طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

چرا بايد خودرو را در بيمه بدنه به قيمت واقعي بيمه کرد ؟

دسته‌بندی: شخص ثالث و بدنه

تاریخ انتشار: 10 تیر ماه 1399

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 68

چرا بايد خودرو را در بيمه بدنه به قيمت واقعي بيمه کرد ؟
 

 

چرا بايد خودرو را در بيمه بدنه به قيمت واقعي بيمه کرد ؟

یکی از مهمترین اقداماتی که امروزه افراد انجام می دهند خرید بیمه بدنه و خرید بیمه ثالث می باشد. بیمه بدنه از ماشین شما زمانی که حادثه ای رخ می دهد و ماشین خسارت می بیند محافظت می کند و به همین دلیل یکی از مهمترین پوشش هایی است که باید خودرو داشته باشد. از آنجایی که افراد هر یک از خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند شما می توانید با استفاده از روش خرید آنلاین بیمه این پوشش را خریداری کنید. یکی از پرسش هایی که زمان خرید بیمه بدنه شاید برای هر فردی به وجود آید این است که چرا باید خودروی خود را با قیمت واقعی بیمه کنند، در واقع هر زمان که شما اقدام به خرید این بیمه نمایید باید آن قیمتی را ارائه دهید که شرکت مشخص می کند.

چرا خرید بیمه بدنه و قیمت آن در شرکت های مختلف متفاوت است ؟

اینکه چرا قیمت خرید بیمه بدنه در شرکت های مختلف با یکدیگر تا حد بسیار زیادی تفاوت دارد از جمله پرسش هایی می باشد که بیشتر افراد دارند و به دنبال پاسخ مناسبی برای آن هستند. در واقع باید بدانید هر یک از شرکت های بیمه قیمت متفاوتی ار از بیمه گذاران دریافت می کنند و این قیمت دریافت شده به روند استعلام و مقایسه بیمه بدنه بستگی دارد. این مقایسه و استعلام هم به موارد زیادی بستگی خواهد داشت که آنها عبارت هستند از :

 

تعرفه های کوتاه مدت و روز شمار بیمه بدنه چیست ؟

1. علت خریداری بیمه بدنه :

به طور کلی همه شما به خوبی می دانید که بیمه یکی از بهترین مواردی می باشد برای جبران خسارت و به همنی دلیل بسیار یاز افراد از آن استفاده می کنند. افراد یکه اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایند می توانند خسارت هایی که به خودرویشان وارد شده است را دریافت کنند و این امر برایشان اهمیت زیادی دارد. زمانی که تصادف رخ می دهد دو حالت وجود دارد و این دو حالت شرط پرداخت بیمه به بیمه گذار می باشد

- بیمه گزار مقصر است :

در این حالت خسارتی که باید به فرد پرداخت شود بر اساس سقف تعهداتی است که بیمه در ابتدا مشخص می کند و شما هم زمان خرید بیمه بدنه با سقف تهعدات و میزان خسارتی که بیمه پرداخت می کند آشنایی لازم را به دست خواهید آورد.

- بیمه گذار مقصر نیست :

زمانی که شما به عنوان فرد بیمه گذار مقصر نباشید باید بیمه ثالث فردی که مقصر می باشد خسارت وارد شده به شما را پرداخت کند . اگر سقف تعهداتی که بیمه ثالث مقصر دارد بیشتر از خسارت وارد شده به شما باشد، قادر خواهید بود که از مزیت های بیمه بدنه خود استفاده نمایید و خودرو را تعمیر نمایید.

یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن زمان خرید بیمه بدنه توجه داشته باشید این است که اگر ارزش خودروی خریداری شده شما 20 میلیون تومان باشد و شما آن را بیمه کنید، شرکت سقف تعهداتش تا همان قیمت مشخص شده خودرو می باشد. در واقع باید بدانید اگر چند ماه دیگر قیمت خودرو به 25 میلیون افزایش پیدا کرد شرکت به شما بیمه ای ارائه نخواهد داد و همان سقف تعهدات مشخص شده را ارائه می دهد.

 

پوشش ها اصلی و تکمیلی بیمه بدنه چیست ؟

2. هر یک از شرکت های بیمه یک برند تجاری می باشد :

یکی دیگر از مهمترین تفاوت هایی که برای خرید بیمه بدنه و قیمت مشخص شده آن بین شرکت های بیمه مختلف وجود دارد برند آن شرکت می باشد. برخی از شرکت های بیمه شهرت بسیار زیادی دارند و به همین دلیل هزینه ای هم که از مشتریان خود دریافت می کنند بیشتر می باشد. در واقع شما بهتر است به سراغ همین شرکت ها بروید، چرا که آنها شناخته شده تر هستند و به همین دلیل نسبت به تعهدات خود مسئولیت بیشتری دارند. وفاداری در بین شرکت های برند یکی از اصلی ترین گزینه هایی می باشد که به آن عمل می کنند و بر همین اساس فردی که از آنها ناراضی باشد وجود ندارد.

3. سقف تعهدات پرداخت خسارت :

شاید یکی از اصلی ترین تفاوت های هزینه خرید بیمه بدنه همین عامل باشد، چرا که سقف پرداخت خسارت در هر یک از شرکت های بیمه مختلف است. توانی که هر یک از شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت دارند به طور کامل بستگی به مشتریانشان دارد. در واقع باید بدانید شرکتی که هزینه زیادی را برای پرداخت خسارت به مشتریان خود ارائه می دهد زمانی که می خواهید اقدام به خرید بیمه ثالث و یا بیمه بدنه نمایید هزینه بیشتر را از شما دریافت خواهد کرد. بنابراین بهتر است به این مورد مهم توجه زیادی داشته باشید.

4. رقابت در بازار :

یکی از دیگر علت هایی که قیمت خرید بیمه بدنه در شرکت های مختلف، با یکدیگر متفاوت است رقابت بازار آنها می باشد. در واقع باید بدانید برخی از شرکت ها برای اینکه مشتریان بیشتری را جذب کنند زمان شروع کار هزینه کمتری را از مشتری دریافت می کنند. شما پیش از خرید هر نوع بیمه ای باید به خوبی پوشش های آن را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس نیازهای خود یکی از این شرکت ها را که با خواسته های شما مطابقت دارد را انتخاب کنید و به آن برای پوسس دهی هزینه را پرداخت نمایید. اینکه شرکت ها هزینه کمتری را زمان خرید بیمه بدنه از شما دریافت کنند نکته مهمی نمی باشد، بلکه باید بدانید مهم وفاداری آن شرکت و توانایی آن برای پرداخت خسارت می باشد. بر همین اساس شما پیش از خرید بیمه بهتر است اطلاعات خود را در مورد آن شرکت افزایش دهید تا بیمه مناسبی را برای خودروی خود خریداری کنید.

 

مراحل خرید بیمه بدنه به صورت آنلاین از بیمه شو

برخی از افراد زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایند از شرکت بیمه توقع دارند زمان خسارت به آنها هزینه را پرداخت کند که به قیمت روز می باشد. ولی این امر در هیچ یک از شرکت های بیمه وجود ندارد، چرا که بیمه توانایی پرداخت هزینه بالا رفتن قیمت ماشین شما را ندارد و در واقع همان هزینه ای که در ابتدا از شما دریافت کرده است و سقف آن را مشخص نموده از شما دریافت خواهند نمود.

 

دیدگاه های کاربران

BimeShoInsurance Online Shop021-57791111info@bimesho.com