طبق بخشنامه جدید بیمه مرکزی، جهت صدور بیمه شخص ثالث، نسخه کاغذی حذف شده و نسخه الکترونیکی بیمه نامه برای بیمه گزار ارسال می شود.

تعرفه کوتاه مدت و تعرفه روزشمار در بيمه بدنه چيست ؟

دسته‌بندی: شخص ثالث و بدنه

تاریخ انتشار: 09 تیر ماه 1399

دیدگاه‌های این مقاله: 0

تعداد بازدید: 31

تعرفه کوتاه مدت و تعرفه روزشمار در بيمه بدنه چيست ؟
 

تعرفه کوتاه مدت و تعرفه روزشمار در بيمه بدنه چيست ؟

بسیاری از افرادی که اقدام به خرید بیمه بدنه خودرو می نمایند امکان دارد با تعرفه های این بیمه آشنایی نداشته باشند و به همین دلیل باید در ابتدا آشنایی های لازم را در مورد این بیمه به دست آورند. امروزه هر فردی که دارای خودرو می باشد باید اقدام به خرید بیمه ثالث و بیمه بدنه نمایند تا هم از جان خود و هم خودروی خود در برابر خطرات محافظت نماید. در واقع شما کمتر خودرویی را می توانید مشاهده کنید که دارای این دو بیمه نباشد و تمامی افراد هر زمانی که خودرویی خریداری می کنند باید پس از آن به فکر خرید بیمه آن باشند. شما برای خرید بیمه بدنه نیازی نیست حتما به یکی از شرکت های بیمه خودرو مراجعه کنید، بلکه قادر خواهید بود از طریق خرید آنلاین بیمه هر یک از پوشش هایی که مد نظر دارید را خریداری کنید.

خرید بیمه بدنه و تعرفه های کوتاه مدت و روزشمار آن :

زمانی که شما روش خرید آنلاین بیمه را برای خرید بیمه بدنه خود انتخاب کنید می توانید با تمامی پوشش ها و تعرفه هایی که در سایت وجود دارد آشنایی لازم را به دست آورید. از جمله مهمترین و اصلی ترین تعرفه هایی که در بیمه بدنه وجود دارد کوتاه مدت و روزشمار می باشد. این دو تعرفه تا حد بسیار زیادی با یکدیگر تفاوت دارند و شما زمانی که می خواهید اقدام به خرید این بیمه نمایید باید با انواع آن آشنایی داشته باشید. در بیمه کوتاه مدت ریسک و خطری که وجود دارد بسیار کمتر است و به همین دلیل افراد زیادی از این بیمه استفاده می کنند و آن را خریداری می نمایند.

پوشش های اصلی و تکمیلی بیمه بدنه چیست ؟

برای اینکه شما بهتر تفاوت آنها را متوجه شوید مثالی را بیان می کنیم تا به خوبی تفاوت آنها را دریابید. فرض کنید ساختمانی ارزش مالی اش یک میلیارد تومان می باشد، این ساختمان حق بیمه ای که باید سالانه برای آتش سوزی پرداخت کند 200 هزار تومان است. اکنون اگر همین ساختمان را بخواهیم به صورت روزشمار بیمه کنیم حق بیمه آن نزدیک به 165 هزار تومان کمتر می شود. به نظر شما ریسک مورد دوم بزرگ تر نمی باشد. بر این اساس گر شما می خواهید اقدام به خرید بیمه بدنه نمایید بهتر است نوع کوتاه مدت آن را تعیین و انتخاب کنید، چرا که در این صورت خیالتان از بابت ماشین تان راحت تر است. شما هر ی از انواع این تعرفه ها را که خریداری کنید بیمه گذار باید به تعهدات خود عمل کند و این تعهدات را در ادامه بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری نسبت به آنها داشته باشید.

