طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

بیمه درمان تکمیلی پارسیان

تاریخ انتشار: 02 مهر ماه 1399

نویسنده: واحد تولید محتوا

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 3142

بیمه درمان تکمیلی پارسیان

بیمه پارسیان شرکت خصوصی است که در حوزه بیمه فعالیت دارد و به بانک پارسیان وابسته است؛ این شرکت بیمه‌ای از اردیبهشت ماه سال 1382، براساس قانون تاسیس موسسات بيمه غير دولتی و با مجوز بیمه مرکزی در کشور ایران پا به عرصه بیمه گذاشته است و همچنان در شاخه‌های مختلفی چون بیمه شخص ثالث پارسیان، بیمه بدنه پارسیان، بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان و بیمه حوادث پارسیان به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ از دیگر رشته‌هایی که این شرکت در راستای آن فعالیت دارد، بیمه درمان تکمیلی پارسیان است.

با ادامه این مطلب از بیمه‌شو همراه باشید تا درباره درباره بیمه درمان تکمیلی این شرکت بیمه‌ای بخوانید و بر اطلاعات بیمه‌ای خویش بیفزایید.

بیمه درمانی پارسیان

بیمه درمانی پارسیان

 

درباره بیمه درمان تکمیلی پارسیان بدانید

همانطور که می‌دانید باارزش‌ترین مورد زندگی تمام انسان‌ها، سلامتی آنهاست؛ درست است هیچ تضمینی صد در صدی برای تامین و افزایش کیفیت سلامت انسان وجود ندارد اما تلاش همگان براین است که درصد این ضمانت را افزایش دهند و در این مسیر از راه و روش‌های بسیاری بهره‌ می‌گیرند.

یکی از این روش‌ها، تهیه پوشش بیمه درمان تکمیلی است که نه‌تنها در زمان بیماری و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات جسمانی، به یاری انسان‌ها می‌شتابد بلکه یک پشتوانه محکم در مواجهه با مشکلات اقتصادی به‌شمار می‌آید؛ بیمه پارسیان یکی از شرکت‌هایی است که این پوشش را ارائه می‌دهد و ما در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بیمه درمان تکمیلی پارسیان آشنا کنیم.

به سبب اینکه بهتر است بیمار بیشترین تمرکز خود را بر معالجه و بهبودی خود بگذارد و کمتر به هزینه‌ها فکر کند، این پوشش قادر است دغدغه هزينه‌های درمان را از دوش بيماران و خانواده‌های وی بر‌دارد و پشتوانه محکمی برای آنها به‌شمار بیاید. از سوی دیگر بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی بخش کوچکی از هزینه‌های درمانی و پزشکی را می‌پردازد، بهتر است برای آسوده‌خاطر شدن خود باید تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های بیمه‌ای مانند بیمه پارسیان قرار گرفت.

انواع بیمه پارسیان

 • بیمه تکمیلی انفرادی پارسیان
 • بیمه تکمیلی گروهی پارسیان

بیمه تکمیلی انفرادی پارسیان

بیمه پارسیان تنها در زمینه بیمه درمان تکمیلی به شکل گروهی فعالیت دارد، درواقع این نوع بیمه‌نامه را صادر می‌کند، بنابراین در این شرکت هیچ بیمه‌نامه‌ای تحت عنوان بیمه تکمیلی انفرادی پارسیان در این شرکت بیمه پارسیان وجود ندارد و در زمینه فروش بیمه‌های درمان انفرادی فعالیت نمی‌کند.

بیمه گروهی پارسیان

بیمه گروهی پارسیان

 

بیمه تکمیلی گروهی پارسیان

بیمه تکمیلی گروهی پارسیان یکی از بیمه‌هایی است شرکت بیمه پارسیان آن را در میان مابقی خدمات خود ارائه می‌دهد؛ تعداد افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند، حداقل باید پنجاه نفر باشند؛ درواقع این بیمه‌نامه برای کارکنان نهادهایی صادر می‌شود که دارای بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی و یا بیمه خدمات درمانی باشند.

جالب است بدانید بیمه چارسیان برای سازمان‌هایی که از تعداد کارکنان بالای هزار نفر هستند، تخفیف بیمه تکمیلی گروهی پارسیان درنظر می‌گیرد.

