایین بودن سن کودکان، بدیهی است که بیمه عمر کودکان از شرایط خاصی برخوردار باشد، بنابراین آشنایی با شرایط بیمه، آن هم براساس سن فرد، از مهم‌ترین نکاتی است که باید در خرید بیمه بدان توجه کرد، چراکه این شرط یکی از شروطی است که در بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای درنظر گرفته شده است.

لازم به‌ذکر است که بیمه عمر کودکان مشمول افرادی می‌شود که در بازه سنی هفت الی هفده سال قرار داشته باشند. این عبارت بدین معناست که بیمه عمر کودکان شامل حال افراد دارای سن هجده سال نمی‌شود.

پوشش‌های بیمه عمر کودکان

اولین پوشش از میان پوشش‌های بیمه آینده‌ نگری برای کودکان ، پوشش امراض است.

در ادامه باید به پوشش‌های ازکارافتادگی و سرمایه فوت ناشی از حادثه اشاره کنیم که در میان تمام پوشش‌های بیمه عمر، از مهم‌ترین پوشش‌ها، آن هم در شرایط خاص به‌شمار می‌آید. شاید از خود بپرسید چرا در ادامه این عبارت نامی از بیمه عمر کودکان برده نشد؟ در پاسخ باید بگوییم که پوشش‌های ازکارافتادگی و سرمایه فوت ناشی از حادثه در شرایط خاص اعمال می‌شود که برای مثال یکی از شروط خاص می‌تواند سن هجده سالگی فرد باشد.

باتوجه به موارد فوق مزایای این بیمه که اهمیت بیمه عمر برای کودکان را دوچندان می‌کند، با بیمه عمر بزرگسالان چندان تفاوتی نداشته و تنها مزیت آن، ارزشمندتر بودن آن به‌علت شکل‌گیری این بیمه‌نامه در کودکی است، چراکه فرد از مدت زمان بیشتری برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

شرط دیگری که می‌توان آن را در گروه شروط مهم قرار داد، بهره‌مندی از این بیمه‌نامه در شرایط ناگوار فوت کودک است که از خدایی ناکرده فرزند شما فوت کند، شرکت بیمه طرف قرارداد شما متعهد می‌شود به مدت ده سال حق بیمه او را پرداخت نماید و سایر پوشش‌های بیمه‌نامه مذکور را به خانواده وی ارائه دهد.

بیمه-زندگی-کودکان
بیمه زندگی کودکان

پوشش‌های کلی بیمه عمر‌

  • پوشش سرمایه فوت عادی:

این پوشش وظیفه پوشش زندگی بیمه‌گذار در قبال خطراتی را برعهده دارد که جان ی را تهدید می‌کند.

  • پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه:

این پوشش به زمان فوت بیمه‌گذار در اثر حادثه اشاره دارد که در صورت بروز این اتفاق ناگوار در مدت زمان قراراداد، ذینفعان وی خسارت سرمایه فوت بیمه‌نامه او را دریافت می‌کنند.

  • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی:

نقض عضو و ازکارافتادگی از دیگر پوشش این بیمه است که در مدت زمان قرارداد، پرداخت خسارت به میزان ۱۰۰% به بیمه‌گذار انجام می‌گیرد که تاریخ فعالیت این بیمه‌نامه می‌تواند از سن ۱۸ سالگی آغاز و تا پایان قرارداد بیمه عمر بین طرفین ادامه خواهد داشت.

  • پوشش پرداخت مستمری ازکارافتادگی:

در صورتی‌که بیمه‌گذار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، می‌تواند در صورت داشتن این بیمه‌نامه از آن مستمری دریافت کند که بازه این اکر به شرکت طرف قرارداد بستگی دارد. برای مثال بیمه عمر ایران تا سه برابر حق بیمه‌های پرداختی سالانه توسط بیمه‌گذار و به مدت ده سال به او مستمری پرداخت می‌کند.

  • پوشش امراض خاص:

پوشش امراض خاص به این نکته اشاره دارد که اگر بیمه‌گذار در زمان اعتبار قرارداد به یکی از بیماری‌های خاص مانند سرطان، سکته قلبی و یا مغزی مبتلا شود و یا حتی نیازمند جراحی‌هایی چون پیوند اعضای حیاتی بدن و یا عمل قلب باشد، می‌تواند از این پوشش استفاده کند.

  • پوشش هزینه‌های درمان‌ی یا پزشکی:

در صورتی‌که بیمه‌گذار بر اثر حوادث در در بیمارستان بستری شود، این پوشش هزینه‌های درمانی یا پزشکی وی را پرداخت خواهد کرد.