بیمه های موردنیاز برای سفر

Travel-insurance-required

بیمه‌نامه‌های مسافرت دغدغه‌ای است که در هنگام تصمیم برای سفرهای خارجی با آن مواجه خواهید شد. عموم افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند همواره این سوال را از شرکت‌های بیمه دارند که کدام بیمه‌نامه‌های مسافرت را باید تهیه کنند و یا بهترین بیمه مسافرتی متعلق به کدام شرکت است؟

شما در این مقاله از بیمه‌شو پاسخ سوالات خود را درباره بیمه‌نامه‌های مسافرتی خواهید یافت؛ بنابراین با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی اصلی‌ترین بیمه‌نامه‌ای است که شما هنگام سفر به خارج از کشور باید آن را تهیه کنید. برای سفر به اکثر کشورها شما باید بیمه‌نامه خود را به سفارت مربوطه ارائه دهید تا اجازه ورود برای شما صادر گردد. باتوجه به اهمیت بالا این بیمه‌نامه شما باید بهترین بیمه مسافرتی را پیدا کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که بهترین بیمه مسافرتی بیمه‌نامه‌ای است که توقعات و نیازهای شما را متناسب با توانایی مالی شما ارائه دهد؛ بنابراین برای خرید بهترین بیمه مسافرتی باید تحقیقات لازم را انجام دهید.

Travel-insurance-coverage
پوشش های بیمه مسافرتی

 

پوشش‌های بیمه مسافرتی

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که شما برای خرید بهترین بیمه مسافرتی باید به آن توجه نمایید، پوشش‌های بیمه مسافرتی است که به‌طور خلاصه به آن‌ها می‌پردازیم:

  • این بیمه‌نامه خسارت‌های ناشی از لغو یا تاخیر در پرواز را به شما پرداخت می‌نماید. (این مورد بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که شما برای رسیدن به مقصد خود مجبور شوید در کشور دیگری سوار هواپیما شوید و براثر تاخیر در هواپیما اول شما پرواز دوم خود را از دست بدهید.)
  • درصورتی که در تخلیه اضطراری در فرودگاه رخ دهد، بیمه شما را سریعاً به کشورتان بازمی‌گرداند. (این تخلیه اضطراری می‌تواند ناشی از جنگ، بلایای طبیعی و … باشد.)
  • چنانچه شما در طی سفر چمدان، مدارک، لوازم، پول و … خود را گم نمایید، می‌توانید از این بیمه‌نامه در راستای حل مشکلات خود استفاده کنید.
  • یکی از اصلی‌ترین پوشش‌های بیمه مسافرتی ارائه خدمات درمانی و پزشکی در خارج از کشور است که مشکلات زیادی را از شما رفع می‌نماید.

بیمه‌نامه مسافرتی کرونا

یکی از زیرشاخه‌های بیمه مسافرتی که در زمان شیوع ویروس کرونا توسط بیمه سامان معرفی گردیده است، بیمه‌نامه مسافرتی کرونا می‌باشد. با خرید بیمه‌نامه مسافرتی کرونا، شرکت بیمه سامان متعهد می‌گردد که هزینه‌های درمان شما را درصورت ابتلا به ویروس کرونا در خارج از کشورد بپردازد که سقف این مبلغ متناسب با قرارداد و حق بیمه شما می‌باشد.

لازم به ذکر است که شما درصورتی می‌توانید از این بیمه‌نامه استفاده نمایید که 72 ساعت پیش از سفر تست PCR انجام داده و نتیجه آن منفی باشد.

Overseas-travel-by-car
سفر خارجی با خودرو شخصی

 

بیمه کارت سبز خودرو

دومین بیمه‌نامه مسافرت که قصد داریم آن را بیان نماییم مربوط به زمانی است که شما قصد دارید با خودرو شخصی خود به خارج از کشور سفر نمایید. سفر خارجی با خودرو شخصی یکی از پرطرفدارترین کارهایی است که هرساله توسط افراد زیادی انجام می‌پذیرد. کارت سبز درواقع یک گواهینامه بین‌المللی است که شما به واسطه آن می‌توانید از خدمات بیمه شخص ثالث در کشورهای تحت پوشش این بیمه‌نامه مانند کشورهای اروپایی، عراق، مراکش و تونس استفاده نمایید. بیمه کارت سبز خودرو توسط بیمه ایران ارائه می‌گردد و شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌های رسمی بیمه ایران آن را تهیه کنید.

قیمت این بیمه‌نامه توسط معیارهای خاصی مانند مدت اقامت شما در کشور، نوع خودرو و …تعیین می‌گردد.

پوشش ترانزیت بیمه بدنه خودرو

همانطور که می‌دانید بیمه بدنه دارای پوشش‌های اصلی و فرعی است که شما متناسب با نیازهای خود پوشش‌های اختیاری را خریداری می‌نمایید. یکی از پوشش‌های اختیاری این بیمه‌نامه که با نام پوشش ترانزیت شناخته می‌شود را می‌توان در دسته بیمه‌نامه‌های مسافرت قرار داد که شما می‌توانید آن را خریداری کنید.

این پوشش بیمه بدنه برای زمانی کاربرد دارد که شما در خارج از کشور تصادف کرده و به خودرو شما خسارت وارد شود، اما باید این نکته را بدانید که این خسارت پس از بازگشت به ایران به شما پرداخت می‌گردد؛ بنابراین چنانچه حادثه‌ای در خارج از کشور برای شما رخ داد باید مدارک و تصاویر لازم را تهیه نمایید تا آن‌ها را به شرکت بیمه در ایران ارائه دهید.

حتماً پیش از سفر به نمایندگی رسمی بیمه مراجعه کنید و اطلاعات کافی درباره نحوه عکس‌برداری و مدارک لازم را کسب نمایید.

سخن پایانی

ما سعی نمودیم تا در این مقاله به بیان اصلی‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌نامه‌های مسافرت بپردازیم که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید سفر خوب و بی‌خطری را تجربه نمایید. سعی کنید پیش از خرید این بیمه‌نامه‌ها به شرکت‌های بیمه مختلف مراجعه کرده تا اطلاعات کافی درباره آن‌ها را کسب نمایید. همواره بیمه‌نامه‌ای را خریداری کنید که نیازها و خواسته‌های شما را برآورده کرده و پرداخت حق بیمه آن برای شما راحت باشد، زیرا خرید بیمه مناسب باعث می‌گردد تا شما تجربه‌ای دلنشین در سفر خود داشته باشید.

سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی نمودید و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات موردنیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

دیگر مقالات پیشنهادی ما