لازم به ذکر است که سقف تعهدات در این نوع بیمه‌نامه میزان مشخصی ندارد و این میزان براساس نظر نهاد فرد بیمه‌گذار و شرکت بیمه پارسیان مشخص می‌گردد.

پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان

 • هزینه‌های درمان و پزشکی مانند بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، جراحی محدود و  day care، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن
 • جراحی تخصصی و فوق تخصصی مانند جراحی قلب و عروق، مغز و اعصاب، نخاع، گامانایف، پیوند کلیه و پیوند کبد، پیوند ریه، پیوند مغز واستخوان، جراحی سرطان
 • جبران هزینه‌های زایمان در دو شکل سزارین و طبیعی و سایر هزینه‌های این موضوع مانند نازایی (IUI ،GIFT ،IVF، میکرواینجکشن، ZIFT)
 • هزینه‌های پاراکلینیکی مانند انواع سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانستیومتری، تست خواب
 • جبران هزینه‌های جراحی‌های سرپایی مانند شکستگی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، تخلیه کیست، لیزر درمانی، پانسمان، شست و شوی گوش
 • جبران هزینه‌های مواردی چون انواع رادیوگرافی، فیزیوتراپی، آزمایشات تشخیصی، پاتولوژی، نوار قلب
 • پوشش هزینه‌های مشکلات چشم مانند رفع عیوب انکساری به‌خصوص برای چشمان شماره بالای سه دیوپتر، تهیه عینک
 • جبران هزینه‌های مشکلات شنوایی مانند تهیه سمعک
 • جبران هزینه‌های خدمات دندانپزشکی مانند جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، پرکردن، درمان ریشه، ترمیم روکش، عصب‌کشی و ایمپلنت
 • جبران هزینه‌های ویزیت پزشک و دارو

شرایط عمومی بیمه درمان تکمیلی پارسیان

 • بیمه‌های پارسیان مشمول حال کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی بیمه‌گذار می‌شود که بیمه‌گذاران همراه کلیه اعضای خانواده (همسر، فرزندان، پدر و مادر تحت تکفل بیمه گذار) خود تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند
 • یکی از قوانین در این بیمه‌نامه این است که حداقل پنجاه درصد کارکنان باید تحت پوشش بیمه درمانی پارسیان قرار بگیرند.
 • درصورتی‌که فرد بیمه‌شده در طول مدت بیمه فوت کند، در شرایطی پوشش بیمه‌ای سایر اعضا خانواده بیمه‌شده متوفی تا پایان سال بیمه‌ای ادامه خواهد داشت که حق بیمه پرداخت گردد.
 • فرانشیز و دوره انتظار هر بیمه‌نامه نیز بر اساس توافق طرفین مندرج در بیمه‌نامه، برقرار می‌باشد.

فرانشیز بیمه پارسیان

فرانشیز بیمه پارسیان در هزینه‌های بیمارستانی، جراحی، زایمان و دیگر هزینه‌های تحت پوشش درصورتی‌که بیمه‌گذار از دفترچه درمانی استفاده نکند، بیمه‌گر پایه حداقل سی درصد کل هزینه‌های درمانی مربوط خواهد بود. بیمه‌گر می‌تواند صرفاً فرانشیز هزینه‌های بیمارستانی، جراحی عمومی و تخصصی زایمان را با دریافت حق بیمه اضافی پوشش دهد، در هر صورت فرانشیز ده درصدی بیمه مزبور قابل بیمه شدن نیست.

دوره انتظار بیمه پارسیان

همانطور که شاید در مطالب قبل نیز خوانده باشید، دوره انتظار را به مدت زمانی می‌گویند که تعهد بیمه‌گر در برابر جبران خسارات لغو می‌گردد و وجود نخواهد داشت.

دوره انتظار در بیمه پارسیان، برای گروه‌های زیر دویست و پنجاه نفر به مدت نه ماه و برای گروه‌هایی که در بازه عددی دویست و پنجاه نفر الی هزار نفر است شش ماه می‌باشد؛ باید اضافه کنیم که این زمان برای گروه‌های بالای هزار نفر حذف شده است. 

دیدگاه های کاربران