خرید بیمه بدنه و تعهدات بیمه گذار :

 شما زمانی که اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید یک تعهد و قراردادی را بین شرکت بیمه و خودتان برقرار خواهید ساخت. شما در ازای پرداخت هزینه ای باید خدمات متنوعی ار از آن شرکت دریافت نمایید و بیمه هم به تعهدات خود عمل کند. برخی اصول و تعهدات در شرکت بیمه وجود دارد که باید به آنها عمل شود و آنها عبارت هستند از :

خرید بیمه بدنه جک s5

1. رعایت اصل حسن نیت :

زمانی که فرآیند خرید بیمه بدنه انجام می شود اطلاعات گوناگونی به وسیله افرادی که متقاضی هستند به شرکت بیمه ارائه می گردد. برخی از این اطلاعات بسیار ضروری و حیاتی می باشند و برخی دیگر از آنها چندان حیاتی و ضروری نیستند. شرکت های بیمه بنا بر این اصل حسن نیست که آن را یکی از مهمترین فاکتورهای کاری خود می دانند و به آن عمل می کنند.  کارشناسان بیمه باید تمامی شرایط بیمه گذار را مورد بررسی قرار دهند و این هم به این معنی می باشد که آنها به صورت چشم بسته به تمامی افراد اعتماد نمی کنند و بررسی های لازم را انجام می دهند. در واقع اینکه شما بیمه کوتاه مدت و یا روزشمار را انتخاب کرده باشید برای بیمه اهمیتی ندارد، و تنها خود به بررسی تمامی وقایع می پردازد.

2. پرداخت مبلغ بیمه :

یکی از مهمترین و بدیهی ترین تعهداتی که شرکت بیمه در برابر خرید بیمه بدنه به مشتریان خود ارائه می دهد پرداخت کردن حق بیمه آنها می باشد. اینکه تنها بیمه نامه های نقدی را پرداخت کنید مهم نمی باشد، بلکه تمامی بیمه نامه های اقساطی را هم نیز پرداخت می کند. در صورتی که مشتریان اقساط خود را پرداخت نکند شرکت بیمه این حق را به خودش می دهد ک بیمه را فسخ نماید. اگر هم شرکت بیمه به هر دلیلی بیمه را فسخ نکرده باشد امکان دارد در صورت خسارت تمامی شرایط مندرج را در نظر بگیرد و سپس خسارت شما را پرداخت کند.

خرید آنلاین بیمه بدنه

3. اعلام تشدید خطر :

زمانی که فرد اقدام به خرید بیمه بدنه می نماید باید شرایط خود را به شرکت بیمه ای که می خواهد با آن قرارداد ببندد اعلام کند. در واقع اگر شرایط خودروی شما ریسک زیادی دارد باید آن را به شرکت بیمه اعلام کنید تا تمامی پیشگیری های لازم را انجام دهید. بیمه بعد از بررسی کردن شرایط خودروی شما امکان دارد حق بیمه بیشتری را دریافت کند. در صورتی که این حق بیمه برای پوشش اضافی پرداخت نشود بدون شک بیمه قرارداد را فسخ خواهید کرد و در صورتی که خودروی شما دچار خسارت شود به شما هزینه ای ارائه نمی گردد. بنابراین باید دقت بسیار زیادی به تمامی موارد و ریسک های ماشین خود داشته باشید و آن را هم اعلام کنید.

4. اعلام نمودن خسارت :

 بدون شک هر فردی به این دلیل اقدام به خرید بیمه بدنه می کند که در صورت نیاز از آن استفاده نماید. در واقع اگر حادثه ای به وجود آید باید فرد بتواند خسارت آن را از بیمه دریافت کنید و خسارت به وجود آمده را رفع نماید. شما تا 5 روز کاری زمان دارید حادثه ای که برای خودرو به وجود آمده است را به بیمه گزارش دهد تا خسارت وارد شده را دریافت کنید. البته که برای بررسی خسارت وارد شده کارشناسان بیمه به صحنه مراجعه می کنند و تمامی موارد مورد نیاز که بر اساس قوانین شرکت بیمه می باشد را بررسی می نمایند.  

دیدگاه های کاربران

BimeShoInsurance Online Shop021-57791111info@bimesho.com